Czytaj więcej...

W czwartek, 18 listopada odbyła się druga rozgrywka z historii w ramach Wielkopolskiej Ligi Liceów. Tym razem czynniki zewnętrzne nie przeszkodziły w przeprowadzeniu meczu, który dotyczył trudnych zagadnień z powszechnej historii średniowiecza.

Czytaj więcej...

W dniu 17.11.2021 r. odbyły się w Poznaniu na Termach Maltańskich Finał Wojewódzki w Pływaniu Dziewcząt i Chłopców. Do rywalizacji dziewcząt i chłopców zgłosiło się po 28 zespołów z całej Wielkopolski.

Czytaj więcej...

W ostatnim czasie uczniowie klas IAP, IBP, IFP, IICP, IIFP, IIIEP i IIID wzięli udział w warsztatach profilaktycznych pod nazwą NARKOTYKI #KRADNĄ WOLNOŚĆ. Warsztaty były realizowane w ramach projektu ZK w Rawiczu i prowadzone przez panią psycholog –mł. chor. Lidię Młody.

Czytaj więcej...

11 listopada 2021 r. skromna grupa uczniów naszego liceum pod opieką p. A. Liska udała się na rajd rowerowy w ramach obchodów „Święta Niepodległości” w Rawiczu. Głównym celem rajdu było uczczenie pamięci naszych przodków, którzy przyczynili się do włączenia Wielkopolski do odradzającej się Rzeczypospolitej po latach zaborów. Celem wyjazdu było także propagowanie turystyki rowerowej i zdrowego stylu życia wśród młodzieży.

Czytaj więcej...

W dniu 11.11.2021 r. Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu pan Arnold Ratajski, wraz z reprezentacją szkoły oraz przedstawicielami klas mundurowych, uczestniczyli w Powiatowych obchodach Dnia Niepodległości. Główne obchody Święta Niepodległości w Rawiczu rozpoczęto mszą świętą w kościele pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP. Następnie korowód uczestników - przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Miejska Górka - przeszedł plantami Jana Pawła II pod pomnik żołnierza, gdzie odczytano Apel Poległych, oddano salwę honorową z armaty oraz złożono kwiaty. 

Czytaj więcej...

10 listopada w auli szkolnej odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W montażu słowno-muzycznym wystąpili uczniowie klas: Icp, IIbp, IIIbp, i IIIcp. Wiersze i utwory muzyczne zaprezentowane na akademii związane były tematycznie nie tylko z odzyskaniem niepodległości przez Polskę w 1918 roku, ale odnosiły się także do szeroko rozumianej wolności i umiłowania Ojczyzny. Młodzież uczestnicząca w uroczystości w skupieniu wysłuchała i obejrzała wystąpienia swoich koleżanek i kolegów.

Czytaj więcej...

Za nami druga część, przeprowadzonej 04 listopada, Szkolnej Ligi Historycznej. Tym razem uczniowie musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi średniowiecznej historii Polski i powszechnej.

Czytaj więcej...

Klasa 2BP o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyła 20 października br.  w wycieczce o charakterze edukacyjno-integracyjnym do Wrocławia.  Ze względu na pandemię był to pierwszy wspólny wyjazd klasy.  

Najpierw zaplanowana była wizyta w escaperoomLet Me Out.  W kilkuosobowych grupach uczniowie rozwiązywali zagadki, aby znaleźć klucz i wydostać się z różnych pokoi tematycznych, np.: Zakład Karny, Sherlock Holmes, Psychiatryk. Łamigłówki wymagające pracy zespołowej zapewniły napięcie, emocje i zabawę.  

 

Czytaj więcej...

W czwartek, 21 października odbył się pierwszy pojedynek z historii w ramach Wielkopolskiej Ligi Liceów. Liga Historyczna jest turniejem i ma charakter pojedynku pomiędzy reprezentacjami szkół, w skład których wchodzi ośmioro uczniów. W poszczególnych rundach uczestniczą trzyosobowe drużyny uczniowskie. W tym roku w turnieju udział biorą 24 szkoły, odbędzie się 5 rozgrywek ligowych, w których uczniowie będą odpowiadać na pytania dotyczące poszczególnych epok oraz jedna pucharowa dla 6 najlepszych reprezentacji w rozgrywkach ligowych. Pojedynek jest przeprowadzany w formie teletransmisji poprzez sieć internetową i polega na zadawaniu drużynom pytań przez trzyosobową komisję konkursową zlokalizowaną w ODN w Poznaniu.

Czytaj więcej...

7 października w naszej szkole odbył się konkurs internetowy – Maks Matematyczny. Z zadaniami konkursowymi - w formule gier matematycznych, zmagało się 19 uczniów.

Czytaj więcej...

W dniu 15.10.2021r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu odbył się dzień integracji społeczności szkolnej. W zorganizowanie całego przedsięwzięcia aktywnie włączyli się rodzice uczniów (członkowie Rady Rodziców), nauczyciele, jak i sami uczniowie. W tym dniu przygotowano dla młodzieży liczne atrakcje.

Czytaj więcej...
22 października 2021r. o godz. 13 w siedzibie CDN w Lesznie - w czytelni Publicznej Biblioteki Pedagogicznej odbył się półfinał kolejnej edycji Konkursu Recytatorskiego #Pan Tadeusz, którego organizatorem jest Zarząd Województwa Wielkopolskiego.
 

Czytaj więcej...

Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych w I LO po raz kolejny zaprosili uczniów do udziału w konkursie fotograficznym z nadzieją, że będzie dla nich zachętą do własnych poszukiwań i odkryć, które pozostaną w pamięci i na fotografiach.

Podkategorie