Czytaj więcej...

19 października 2021 roku uczniowie klas 1EP i 1FP uczestniczyli w wycieczce edukacyjno-integracyjnej do Wrocławia. Uczniowie obejrzeli monumentalne malowidło ukazujące Panoramę Racławicką o długości 114 metrów i wysokości piętnastu metrów, które powstało w latach 1893-1894 we Lwowie.

Czytaj więcej...
W dniu 12.10.2021 na rawickim basenie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Rawickiego w Pływaniu. Do rywalizacji szkół ponadpodstawowych zgosiło się tylko nasze liceum wystawiając drużynę kobiecą i męską. Nasi uczniowie wystartowali w sztafetach oraz w startach indywidualnych. Udział w w Finale Powiatowym zagwarantował udział w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się w Poznaniu w najbliższym czasie. Nasi pływacy za start drużynowy i indywidualny otrzymali dyplomy i medale. Gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy powodzenia w Poznaniu!

Czytaj więcej...

W dniu 14.10 na Sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Elementem inauguracyjnym było wystąpienie pana Dyrektora Arnolda Ratajskiego, który wszystkim zebranym złożył serdeczne życzenia z okazji „Święta Nauczycieli”.

W Polsce Dzień Drzewa odbywa się od 2002 r w dniu 10 października. Jest organizowany przez stowarzyszenia ekologiczne, szkoły i nadleśnictwa. W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew, oraz towarzyszy jej program edukacji ekologicznej. Nasza szkoła włączyła się do tej jesiennej akcji w dniu 8 października 2021 r. podczas rowerowej wycieczki klasy I BP do leśniczówki Kawcze.

Czytaj więcej...

30 września zainaugurowaliśmy siódmą edycję Szkolnej Ligi Historycznej. W tym roku jej organizatorami są zeszłoroczni zwycięzcy: Gracjan Jurga, Artur Starzyński i Mikołaj Sura z klasy IIIcp. Pomagają im: Maria Szymkowiak, Oliwier Psarski, Marta Krzyżosiak, Patrycja Wilkowska z tej samej klasy.

Czytaj więcej...

W piątek 01.10.2021 r. odbyła się wycieczka szkolna do Wrocławia. Wzięli w niej udział uczniowie klasy II ap i II fp z opiekunami: Danutą Żyto, Ewą Kalisz i Marleną Staśkiewicz.

Pierwszą atrakcją była gra w kręgle w Sky Tower. Pomimo zdrowej rywalizacji młodzież świetnie się bawiła. Następnie uczniowie udali się na seans filmowy. Jedna grupa obejrzała najnowszy film z Bondem - „Nie czas umierać”, a druga - „Free Guy”.

Na koniec w przepięknych okolicznościach jesiennej przyrody wracaliśmy do autobusu.

Powrót odbył się w miłej atmosferze.

Opiekunowie: E. Kalisz, M. Staśkiewicz, D. Żyto

Czytaj więcej...

Dnia 29 września uczniowie klas 1Ap i 1Bp uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Pierwszym punktem programu było Centrum wodne Hydropolis. Uczniowie zwiedzali 7 stref tematycznych, wystawy multimedialne dotyczące przełomowych odkryć podwodnego świata,  natury wody i sposobu jej wykorzystania przez człowieka. Wyjazd był też okazją do integracji, zabawy i rywalizacji na torach bowling’owych w Skytower.

Wychowawcy 1Ap i 1Bp

Czytaj więcej...

W dniach 27-29.09. 2021r. uczniowie klas IIIAP i IIIK, wraz z opiekunami: panią J. Kaczmarek, panią K. Szurek-Mika oraz panią M. Maćkowiak uczestniczyli w wycieczce do Cichowa. Wycieczka miała na celu integrację zespołu klasowego oraz poznawanie nowych form ruchu (strzelectwo, żeglarstwo, paintball).

Czytaj więcej...

23 września 2021r. tradycyjnie już młodzież I Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyła w Festiwalu Matematyki, wydarzeniu przygotowanym przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Była to  piąta edycja festiwalu, w tym roku, ze względu na pandemię, odbyła się w formie zdalnej. Tematem przewodnim były Liczby.

Podziękowanie

Dla nauczycieli, uczniów, samorządu uczniowskiego, dyrekcji, pozostałych pracowników szkoły oraz rodziców. Wszystkich, którzy przyłączyli się do akcji.

Za zaangażowanie w zbiórkę urodzinowych kartek z dinozaurami dla czteroletniej dziewczynki Blanki Lipowskiej.

Wspólnie zebraliśmy 88 kartek. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wyjątkowo czynny udział w akcji.

Za mały gest, dzięki któremu pojawi się uśmiech na twarzy dziewczynki.

 

"Uśmiech kosztuje mniej niż prąd, lecz daje więcej światła" Archibald Joseph Cronin

 

Bardzo dziękujemy, oby tak dalej - uczniowie klasy III BP.

W dniu 21 września 2021 r. uczniowie I LO realizowali program profilaktyczny „Uzależnienia behawioralne i uzależnienia od substancji psychoaktywnych”.

Czytaj więcej...

W dniu 17.09.2021 r. Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu pan Arnold Ratajski, wraz z reprezentacją Samorządu Uczniowskiego oraz przedstawicielami klas mundurowych, złożyli wiązanki pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego, by uczcić pamięć ofiar agresji Związku Sowieckiego na Polskę. Podczas uroczystości rocznicowych obecni byli również przedstawiciele powiatowych i gminnych władz samorządowych wraz z delegacjami ze szkół. Data ta ma znaczenie symboliczne, gdyż właśnie w tym dniu, w roku 1939, łamiąc obowiązujący polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując tym samym ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow.

Czytaj więcej...

W ramach Rawickiego Jarmarku Historycznego w dniu 11.09.2021 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli I LO w Rawiczu im. Jarosława Dąbrowskiego: dyrektora  Arnolda Ratajskiego i wicedyrektora  Jacka Niemczynowskiego, z panią Anitą Włodarczyk - złotą medalistką w Tokio oraz absolwentką ILO. W spotkaniu  uczestniczyli także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego:  Patrycja Wilkowska, Patrycja Lisiecka oraz Amon Ziemnicki. Dodatkowo społeczność liceum reprezentowali przedstawiciele klas mundurowych.

 

Podkategorie