W tym roku szkolnym Zlot Krajoznawczy miał szczególny charakter – turyści spotkali się ponownie, po dwóch latach przerwy z powodu pandemii, na szlakach turystycznych powiatu rawickiego. Dodatkowym akcentem turystycznym tej masowej imprezy było przyłączenie się do IX edycji ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Zarząd Główny PTTK w Warszawie pod hasłem „Razem na szlaku”. Do akcji zostali zaproszeni wszyscy – dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy, by wspólnie pokazać, że turystyka jest dla wszystkich i wspaniale łączy pokolenia na turystycznych ścieżkach.

Drużyny szkolne i turyści indywidualni spotkali się w parku koło Domu Kultury w Rawiczu, gdzie koło symbolicznego drzewa Międzypokoleniowej Sztafety, Prezes Zarządu Oddziału PTTK w Rawiczu – p. Wacław Szymczak uroczyście rozpoczął Zlot o godz. 9.00

Następnie rowerzyści udali się na kolejne miejsce zbiórki w Miejskiej Górce. Tutaj rozpoczęła się rowerowa gra miejska, opiekunowie drużyn otrzymali materiał graficzny i ruszyli w trasę, by uzyskać potwierdzenia obecności w charakterystycznych miejscach na mapie turystycznej miasta. Dalsza trasa była zaplanowana tak, by poznać gościnność i walory turystyczne Gminy Miejska Górka i wiodła przez Karolinki, Niemarzyn, Chojno, Golejewko, Ostrobudki, Konary i Sobiałkowo.

Uroczystego podsumowania Zlotu koło Domu Kultury w Miejskiej Górce dokonali wspólnie – burmistrz gminy, p. Karol Skrzypczak i p. W. Szymczak.

Drużyna I LO musiała jeszcze przejechać trasę z Miejskiej Górki do Rawicza, czyli łączna długość trasy rowerowej tego rajdu wyniosła około 50 km.

Opracował:

Andrzej Lisek