Cele rajdu to integracja turystyczna młodzieży szkolnej, integracja międzypokoleniowa społeczeństwa, propa-gowanie turystyki rowerowej, poznawanie tras rowerowych po gminie Rawicz i zdobywanie punktów na Kolarską Odznakę Turystyczną.

Start dla wszystkich drużyn i uczestników indywidualnych wyznaczony został koło Stadionu żużlowego  o godz. 1000. Po odprawie kierowników drużyn i uzgodnieniu regulaminu przejazdu, ruszyliśmy w drogę przez Rawicznastępnie drogą dojazdową do Leśniczówki „Dębno” i Żylic pod wiaduktem drogi S5, dalej do Izbic, Dąbrówki, Konarzewa, Kawcza, Zakrzewa, Żołędnicy i Sarnówki. Trasa wynosiła ok. 20 km. Na trasie rajdu w pobliżu leśniczówki Kawcze była dłuższa przerwa na zaplanowane grzybobranie, w którym wzięły udział drużyny szkolne oraz zbieracze indywidualni. Uczestnicy starali się zebrać jak największą ilość jadalnych grzybów oraz grzyba największego. Efekty tego grzybobrania na mecie rajdu oceniała specjalna Komisja.  

Drużyna I LO zdobyła I miejsce w kategorii – największa ilość grzybów

Na mecie w Sarnówce uczestnicy rajdu skorzystali z ciepłego posiłku w urokliwym miejscu biwakowym. Tutaj dokonano także podsumowania konkursów grzybobrania, rzutów lotkami i konkursu piłkarskiego.

W konkursie grzybiarskim nagrodę z rąk p. Wacława Szymczaka - Prezesa Zarządu Oddziału PTTK w Rawiczu odebrał Hubert Jakubowski, w konkursie rzutu lotkami za IV miejsce nagrodę odebrał Hubert Tomaszewski.  

W konkursie piłkarskim miłą niespodziankę sobie sprawiła Amelia Liszka, która otrzymała nagrodę za miejsce III.

Myślę, że młodzież może być zadowolona z rajdu  – przejechali około 20 kilometrów (niektórzy nawet około 30 km, licząc jeszcze drogę z Sarnówki do domu), poznali ciekawe miejscowości, urozmaicony krajobraz moreny dennej w okolicach Rawicza i spędzili miło czas w gronie sympatyków turystyki rowerowej.

 

Opracował: Andrzej Lisek