Londyn fascynuje na każdym kroku. Z bogatą historią jest z jednej strony świadectwem świetności Imperium Brytyjskiego, z drugiej zaś ultranowoczesną, wielonarodowościową stolicą, która ma do zaoferowania praktycznie wszystko.
Paryż natomiast to jedno z tych miast, które uznaje się za najpiękniejsze miejsca na naszej planecie. Dla wielu ludzi jest synonimem romantycznej atmosfery i miejscem, w którym przede wszystkim nie sposób się nudzić.
Przygodę z Londynem rozpoczęliśmy od dzielnicy City czyli spacerem od St. Paul's Cathedral do Tower of London. Następnie był rejs po Tamizie do dzielnicy Westminster i kolejny spacer przez Whitehall do Trafalgar i National Gallery. W Londynie nadal było widać ślady koronacji. W końcu dotarliśmy na afterparty. Zjechali goście z całego świata, nie mogło nas zabraknąć. Na każdym kroku było słychać rozmowy na temat koronacyjnych uroczystości, a samo miasto przystrojone było w królewskim stylu. Nic dziwnego, przecież ostatnia koronacja odbyła się tutaj prawie 70 lat temu.
Kolejny dzień spędziliśmy w królewskim Windsorze i magicznym Oxfordzie. Ponieważ Król Karol III nadal przebywał w Zamku możemy śmiało powiedzieć, że poranek spędziliśmy w królewskim towarzystwie. Kolejnym punktem zwiedzania był Oxford, który żyje własnym życiem z typowo naukową atmosferą.
Dzień 3 rozpoczęliśmy wizytą w Regent's Park. Następnie Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. Szybka teleportacja do dzielnicy Westminster i przejazd London Eye. Po drodze do Buckingham Palace przystanek pod Houses of Parliament i Westminster Abbey.
Przygodę ze stolicą Francji rozpoczęliśmy od spaceru po Polach Elizejskich – jedna z największych alei w mieście, Łuk Triumfalny – symbol potęgi Napoleona i armii francuskiej. Następnie Pola Marsowe i Hotel des Invalides, kościół Dom des Invalides, w którego krypcie znajduje się grób Napoleona Bonaparte. Plac de la Concorde z obeliskiem z różowego marmuru i ośmioma posągami kobiet symbolizującymi największe miasta Francji. Ostatni dzień naszej wycieczki to dalsze zwiedzanie Paryża tj. spacer po najstarszej części Paryża wyspie Ile de la Cite: Katedra Notre-Dame, Sainte Chapelle, Pont Neuf – najstarszy most Paryża, Palais de Justice, Conciergerie, Luwr. Przygodę ze stolicą Francji zakończyliśmy spotkaniem z wieżą Eiffla. Świetnym podsumowaniem naszej wycieczki okazał się rejs statkiem po Sekwanie.

Uczniowie doświadczyli i zobaczyli wiele. Wycieczka zagwarantowała im możliwość wykorzystania języka angielskiego, którego uczą się od wielu lat, w sytuacjach dnia codziennego, spontanicznego reagowania.

Na pewno wspomnienia pozostaną w pamięci bardzo długo.I jak myślicie Londyn czy Paryż? Uczniowie już wiedzą, podjęli decyzję, chociaż wcale nie była łatwa.