9 listopada w Poznaniu odbył się Finał Wojewódzki w Pływaniu Drużynowym Dziewcząt i Chłopców. W kategorii „Licealiada” wystartowało 65 zespołów: 32 kobiece i 33 męskie reprezentacje. W pływaniu drużynowym zespoły I Liceum Ogólokształcącego z Rawicza od początku były w gronie kandydatów do medalu. Finały wyścigów sztafetowych rozpoczęły dziewczyny. Nasz zespół po zaciętej walce zakończył wyścig na trzeciej pozycji z czasem 3:13,36 zdobywając brązowy medal w województwie. Była to wielka radość dla naszych zawodniczek, które w ubiegłym roku zakończyły rywalizację na 4 pozycji. Naszą drużynę wyprzedziły zespoły ZSzOS 1 Poznań na pierwszym miejscu i II LO Leszno na drugim miejscu. Zespół dziewcząt reprezentowały: Karolina Bartkowiak, Karolina Kusztelak, Zuzanna Nochelska, Marta Siama, Natalia Salamońska, Milena Cugier, Anastazja Konieczny, Julia Ostrowska.

Drużyna męska z I LO w Rawiczu awansowała do Finału Wojewódzkiego z trzecim czasem. Ubiegłoroczny srebrny medal i sukces dziewcząt, które parę minut wcześniej wskoczył na trzecią pozycję był dla nich bardzo motywujący. Nasi pływacy przez cały czas trwania wyścigu sztafetowego walczyli o drugą pozycję z I LO z Poznania. Płynący na miejscu pierwszym zespół ZSzOS 1 Poznań był poza zasięgiem pozostałych drużyn. Na ostatnich zmianach naszej reprezentacji udało się zdobyć przewagą i to oni sięgnęli po srebro w XXIV Finale Wojewódzkim! Czas naszej sztafety to 2:37,96. Zespół chłopców reprezentowali: Tomasz Gąsior, Maciej Demut, Maciej Ciemniak, Jan Giezek, Oskar Bielecki, Dominik Boryczka, Adrian Maruwka, Wojciech Małyga.

W ostatnim bloku zawodów odbyły się starty indywidualne na dystansie 50 m w czterech stylach pływackich. Wśród dziewcząt najwyższe lokatę zajęły: Zuzanna Nochelska w stylu klasycznym uzyskując 4 lokatę z czasem 0:40,41 oraz Karolina Bartkowiak - czwarte miejsce na 50 m stylem motylkowym z czasem 0:32,47. W konkurencjach męskich Dominik Boryczka wywalczył drugie miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym z czasem 0:25,75 , a Jan Giezek w stylu klasycznym trzecie z czasem 0:33,84.

Gratulujemy wszystkim osiągniętych wyników!

Tomasz Maruwka