b_300_300_16777215_00_images_Perspektywy_2022.jpg

I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu ponownie otrzymało tytuł BRĄZOWEJ SZKOŁY w prestiżowym rankingu najlepszych liceów w Polsce, Perspektywy 2022.  

Kilkukrotne uzyskanie przez I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu tytułu BRĄZOWEJ SZKOŁY oraz przesunięcie  w rankingu o 40 miejsc w górę i zajęcie  854 miejsca, cieszy tym bardziej, że ubiegłoroczni maturzyści przygotowywali się do matury w warunkach nauki zdalnej. W województwie wielkopolskim uplasowaliśmy się na 73 miejscu.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach  25%, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych 30% oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych  45%. Utrzymująca się  wysoka pozycja  szkoły w rankingu jest cenną informacją, że przyjęte w szkole sposoby pracy z maturzystami sprawdzają się i przynoszą wymierne efekty. Osiągnięty sukces nie tylko cieszy, ale jest również zobowiązaniem do ciągłego doskonalenia i szukania skutecznych metod nauczania. 

 

GRATULACJE 

Szczegóły w linku poniżej: 

https://2022.licea.perspektywy.pl/rankings/ranking-glowny-liceow