Do rywalizacji stanęło 27 drużyn kobiet i 32 mężczyzn. W wyścigach sztafetowych nasze zespoły były mocno zmotywowane do walki  (po ubiegłorocznym srebrnym medalu mężczyzn i brązowym kobiet). Jednak poziom tegorocznych mistrzostw był bardzo wysoki i walka o medale rozgrywała się do ostatnich metrów. Nasze dziewczęta po zaciętym wyścigu uplasowały się na 4 wysokim miejscu, natomiast chłopacy ukończyli walkę jako 7 drużyna finału! Wielki sukces i wielkie gratulacje.

Po wyścigach sztafetowych przyszedł czas na rywalizację indywidualną. I ponownie wielki sukces – Karolina Bartkowiak została złotą medalistką na 50 m stylem motylkowym. To już złota tradycja naszej szkoły w motylu. W poprzednich latach nasi pływacy - Boryczka Dominik, Maruwka Bruno czy Kacper Bidowaniec i Michał Chudy – również zwyciężali na tym dystansie. Karolina dołączyła do grona złotych pływaków w stylu motylkowym. W kolejnych startach ponownie wysokie miejsca, a niektórzy o włos od medalu: 4 miejsce Iga Wendzonka w stylu grzbietowym, Zuza Nochelska 6 w stylu klasycznym, Martyna Pokładek 6, Kusztelak Karolina 7, a Natalia Salamońska 8 w dowolnym. 7 miejsce w stylu dowolnym uzyskał Jan Golembka, a 14 Adrian Maruwka, w grzbiecie 7 miejsce Wojtek Małyga, w motylu 7 miejsce Michał Matysiak, Janek Giezek 5 w stylu klasycznym i 14 w tym samym stylu Olaf Dworniczak.

Zważywszy na liczbę startujących widać, że licealiści z Rawicza pływają w ”czubie” województwa. Dziękujemy naszym zawodnikom w tym oczywiście również naszej rezerwie Julii Ostrowskiej, Marcie Siamie, Kacprowi Jankowiakowi i Gustawowi Sawickimu. Ta czwórka z całą drużyną przygotowywała się do startów na rawickim basenie i wspierała zespól podczas wyścigów.

Jeszcze raz wielkie gratulacje i szykujemy się na na kolejny finał w 2024 roku!