Czytaj więcej...

Po raz kolejny  uczniowie  uczestniczyli w akcji ukwiecania naszego szkolnego boiska.  Cebulki tulipanów i krokusów ufundowane przez Radę Rodziców i posadzone  przez uczniów klasy II BP i III B zakwitną wiosną i będą upiększać otoczenie naszej szkoły.

         Zespół redakcyjny I LO

Świadectwa maturalne będzie można odbierać w sekretariacie szkoły 30 września, od godz.9:00 .

29 września 2020r. odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas II wg podanego harmonogramu:

godz. 16.00 – SPOTKANIE Z WYCHOWAWCĄ

KLASA (profil nauczania) WYCHOWAWCA SALA

2A (matematyczny) T. Maruwka 20
2B (biologiczny) K. Popiel 13
2C (humanistyczny, ogólny) M. Staśkiewicz 14
2D (dziennikarsko-prawny) R. Skowronek 3
2K (mundurowy) J. Kaczmarek 27

godz. 17.30 – SPOTKANIE Z WYCHOWAWCĄ

2AP (matematyczno-fizyczny) M. Maćkowiak 15
2BP (biologiczno-chemiczny) D. Flasza 28
2CP (humanistyczny) N. Kopczyńska-Flasza 22
2EP (matematyczny) E. Juszkowska 6
2FP (językowy) K. Wawrzyniak-Balcer 16
2KP (mundurowy) B. Kasprzak 5 

Zebrania odbędą się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

We wtorek, 22 września 2020 r. w sali sportowej szkoły odbędą się zebrania dyrekcji liceum oraz wychowawców z rodzicami uczniów klas III wg podanego harmonogramu:

KLASY IIIA, IIIB, IIIC –  godz. 16:00

KLASY IIID, IIIK – godz. 17:00

Zebrania odbędą się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Ze wzgledu na panującą sytaucję licealiści w tym roku nagrali film z  akcji Narodowe czytanie 2020, ich interpretacje Balladyny J. Słowackiego można obejrzeć, klikając na poniższy link:

https://youtu.be/iYiAgvfvgEs

Film nagrali i zmontowali Jakub Sławiński i Krzysztof Słocki- uczniowie klasy IIID o profilu dziennikarsko-prawnym.

 

Czytaj więcej...W tym roku szkolnym I Liceum Ogólnokształcące przystąpiło do IX edycji akcji Narodowego Czytania. Ze względu na reżim sanitarny i rekomendacje pana prezydenta Andrzeja Dudy - (...) Zachęcam Państwa do zorganizowania lektury Balladyny według Państwa własnej inwencji i pomysłowości, również z wykorzystaniem tradycyjnych, a zwłaszcza nowoczesnych narzędzi komunikacji... - miało ono nietypowy przebieg. Uczniowie klas 2 i 3 w maseczkach, zachowując odpowiednie odległości, przedstawili własne czytelnicze interpretacje dzieła polskiego wieszcza Balladynę.

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu informuje, że istnieje możliwość złożenia wniosku o przyznanie stypendium szkolnego. Wnioski należy składać w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Generała Grota Roweckiego 4a, od 1 do 15 września 2020 r. w godz.: pn.: 8.00-16.00, wt.-pt.: 7.00-15.00. Formularze wniosków stypendialnych są do pobrania w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Generała Grota Roweckiego 4a, oraz na stronie internetowej http://www.ops.rawicz.pl

W najbliższy czwartek, 3 września 2020r. w sali sportowej szkoły odbędą się zebrania dyrekcji liceum oraz wychowawców z rodzicami uczniów klas I wg podanego harmonogramu:

KLASY IAP, IBP, ICP – 16:00

KLASY IEP, IFP, IKP – 17:30

Zebrania odbędą się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Czytaj więcej...

1 września 2020 roku w murach I LO w Rawiczu odbyło się rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Była to uroczystość inna niż zwykle, zgodnie z wytycznymi MEN, MZ, GIS, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Uczniowie klas I w 3 turach spotkali się z dyrekcją szkoły i wychowawcami w auli liceum. W wyniku naboru przyjęto 155 uczniów do klas o profilach matematyczno-fizycznym, biologiczno-chemicznym, humanistycznym, dziennikarsko-prawnym, matematycznym, językowym oraz mundurowym. Uczniowie pozostałych klas spotkali się ze swoimi wychowawcami, na których zapoznali się z procedurami zapewnienia bezpieczeństwa w związku z pandemią COVID 19, obowiązującymi w szkole od 1 września. Pani Dyrektor Łucja Dera życzyła wszystkim wytrwałości, zdrowia i wszelkiej pomyślności w nowym roku szkolnym.

 

Bezpieczny powrót do szkoły!

Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych, lub w izolacji.

Dnia 1 września uczniowie przychodzą do szkoły zdrowi i bez objawów infekcji wirusowej, wyposażeni w maseczki bądź przyłbicę, pamiętając o obowiązkowej dezynfekcji rąk przy wejściu do budynku szkoły.

Szczegółowe informacje dotyczące procedur związanych z bezpieczeństwem podczas epidemii zostaną umieszczone na stronie szkoły oraz wychowawcy klas przekażą je uczniom.

Łucja Dera
Dyrektor szkoły

1 września 2020 r. odbędą się  spotkania wychowawców klas z uczniami, dodatkowo klasy pierwsze będą uczestniczyć w spotkaniu z dyrekcją szkoły.

 

SPOTKANIA ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ ZGODNIE Z PONIŻSZYM HARMONOGRAMEM:

KLASY PIERWSZE 

godz. 8.00– KLASY: 1AP, 1BP – AULA (II piętro)
godz. 8.30 – KLASY: 1CP, 1EP – AULA (II piętro)
godz. 9.00 – KLASY: 1FP, 1KP – AULA (II piętro)

 

KLASY II PONADPODSTAWOWE
8.30 – spotkania z wychowawcą

2AP - SALA 15
2BP - SALA 28
2CP - SALA 22
2EP - SALA 6
2FP - SALA 16
2KP - SALA 8

 

KLASY II PONADGIMNAZJALNE
9.30 – spotkania z wychowawcą

2A - SALA 20
2B - SALA 14
2C - SALA 2
2D - SALA 3
2K - SALA 25

 

KLASY III PONADGIMNAZJALNE
10.30 – spotkania z wychowawcą

3A - SALA 5
3B - SALA 11
3C - SALA 4
3D - SALA 21
3K - SALA 9

Podkategorie