Jesteśmy miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie i które, w sposób bardzo dynamiczny, pozwoli rozwijać pasje i fascynacje młodego człowieka.

Patrząc na sam rok szkolny 2022-2023 nasze liceum może pochwalić się licznymi przedsięwzięciami. W szkole były organizowane ciekawe konkursy, a nasza młodzież może poszczycić się wieloma sukcesami, zarówno na szczeblu lokalnym, jak i krajowym. I LO w Rawiczu zdobyło III miejsce w Wielkopolskiej Superlidze Liceów, XXV miejsce ( na 220 szkół)  w XXIV edycji Licealiady województwa wielkopolskiego. Znaczące sukcesy odnieśli nasi „ścisłowcy” w potyczkach: „Nabój”, „Matgura”, Alchemik, Eureka. Humaniści natomiast uczestniczyli w Debatach Oksfordzkich, konkursie Wiedzy o Antyku.  Zespoły klasowe mogły rywalizować w Szkolnej Lidze Klas czy Szkolnej Lidze Historycznej. Sport także jest mocną stroną naszej młodzieży, która swoich sił próbowała (z licznymi sukcesami) w zawodach: pływackich, piłki nożnej, siatkowej, tenisie stołowym, koszykówce czy szachach. Mając tak szerokie możliwości rozwijania własnych zainteresowań uczniowie naszej szkoły byli stypendystami: Prezesa Rady Ministrów, Starosty Rawickiego, czy też Rady Rodziców.

I LO w Rawiczu oprócz zapewnienia wychowankom możliwości wszechstronnego kształcenia nieustannie dba o bazę dydaktyczną szkoły. Dzięki dotacjom rządowym z MON-u uczniom klasy OPW zapewniono pakiet ubiorowy i szkoleniowy, a młodzież z klas mundurowych może ćwiczyć na wirtualnej strzelnicy. Projekt rządowy „Aktywna Tablica”, w znaczącym stopniu, podniósł dostępność naszej młodzieży do edukacji poprzez narzędzia TIK.  

Jednak szkoła to nie tylko nauka, w dosłownym tego słowa znaczeniu. To również miejsce integracji i poznawania wspaniałych ludzi. Dzięki obchodom Dnia Dziecka (piknik szkolny), Dnia Ziemi, Dnia Wody, Dnia Drzewa czy tworzeniu szkolnej łąki kwietnej uczniowie mieli możliwość zacieśniać więzi interpersonalne. Doskonałą opcją dla wspólnie spędzanego czasu były wycieczki szkolne. Z dumą możemy stwierdzić, iż zwiedziliśmy prawie całą Europę. Byliśmy: we Włoszech, w Budapeszcie, w Danii i Szwecji, Wielkiej Brytanii, Francji, Macedonii, Dreźnie, Berlinie, Czechach. Uczniowie uczestniczyli w projektach EuroWeek i Erasmus.

Ciekawym projektem okazały się cykliczne spotkania z absolwentami naszej szkoły, którzy odnosząc sukcesy zawodowe opowiadali nam o swoich drogach do realizacji celów, kariery i samorozwoju. Uczniowie klas humanistycznych brali udział w warsztatach dziennikarskich i spotkaniach z Panią Sędzią (klasy o profilu dziennikarsko- prawnym). Ważnym aspektem jest pomoc innym dlatego uczestniczyliśmy w licznych akcjach charytatywnych: zbiórkach dla schronisk, Szlachetnej Paczce, akcji „Niespodzianka dla Seniora” czy też honorowym oddaniu krwi.  

Zatem I Liceum Ogólnokształcące, jako miejsce pozwalające na realizację tak licznych przedsięwzięć w wielu dziedzinach, to doskonały pomysł na kontynuowanie nauki po szkole podstawowej. Zapewniamy doskonałą bazę dydaktyczną, edukację na najwyższym poziomie i sympatyczną i miłą atmosferę. Zapraszamy !