Od października do maja kadra pedagogiczna uczestniczyła w zajęciach i warsztatach poświęconych pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz tworzeniu bardziej dostępnego  i przyjaznego środowiska szkolnego. Tematyka szkoleń obejmowała m.in. zagadnienia związane z IPET i WOPFU, konstruowaniem opinii i orzeczeń, pracą z uczniem w spektrum autyzmu, motywowaniem uczniów ze SPE, indywidualizacją pracy z uczniami z nadpobudliwością i dyskalkulią oraz oceną funkcjonalną. 

Udział w szkoleniach pozwolił nauczycielom poszerzyć wiedzę, zdobyć praktyczne umiejętności oraz wymienić doświadczenia wspierające codzienną pracę dydaktyczną i wychowawczą. Realizacja projektu to kolejny krok w kierunku budowania nowoczesnej szkoły otwartej na potrzeby wszystkich uczniów i wspierającej rozwój każdego młodego człowieka.