Zawody te poprzedzały eliminacje powiatowe, a prawo startu w Żerkowie uzyskały tylko drużyny, które zwyciężyły na szczeblu powiatu. Drużynę tworzy sześciu biegaczy, którzy zdobywają punkty dla szkoły, a liczba punktów uzależniona jest od miejsca, na którym dobiegli do mety. Suma punktów czterech najlepszych zawodników z drużyny składa się na wynik końcowy. Dziewczęta reprezentujące I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu w składzie: Giżewska Zuzanna, Kempa Oliwia, Stryczna Hanna, Lisiecka Patrycja, Pieprzyk Patrycja oraz Andrzejewska Nina uzyskały sumę punktów 489 i zajęły 15 miejsce❗️Natomiast grupa chłopców w składzie: Rabij Maciej, Bałuniak Filip, Herman Alex, Łopuszyński Aleksander, Garbaliński Jan oraz Pertkiewicz Dawid zajęli 11 miejsce z sumą punktów 543❗️Rywalizacja tego dnia toczyła się w trudnych warunkach atmosferycznych, przy chłodnej temperaturze, padającym deszczu oraz gradzie. Pomimo niesprzyjającej pogody uczniowie naszej szkoły dali z siebie wszystko i zaliczyli bardzo udany start w Żerkowie. Brawa dla Was!