Wycieczki szkolne dla młodzieży to najlepszy sposób na naturalną integrację grupy. Wspólnie spędzane dni pozwalają poznać swoich kolegów i koleżanki z zupełnie innej strony, a wyjazdowe wspomnienia zostają z uczestnikami na lata. Natomiast dla nauczyciela taki wyjazd to świetny pretekst do “przemycenia” sporej dawki wiedzy w bardzo przyjemnej formie. O czym przekonali się uczniowie klas 1BP i 1EP, wybierając się na wycieczkę do Trójmiasta i Malborka.
W czasie trwania 4 dniowej podróży uczniowie zwiedzili:
Gdańsk – miasto z ponad 1000 letnią tradycją, morska stolica Polski i jeden z największych portów nad Bałtykiem. To wyjątkowa metropolia, która od zawsze przepełniona jest duchem wolności i odwagi.
Port Gdynia, który jest portem niezamarzającym, gdzie nie występują pływy. Poziom wody może wzrosnąć o 60 cm podczas silnych wiatrów zachodnich lub opaść o około 60 cm podczas silnych wiatrów wschodnich.
Molo w Sopocie im. Jana Pawła II – najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim. Ma około pół kilometra długości – część spacerowa ma 511,5 m, z czego 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej.
Zamek w Malborku, który był najpotężniejszą twierdzą średniowiecznej Europy. Ten malowniczo usytuowany nad Nogatem kompleks trzech zamków, przez 150 lat był stolicą państwa krzyżackiego.
Wycieczka szkolna to nie tylko zwiedzanie, uczniowie uczestniczyli również w warsztatach bursztynu jak również zażywali kąpieli w jeszcze zimnym Bałtyku. A w drodze powrotnej już snuli plany na kolejną wycieczkę szkolną.

Opiekunowie:
Bogumiła Dmyterko
Eliza Franciszkiewicz-Łakoma
Justyna Malepsza- Węcłaś
Danuta Żurkowska