Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu. Udział w nim wzięło 16 uczniów, a ocenie podlegało w sumie 33 fotografie. Komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie na wytypowanie najciekawszych prac. Pod uwagę w szczególności brano wykonanie ale również uchwycenie najrzadszego zjawiska fizycznego.  

Konkurs w głównej mierze miał na celu zachęcić młodzież do  obserwowania otaczającej nas przyrody i poznania zasad jej funkcjonowania.  

W kategorii najrzadsze zjawisko I miejsce wywalczyła Iga Paraszczyn z klasy 3FP za zdjęcie przedstawiające zjawisko Halo wokół tarczy księżyca. W tej samej kategorii wyróżniono również Oliwię Radojewską z klasy 2FP za uchwycenie tego samego zjawisko wokół tarczy słońca. Jeśli chodzi o kategorię, w której brano pod uwagę wykonanie zdjęcia, I miejsce, po wielu dyskusjach przyznano Mai Stachowiak z klasy 2EP, za uchwycenie w niekonwencjonalny sposób iryzacji oraz wyróżniono pracę Marcina Bijoch z klasy 1A za fantastyczne uchwycenie załamania światła.  

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do przyglądania się otaczającemu nas światu, by już za rok znów wziąć udział w kolejnej edycji konkursu.  

Galerię wszystkich prac można obejrzeć w holu budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu.