W tym roku jej organizatorami są zeszłoroczni zwycięzcy: Michał Kasprzak, Piotr Heinze i Jakub Żurek z klasy 4ap.  

Do konkursu zgłosiło się czternaście drużyn i chociaż po pierwszej części jedna zrezygnowała, to i tak jest to największa liczba uczniów zgłoszonych do rozgrywek – skład drużyn umieszczony został poniżej. Rywalizacja podzielona została na 5 etapów - w każdym uczniowie odpowiadają na pytania dotyczące jednej epoki historycznej (starożytność, średniowiecze, nowożytność do końca XVIII w., wiek XIX i wiek XX). Drużyna, która zwycięży w danej części SLH otrzymuje 15 punktów, za zajęcie drugiego miejsca przyznawane będzie 13 punktów; miejsce trzecie to 11 punktów, za każde kolejne przyznawany będzie o jeden punkt mniej. Drużyna, która nie weźmie udziału w danej części SLH lub złamie zasady regulaminu otrzymuje 0 punktów. O ostatecznym rezultacie zdecyduje suma punktów zdobytych we wszystkich częściach.

W pierwszej części uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące starożytności. Rywalizacja była zacięta, a do finałowej rozgrywki przeszła drużyna dziewcząt z klasy 3cp: Maja Staśkiewicz, Weronika Pazoła i Weronika Winna oraz zespół z klasy 4ap: Mateusz Elias, Michał Musielak i Jakub Warczewski. Ostatecznie I miejsce zajęły dziewczyny z klasy 3cp.

Druga część została zorganizowana 17 listopada i okazała się wyjątkowo zaciętą rywalizacją. Świadczy o tym wykorzystanie wszystkich stu pytań i remisowy wynik. Obie zwycięskie drużyny reprezentują klasę 3cp – drużyna dziewcząt, to zwyciężczynie pierwszej rozgrywki, czyli Maja Staśkiewicz, Weronika Pazoła i Weronika Winna, druga grupa startowała w składzie: Michał Janik, Bartosz Rybczyński i Kamil Zaremba.  

Po dwóch meczach na prowadzeniu z wyraźną przewagą znajduje się ekipa dziewcząt z klasy 3cp: Maja Staśkiewicz, Weronika Pazoła i Weronika Winna – 30 punktów, drugie miejsce zajmuje drużyna z klasy 4ap: Mateusz Elias, Michał Musielak i Jakub Warczewski – 19 punktów, a trzecie ex aequo zespół chłopców z 3cp: Michał Janik, Bartosz Rybczyński i Kamil Zaremba oraz dwuosobowa drużyna: Sandra Kuriata z 1c i Mateusz Miara z 1e – drużyny zdobyły po 17 punktów.

Gratulujemy!

Trzecia część (nowożytność) planowana jest na styczeń.

 

Iwona Guzikowska

nauczycielka historii

Skład drużyn

Klasa 1c

Aleksander Jamroży

Oliwia Szałata

Amelia Strugała

 

Klasa 1c, 1e

Mateusz Miara

Sandra Kuriata

 

Klasa 1c, 1a, 1k

Kacper Robak

Marcin Bijoch

Jakub Gałka

 

Klasa 2cp

Zofia Dybkowska

Aleksandra Maćkowiak

Wiktoria Wleklińska

 

Klasa 2cp

Patrycja Czternasta

Mateusz Olszak

Alicja Niwczyk

 

Klasa 3ap

Sebastian Dąbrowicz

Mikołaj Rosolski

Adam Skórzewski

 

2fp, 3bp, 3cp

Szymon Rydzyński

Maciej Skulski

Kacper Jankowiak

 

Klasa 3cp

Maja Staśkiewicz 

Weronika Pazoła

Weronika Winna

 

Klasa 3cp

Michał Janik

Bartosz Rybczyński

Kamil Zaremba

 

Klasa 4ap

Mateusz Elias

Michał Musielak

Jakub Warczewski

 

Klasa 4cp

Aleksandra Holumbowska

Patrycja Wilkowska

 

Klasa 4cp

Adrian Łakomy

Oliwier Psarski

Artur Starzyński

 

Klasa 4cp

Gracjan Jurga

Sebastian Kozal

Mikołaj Sura