b_300_300_16777215_00_images_thumbnail_IMG_2381.jpg

W roku szkolnym 2021/22 po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie szkolnym XXXVII już edycji Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Olimpiada objęta jest patronatem Ministra Ochrony Środowiska, Ministra Edukacji Narodowej oraz Zarządu Głównego Ligi Ochrony Przyrody.

Celem olimpiady jest kształtowanie świadomości ekologicznej oraz właściwych postaw młodzieży wobec środowiska przyrodniczego, budzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz popularyzacja problematyki ekologii i ochrony środowiska.

W etapie szkolnym XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej wzięło udział dziewięcioro uczniów. Wśród startujących należy wyróżnić najlepszych „młodych ekologów” w naszej szkole: Zuzanna Górczak ( klasa IIIBp), Iga Kośmider ( klasa IIIBp) i Kacper Murawa ( klasa IIBp). Gratulujemy zwycięzcom etapu szkolnego!

 

Justyna Malepsza-Węcłaś