Czytaj więcej...Dnia 5 marca uczniowie klas Ic i Id wraz z wychowcami panią Danutą Żurkowską i Katarzyną Szurek-Mika wyjechali po lekcjach do Leszna. W wyciecze towarzyszyła im Cristine z Włoch – studentka przebywająca w liceum w ramach programu AIESEC. 
Celem wycieczki była zabawa na kręgielni w Lesznie. Oprócz rywalizacji sportowej uczniowie również szlifowali swój język angielski podczas rozmów z Cristine. Było to dla wszystkich uczestników wycieczki bardzo mile spędzone popołudnie. 

Czytaj więcej...21 uczniów z I LO w Rawiczu z opiekunami: Jackiem Niemczynowskim, Pawłem Nawrotem  i Tomaszem Maruwką  uczestniczyło w wycieczce sportowo-turystycznej do Czech. Uczniowie zwiedzili region narciarski, jeżdżąc na nartach i snowboardzie w Rokietnicy, Pasekach i Harrachovie. Dzięki przepięknej pogodzie na stokach można było doskonalić swoje umiejętności narciarskie i snowboardowe, a w chwilach wypoczynku zażywać kąpieli słonecznych na leżakach. 
  Po południu licealiści spacerowali po Harrachowie, który do niedawna znanym był przede wszystkim ze skoków narciarskich. W ostatni dzień „białej szkoły” Czechy żegnały nas deszczem, który w żaden sposób nie wpłynął na nasze dobre samopoczucie. Oprócz zmęczonych mięśni po wyjeździe do Czech zostały nam  miłe wspomnienia. Następny wyjazd już za rok. Zapraszamy!

Czytaj więcej...Od 24 lutego do 9 marca gościliśmy w naszej szkole wolontariuszy z międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC – Cristnie z Włoch oraz Mohammeda z Maroko. Oprócz wykładu zawierającego prezentację krajów, z których pochodzą, prowadzili także zajęcia w języku angielskim, których celem było m.in. zrozumienie odmienności ludzi innych kultur, nauka tolerancji, rozwijanie chęci podróżowania i poznawania świata. Dzięki tym lekcjom i luźnym rozmowom podczas przerw z obcokrajowcami uczniowie mieli okazję podszkolić i sprawdzić swoje umiejętności komunikacji w języku angielskim.  

Czytaj więcej...21 lutego 2019 roku w auli szkolnej przeprowadzone zostały warsztaty na temat pisania poprawnego CV oraz prowadzenia rozmowy rekrutacyjnej.  Warsztaty przeprowadzili studenci Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, a udział w nich   wzięli uczniowie klas II a, II c i II k. 

Podkategorie