b_300_300_16777215_00_images_Wycieczka_2BP_zdj_grupowe.jpeg

Klasa 2BP o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyła 20 października br.  w wycieczce o charakterze edukacyjno-integracyjnym do Wrocławia.  Ze względu na pandemię był to pierwszy wspólny wyjazd klasy.  

Najpierw zaplanowana była wizyta w escaperoomLet Me Out.  W kilkuosobowych grupach uczniowie rozwiązywali zagadki, aby znaleźć klucz i wydostać się z różnych pokoi tematycznych, np.: Zakład Karny, Sherlock Holmes, Psychiatryk. Łamigłówki wymagające pracy zespołowej zapewniły napięcie, emocje i zabawę.  

 

Zgodnie z programem uczniowie zwiedzili także wystawę dotycząca anatomii człowieka, której autorem jest prof. Günther von Hagens - wynalazca plastynacji.  Dzięki przewodnikom z pasją budowa ludzkiego ciała oraz funkcjonowanie życiowych mechanizmów stały się mniej zawiłe. Uczniowie mieli okazję zobaczyć 150 prawdziwych modeli ludzkiego ciała oraz przekonać się, jak styl życia wpływa na organizm. Przedstawienie obok siebie narządów zdrowych oraz chorych było bardzo zaskakujące.   

Czas wolny młodzież spędziła w centrum handlowo-rozrywkowym Wroclavia. Była to okazja do skorzystania z bogatej oferty sklepów, restauracji, kawiarni, a także kina Cinema City.  

Izabela Komisarska, Kinga Popiel

opiekunowie wycieczki