ODPADY NASZĄ WSPÓLNĄ SPRAWĄ

Czytaj więcej: ODPADY NASZĄ WSPÓLNĄ SPRAWĄ24 maja uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu w ramach kampanii edukacyjnej pt. SOS dla środowiska, czyli segregujący, oszczędny, świadomy. Prelekcję prowadził Pan Romuald Burczyk z Buisness Communication Grup Sp. z o. o.

SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY NA TEMAT KONSTYTUCJI 3 MAJA

Czytaj więcej: SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY NA TEMAT KONSTYTUCJI 3 MAJA20 maja w piątek w auli I LO odbyło się podsumowanie Szkolnego Konkursu Historycznego na najlepszą prezentację multimedialną na temat Konstytucji 3 maja. Konkurs został zorganizowany z okazji 225 rocznicy uchwalenia przez Sejm Wielki tego doniosłego dokumentu.

1 LO-GARYTMY PONOWNIE W CZOŁÓWCE SZTAFET

Czytaj więcej: 1 LO-GARYTMY PONOWNIE W CZOŁÓWCE SZTAFET Już kolejny raz drużyna złożona z absolwentów i przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu, wystartowała w 24- godzinnym Biegu Plantami Jana Pawła II. Mimo zimna i porywistego wiatru wszyscy z wielkim sercem stawali na starcie. Przez większość zawodów toczyliśmy walkę o czwarte miejsce. Możemy być dumni z naszych absolwentów i przyjaciół, bo jako drużyna pokazali ogromny charakter i wielkiego ducha walki. Ostatecznie zajęli bardzo dobre piąte miejsce.

AKCJA PROMOCYJNA I LO W RAWICZU - RAWICKI DEPTAK

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image //images/galeria/wybieramlokalnie2016/1lorawicz_wybieram_lokalnie_deptak_3.JPG
There was a problem loading image //images/galeria/wybieramlokalnie2016/1lorawicz_wybieram_lokalnie_deptak_3.JPG

Czytaj więcej: AKCJA PROMOCYJNA I LO W RAWICZU  - RAWICKI DEPTAKW sobotę, 7 maja, na rawickim deptaku przy ulicy Wojska Polskiego, od godziny 11.00 do 13.00 trwała  akcja informacyjna „Wybieram Lokalnie”, w której zaprezentowały  się licea, technika i zasadnicze szkoły zawodowe z Rawicza i Bojanowa.

JĘZYK POLSKI NIE JEST NAM OBCY

Czytaj więcej: JĘZYK POLSKI NIE JEST NAM OBCYW piątek 6 maja 2016 r. w kilku ośrodkach akademickich w Polsce odbywały się zmagania finałowe XII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego  „Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Maria Kośmider uczennica klasy I c zmierzyła się z językiem polskim, tworząc na podstawie historyjki obrazkowej opowiadanie.

ZŁOTY JUBILEUSZ - 50 LAT OD MATURY

Czytaj więcej: ZŁOTY JUBILEUSZ - 50 LAT OD MATURYZapraszamy na jubileuszowy zjazd absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu, który odbędzie się 17 września 2016r. Program zjazdu w artykule.

MATURA 2016 W I LO

Czytaj więcej: MATURA 2016 W I LO4 maja dla 111 tegorocznych absolwentów I LO w Rawiczu rozpoczęły się egzaminy dojrzałości. Przez trzy dni abiturienci rozwiązywać będą arkusze na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki i języków obcych. Od ubiegłego roku maturzyści muszą przystąpić przynajmniej do jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym.

POŻEGNANIE UCZNIÓW KLAS III

Czytaj więcej: POŻEGNANIE UCZNIÓW KLAS III 29 kwietnia 2016 o godzinie 16:30 w I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu rozpoczęła się akademia  okazji pożegnania maturzystów. W uroczystości wzięli udział pan Jacek Gwizdek – wicestarosta rawicki, pan Maciej Hodura – przewodniczący Prezydium Rady Rodziców, dyrekcja, grono pedagogiczne, rodzice oraz abiturienci. W oficjalnej części akademii głos zabrała pani dyrektor Łucja Dera, pan wicestarosta Jacek Gwizdek oraz pan Maciej Hodura. Następnie wychowawcy klas wraz z panią dyrektor wręczyli uczniom klas III świadectwa ukończenia szkoły.

PASJA POŁĄCZYŁA POKOLENIA

Czytaj więcej: PASJA POŁĄCZYŁA POKOLENIA22 kwietnia 2016 r. w auli naszego liceum rozegrana została symultana szachowa z utytułowanym zawodnikiem RUKS „Korona-Rawbud Rawicz” panem Piotrem Markowskim. Kandydat na mistrza rozegrał 16 partii i z wszystkich wyszedł zwycięsko.

ZAKOŃCZYŁA SIĘ KOLEJNA EDYCJA TURNIEJU O PUCHAR KATEDRY WF

Czytaj więcej: ZAKOŃCZYŁA SIĘ KOLEJNA EDYCJA TURNIEJU O PUCHAR KATEDRY WFTegoroczny turniej cieszył się dużą popularnością, wzięło w nim udział 31 zawodników. W tym roku zmieniła się nieco forma rywalizacji. Wybrano 4 kapitanów, którzy dobierali swoje zespoły. W ten sposób powstały drużyny reprezentujące bardzo wyrównany poziom tj. „Wczorajsi”, „Burza mózgów”, „Pro-prosiaczki” i „Kalesony Boga Wojny”.