Cele rajdu to integracja turystyczna młodzieży szkolnej, propagowanie turystyki rowerowej, poznawanie tras rowerowych po gminie Rawicz i zdobywanie pkt. na Kolarską Odznakę Turystyczną.

Start dla wszystkich drużyn i uczestników indywidualnych wyznaczony został koło Stadionu żużlowego o godz. 930. Po odprawie kierowników drużyn i uzgodnieniu regulaminu przejazdu, ruszyliśmy w drogę przez Rawicz, Masłowo, Folwark, Laskowa, Korzeńsko do Stadniny Koni „Lachera” w Dębnie. Na trasie rajdu w pobliżu Dębna była dłuższa przerwa na zaplanowane grzybobranie, w którym wzięły udział drużyny szkolne oraz zbieracze indywidualni. Uczestnicy starali się zebrać jak największą ilość jadalnych grzybów oraz największego grzyba. Efekty  grzybobrania na mecie rajdu oceniała specjalna Komisja. 
Nasi uczniowie zebrali trochę podgrzybków i maślaków, ale w podsumowaniu indywidualnym znaleźli się tuż za podium.
Wcześniej wszyscy uczestnicy rajdu skorzystali z ciepłego posiłku w urokliwym miejscu biwakowym w Stadninie Koni „Lachera” w Dębnie. Tutaj dokonano także podsumowania konkursów grzybobrania i rzutów lotkami i rozdano nagrody. 
Rajd zakończył się w strugach ulewnego deszczu. Niestety, w takich warunkach musieliśmy wracać do Rawicza, ponieważ prognozy pogody nie dawały żadnej szansy na zanik opadów w najbliższych godzinach.

Mimo załamania pogody, myślę, że młodzież może być zadowolona z rajdu  – przejechali około 30 kilometrów (niektórzy ok.40 km), poznali ciekawe miejscowości, urozmaicony krajobraz w okolicach Rawicza i spędzili miło czas w gronie sympatyków turystyki rowerowej.

                                                                                                                                                               
                                                                                                                                                                                
                                                                                                                                                                                Opracował:
                                                                                                                                                                              Andrzej Lisek