Czytaj więcej...

  

Dnia 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody,  z tej okazji  uczniowie klas trzecich w ramach lekcji biologii  zostali zaproszeni do udziału w konkursie  na najciekawszy plakat dotyczący szeroko rozumianej ochrony środowiska. Najciekawszą pracę wykonała  Wiktoria Kaczmarek z klasy III b.  Innym zadanie dla uczniów był interdyscyplinarny quiz przygotowany przez nauczycieli przedmiotów przyrodniczych dotyczący  wody  - jej budowy, właściwości i  znaczenia  dla organizmów żywych. Największą wiedzą  wykazał  się Wiktor Włodarczyk z klasy III c.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Zespół  przedmiotów przyrodniczych

Czytaj więcej...

 

17 marca 2021 r. w naszym liceum odbył się internetowy turniej szachowy, zorganizowany na platformie lichess.org we współpracy z panem M. Kowalczukiem – trenerem Rawickiego Uczniowskiego Klubu Szachowego „Korona -  Rawbud  Rawicz”. Uczniowie grali tempem 5 min.+5 s. Gra wzbudziła wiele emocji i zwrotów akcji. Ostatecznie zwycięzcą turnieju okazał się Wiktor Florczyk (II ap), który wyprzedził Michała Kasprzaka (II ap ) oraz Dawida Świadka (I ap).

Obecna sytuacja jest świetną okazją do zgłębiania tajników tej wyjątkowej gry, która uczy logicznego i konstruktywnego myślenia oraz znacząco poprawia pamięć i koncentrację.

Od kilku dni, na stronie I LO w Rawiczu działa WIRTUALNY SPACER PO SZKOLE, za pomocą którego można obejrzeć  liceum, boisko i salę sportową.

Ósmoklasisto nie możesz przyjść na Drzwi Otwarte do I LO w Rawiczu, zapraszamy Cię do odwiedzenia murów naszej szkoły poprzez wirtualny spacer. Jak to zrobić?

Wystarczy, że klikniesz w podany link: https://webobook.com/public/604b3e72c9215200150f10e2,en

i już możesz obejrzeć budynek wraz klasami, biblioteką i bufetem szkolnym, a następnie pospacerujesz po boisku i sali sportowej.

W  dniu  19  marca    odbył   się  wykład  dr Jakuba Jakubowskiego z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM  pt.  Lęk   jako    narzędzie  sterowania  ludźmi.  Odbył  się  on    dzięki wykorzystaniu  platformy  MS  TEAMS.  Uczestnikami  byli  uczniowie  klas  o   profilu  dziennikarsko  -  prawnym   i  humanistycznym , nad  którymi   patronat  sprawuje  UAM w Poznaniu.  Wykładowca   przedstawił  czynniki,  które  wpływają  na  możliwość  sterowania   ludźmi. Jednym  z  nich  jest  właśnie  lęk. 

Projekt dla uczniów w języku niemieckim

W lutym br. uczniowie z wiodącym językiem niemieckim w naszej szkole wzięli udział w projekcie językowym, którego celem było skłonienie do refleksji  nad rzeczywistością, w której  przyszlo nam funkcjonować. Jest to trudny czas, który musimy przetrwać. Myślenie w kategoriach pesymistycznych z pewnością nie pomoże.  Sztuką jest znaleźć w goryczy  NADZIEJĘ  i DOSTRZEC DOBRE W ZŁYM. 

Czytaj więcej...2 marca w warunkach reżimu sanitarnego i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa odbył się etap szkolny IX Międzypowiatowego Przedmaturalnego Konkursu Matematycznego „MAT(G)ŬRA”.

Główne cele konkursu to:

  • rozwijanie motywacji do doskonalenia umiejętności z nauk ścisłych
  • promowanie uczniów posiadających ponadprzeciętną wiedzę i zdolności matematyczne
  • stworzenie możliwości szlachetnej rywalizacji.

W zmaganiach konkursowych na etapie szkolnym wzięło udział 15 uczniów.

Miło nam poinformować, że do etapu finałowego zakwalifikowały się następujące osoby: Klaudia Góźdź kl. I AP, Aleksandra Barańska kl. II B, Jakub Żurek kl. II AP oraz Mikołaj Zawada kl. III A.

Czytaj więcej...

Jednym z działań promocyjnych w tym roku było ogłoszenie konkursu na najlepszy plakat promujący profil biologiczno-chemiczny. Konkurs skierowany był do uczniów klas pierwszych i drugich rozszerzających biologię i chemię w naszej szkole. Prace można było wykonywać indywidualnie lub w zespołach dwu- lub trzyosobowych w dowolnym programie graficznym.

Decyzją komisji konkursowej zespołu przedmiotów przyrodniczych pierwsze trzy miejsca zdobyły plakaty wykonane przez:

I miejsce Marta Woźnica i Maria Adamczak kl.2B

II miejsce Kornelia Kapała i Joanna Bela kl. 2BP

III miejsce Roksana Domicz, Zofia Plewińska ,Weronika Skiba  kl. 2B

W tym roku nietypowo obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Narodowego. W czasach panującej pandemii zorganizowaliśmy quiz językowy online. Każdy uczeń naszej szkoły, który chciał się sprawdzić jako znawca naszego języka, mógł rozwiązać test językowy przygotowany przez nauczycieli języka polskiego – Renatę Skowronek i Annę Nogę.

Trochę statystyki:

- najwięcej uczniów przystąpiło do quizu z klasy 3a – o profilu matematycznym

- najwięcej odpowiedzi poprawnych udzielonych w quizie – 29

- 8,8 s przeciętnie zajęło udzielenie poprawnej odpowiedzi  najlepszej uczennicy

O wygranej zadecydowała ilość poprawnych odpowiedzi udzielonych w najkrótszym czasie.

I miejsce – Weronika Pazoła 1cp – profil humanistyczny

II miejsce – Marcelina Chmielewska 2k

III miejsce – Magdalena Walkowiak 2k

Wyróżnienie otrzymał – Filip Mikołajczak 3a

  Czytaj więcej... 3 grudnia 2020 r. został przeprowadzony etap szkolny XVI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości.
Z uwagi na sytuację pandemiczną w kraju zawody szkolne zostały zorganizowane zdalnie. Każdy
z uczestników otrzymał do napisania test składający się z 50 pytań o różnej punktacji. W tym roku do Olimpiady zgłosiło się 5 uczniów naszej szkoły.

Jest nam tym bardziej miło poinformować, że Piotr Heinze, uczeń klasy 2AP uzyskał wynik z etapu szkolnego Olimpiady, pozwalający na udział w etapie okręgowym. Tym samym Piotr stał się pierwszym uczniem naszej szkoły, który uzyskał kwalifikacje do II etapu olimpiady. Gratulujemy!

Etap okręgowy tegorocznej olimpiady odbył się w dniu 4 marca. W związku z aktualną sytuacją pandemiczną również i ten etap był zorganizowany zdalnie, przy pomocy specjalnej aplikacji stworzonej przez organizatorów. Piotr pisał test w szkole pod opieką członka komisji szkolnej olimpiady. Hasło tegorocznej Olimpiady to: „Biznes w uwarunkowaniach zrównoważonego rozwoju”.

Na stronie internetowej szkoły w menu DOKUMENTY znajduje się Regulamin ZFŚS wraz z załącznikami.

Oświadczenie o wysokości dochodu,  zeznanie podatkowe  PIT za 2020 rok  oraz wnioski o świadczenia z ZFŚS można dostarczyć osobiście do sekretariatu szkoły lub  przesłać drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Oświadczenie o wysokości dochodu,  zeznanie podatkowe  PIT za 2020 rok należy złożyć do 31 marca br.

Łucja Dera
dyrektor

Czytaj więcej...117 uczniów z 5 klas maturalnych I LO w Rawiczu ma możliwość sprawdzenia zakresu poziomu przygotowania do egzaminu maturalnego, uczestnicząc w sesji testu diagnostycznego, zorganizowanego przez CKE, która odbywa się od 3 do 16 marca br. Przystępując do diagnozy, młodzież sprawdza się oraz przygotowuje pod względem organizacyjno- technicznym do egzaminów majowych. Próbne egzaminy są przeprowadzane w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu. 

Po emocjonujących zmaganiach w finale, I miejsce zdobyła drużyna ENTITY CREW (w składzie: Gabriel Łakomy, Miłosz Knasiak, Damian Lorek, Karol Mrówka,Filip Mikołajczak), II miejsce zdobyła natomiast drużyna BREATHERS (w składzie N.Sędłak,F.Broniewicz,B.Krupa,D.Świadek,E.Mrugalski) oraz III miejsce drużyna NAJMAN FANBOYS (w składzie: T.Czaplicki, I.Woziwodzki, D.Durczewski, J.Sędłak, G.Jurga) - GRATULACJE!
*Najlepszy gracz turnieju: Norbert bestheqon Sędłak
*Najlepszy zawodnik finału: Miłosz mhL Knasiak
Po dwóch miesiącach wyrównanej rywalizacji drużyn podczas I edycji Licealnego Turnieju Counter Strikea chciałbym pogratulować zwycięzcom oraz reszcie uczestniczących drużyn. 

Czytaj więcej...Znamy zwycięzców I edycji Turnieju. 

Podkategorie