Pożegnanie uczniów klas czwartych
Wśród zaproszonych gości pojawili się: Starosta Rawicki Pan Adam Sperzyński, przewodniczący Rady Rodziców Pan Mariusz Matysiak wraz z Prezydium Rady Rodziców, Grono Pedagogiczne wraz z Dyrektorem Panem Arnoldem Ratajskim, Rodzice oraz najważniejsi w tym dniu, uczniowie klas czwartych. Gospodarzami uroczystości byli: Aleksandra Strugała oraz Igor Wierzchowski. W czasie uroczystości głos zabrał Arnold Ratajski, Dyrektor szkoły oraz Adam Sperzyński, Starosta Rawicki. Przemawiając życzyli absolwentom przede wszystkim wysokich wyników na egzaminie dojrzałości oraz sukcesów w dorosłym życiu. Zebrani mieli możliwość obejrzenia niezwykle wzruszającego filmu, który stanowił podsumowanie czasu, jaki absolwenci spędzili w murach I Liceum Ogólnokształcącego. Następnie Dyrektor szkoły i wychowawcy klas wręczyli świadectwa. Rodzice uczniów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem otrzymali listy gratulacyjne. Szczególne wyróżnienie otrzymała Martyna Pokładek uczennica, która przez cztery lata pobytu w szkole nie opuściła ani jednej lekcji, uzyskując tym samym 100 procent frekwencji. Następnie młodzież została uhonorowana Medalami Labores Pariunt Honores – dla uczniów szczególnie zasłużonych dla społeczności I Liceum Ogólnokształcącego. W tym roku szkolnym to wyróżnienie otrzymali Marcin Bijoch, Anastazja Skotarek, Jakub Gałka, Aleksander Łopuszyński i Grzegorz Stanisławski. Nie zabrakło także nagród dla wybitnych sportowców, którzy przez cztery lata godnie reprezentowali Szkolny Klub Sportowy „SAGITTA”. Przyznano także stypendium Rady Rodziców dla ucznia z najlepszymi wynikami w nauce, które otrzymał Marcin Bijoch. Pożegnanie absolwentów było także dobrym momentem, by życzenia samych sukcesów złożyli maturzystom młodsi koledzy. W imieniu klas trzecich głos zabrała zatem Amelia Kaczmarek, która podsumowała cztery lata spędzone przez abiturientów w murach szkoły. W imieniu uczniów klas czwartych przemówił Hubert Szwarc. Podczas uroczystości nie zabrakło także oprawy artystycznej, którą przygotowała młodzież klas pierwszych, drugich i trzecich. Na koniec, w atmosferze pełnej wzruszeń i wspomnień, uczniowie pożegnali swoich nauczycieli i wychowawców, by rozpocząć całkiem nowe, dorosłe życie…