MARATON MATEMATYCZNY

Czytaj więcej: MARATON MATEMATYCZNYRozwiązywanie zadań "do upadłego" jest świetną zabawą i przygodą z matematyką dla jej fanów. Łącząc przyjemne z pożytecznym nauczyciele matematyki I LO w Rawiczu zaprosili tegorocznych maturzystów do udziału w Maratonie Matematycznym.

MAT(G)URA – ETAP SZKOLNY

Czytaj więcej: MAT(G)URA – ETAP SZKOLNY14 stycznia 62 uczniów naszej szkoły przystąpiło do eliminacji szkolnych IV MIĘDZYPOWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO MAT(G)URA. Przez 90 minut zmagali się z zadaniami maturalnymi w 5 różnych kategoriach:  kl. I, kl. II- poziom podstawowy, kl. II-poziom rozszerzony, kl. III – poziom podstawowy, kl. III – poziom rozszerzony.

DZIĘKUJEMY ZA WIELKI DAR SERCA!

Czytaj więcej: DZIĘKUJEMY ZA WIELKI DAR SERCA!14 stycznia w naszej szkole odbyła się akcja honorowego oddawania krwi. Zarejestrowano 50 osób. Po wypełnieniu ankiet i konsultacji z lekarzem krew oddało 41 osób. Dzięki nim uzyskano 18,45 l tego bezcennego płynu.

WARSZTATY UNESCO

Czytaj więcej: WARSZTATY UNESCO W piątek 15 stycznia uczennice klasy 2a I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu -  Natalia i Karolina, przeprowadziły  warsztaty o międzykulturowości dla uczniów klas I-III Gimnazjum w Sierakowie. Wiedzę potrzebną do ich przeprowadzenia zdobyły uczestnicząc w szkoleniu organizowanym przez UNESCO.

LICEALIŚCI W HYDROPOLIS

Czytaj więcej: LICEALIŚCI W HYDROPOLIS Nowy rok maturzyści z klasy III A postanowili rozpocząć w miejscu dla spragnionych wiedzy! Woda pokrywa aż 70% powierzchni Ziemi. To tej substancji dedykowana jest wystawa znajdująca się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej we Wrocławiu. Wystawa w HYDROPOLIS podzielona jest na 8 stref tematycznych. Każda z nich przedstawia wodę z innego, fascynującego ujęcia.

MISTRZOSTWO POWIATU DLA I LICEUM

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image //images/IMG_0590.JPG
There was a problem loading image //images/IMG_0590.JPG

Czytaj więcej: MISTRZOSTWO POWIATU DLA I LICEUMReprezentacja naszego liceum wygrała Mistrzostwa Powiatu Rawickiego w koszykówce dziewcząt. Uczennice brały udział w dwumeczu przeciwko zawodniczkom z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu.

KOLĘDOWANIE RAZEM Z RUTW

Czytaj więcej: KOLĘDOWANIE  RAZEM Z RUTWUczniowie Koła Teatralnego oraz Koła Poezji Śpiewanej „Poeton” zaprosili, tradycyjnie już, słuchaczy RUTW oraz rodziców na swój występ – montaż słowno-muzyczny „Dziś nadzieja rodzi się”, przygotowany z okazji świat Bożego Narodzenia.

NIECH ŻYJE BAL! – STUDNIÓWKA I LO W RAWICZU

Czytaj więcej: NIECH ŻYJE BAL! – STUDNIÓWKA I LO W RAWICZUW sobotę 9 stycznia odbył się długo wyczekiwany przez uczniów I LO w Rawiczu Bal Studniówkowy. Para prowadząca (Joanna Basa i Kacper Połeć) powitała dyrekcję szkoły, zaproszonych nauczycieli, rodziców i uczniów. Oficjalnego rozpoczęcia studniówki dokonała p. Łucja Dera - dyrektor I LO w Rawiczu. Po symbolicznym przecięciu wstęgi młodzież zatańczyła poloneza, wzniesiony został także toast za udaną zabawę.

AKCJA KRWIODAWSTWA / REJSETRACJA POTENCJALNYCH DAWCÓW SZPIKU

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image //images/krew2.jpg
There was a problem loading image //images/krew2.jpg

Czytaj więcej: AKCJA KRWIODAWSTWA / REJSETRACJA POTENCJALNYCH DAWCÓW SZPIKUZjedz śniadanie, zabierz dowód osobisty i przyjdź, czekamy właśnie na Ciebie! 

FINAŁ V TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA

Czytaj więcej: FINAŁ V TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA16 grudnia na sali sportowej naszego liceum odbył się finałowy mecz V Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora I LO.  Najlepszą drużyną szkoły okazał się ‘’Gang Albanii’’, który wygrał 5:2 z zespołem ‘’Baja Bongo’’.