Patronat honorowy nad SIGG objęły Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Ministerstwo Finansów oraz Minister Edukacji i Nauki.  Do rywalizacji przystąpiło w tym roku 5 zespołów z I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu, łącznie 17 uczniów. 

Swój udział w rozgrywce zgłosiło 6195 zespołów z całej Polski (414 z Wielkopolski). Tym bardziej jesteśmy szczęśliwi i dumni, że zespół I Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Rawiczu - „GLS” w składzie Tomasz Gąsior, Michał Musielak, Stanisław Marciniak oraz Mateusz Broczkowski (klasa 4AP), zajął 20 miejsce w rankingu ogólnopolskim i zarazem 3 miejsce w rankingu zespołów z Województwa Wielkopolskiego. Chłopcy uzyskali wysoką stopę zwrotu (+28,89%) z inwestycji uzyskując kwotę 5778,98 wirtualnych złotych. 

Wartym podkreślenia jest również fakt, że ten etap gry wszystkie nasze zespoły zakończyły na plusie. Razem wypracowały kwotę 9826,13 wirtualnych złotych. 

Członkowie zespołu o sympatycznej nazwie „kwiatki” z klasy 3CP, Marcelina Maciejak, Julia Balcer oraz Kacper Szymkowiak zajęli 1019 miejsce w rankingu ogólnopolskim i równocześnie 58 miejsce wśród drużyn z Wielkopolski. Ich zysk w wysokości 1573,21 jest godny odnotowania. 

Nasza kolejna drużyna „FCMinerały” (klasa 3EP) w składzie Mikołaj Grobelny, Norbert Kowalski, Bartosz Węcłaś oraz Dawid Durczewski uzyskali niewiele mniejszą kwotę 1397,56, zajmując odpowiednio 1193 (ranking ogólnopolski) i 77 (w Wielkopolsce). 

Gra giełdowa to nie tylko gra dla chłopców, również nasze dziewczyny, tworzące zespół o wiele mówiącej nazwie „mycztery” z klasy 3EP: Maja Mazur, Marta Akaczonek, Natalia Domagała oraz Julia Sobkowiak zakończyły I etap gry na plusie uzyskując kwotę 672,16 wirtualnych złotych. 

Z dziennikarskiego obowiązku musimy również wspomnieć zespół „Yalla Investments”. Chłopcy z klasy 3AP, Adam Skórzewski oraz Mikołaj Rosolski, również mogą pochwalić się 1 etapem gry zakończonym finansowym sukcesem. Ich wypracowany wynik wyniósł 404,22 wirtualnych złotych. 

Zadaniem każdego z zespołów było inwestowanie, w okresie od 14 listopada do 15 stycznia, w akcje oraz ETF-y wirtualnych 20.000 złotych. 

Sytuacja na giełdzie w dobie sytuacji międzynarodowej i skutków wojny na Ukrainie nie ułatwia podejmowania trafnych decyzji inwestycyjnych, tym bardziej sukces naszych uczniów jest godny podkreślenia. 

Doświadczenia zdobyte podczas uczestnictwa w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej z pewnością będą procentowały i zaszczepią wśród młodych adeptów trudnej sztuki inwestowania chęć pogłębiania wiedzy o rynku kapitałowym, a sukcesy naszych uczniów pokazują, że w każdym z nas być może drzemie „rekin giełdowy” 

27 lutego rozpoczyna się II etap gry. Każdy z zespołów będzie miał okazję na polepszenie swojego wyniku. 

Wszystkim uczestnikom I etapu gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie i życzymy samych trafnych decyzji inwestycyjnych w kolejnej części SIGG.