b_300_300_16777215_00_images_20211025_114159.jpg

W czwartek, 21 października odbył się pierwszy pojedynek z historii w ramach Wielkopolskiej Ligi Liceów. Liga Historyczna jest turniejem i ma charakter pojedynku pomiędzy reprezentacjami szkół, w skład których wchodzi ośmioro uczniów. W poszczególnych rundach uczestniczą trzyosobowe drużyny uczniowskie. W tym roku w turnieju udział biorą 24 szkoły, odbędzie się 5 rozgrywek ligowych, w których uczniowie będą odpowiadać na pytania dotyczące poszczególnych epok oraz jedna pucharowa dla 6 najlepszych reprezentacji w rozgrywkach ligowych. Pojedynek jest przeprowadzany w formie teletransmisji poprzez sieć internetową i polega na zadawaniu drużynom pytań przez trzyosobową komisję konkursową zlokalizowaną w ODN w Poznaniu.

 

Pierwsza rozgrywka dotycząca starożytności, okazała się pechowa dla reprezentacji naszej szkoły, czyli Rawickiego Legionu Historyków w składzie: Gracjan Jurga, Artur Starzyński i Kamil Zaremba. Z powodu przerwy w dostawie prądu, utraciliśmy połączenie. Spowodowało ono wykluczenie drużyny z meczu, pomimo zachowania trzech szans, co w momencie zerwania połączenia było najlepszym wynikiem. Ostatecznie nasza drużyna została sklasyfikowana na przedostatnim miejscu, ponieważ wcześniej jedna drużyna już straciła wszystkie szansy.

Mamy nadzieję, że w kolejnej rozgrywce poświęconej średniowieczu pech nas nie dopadnie.

Iwona Guzikowska

nauczycielka historii

20211025 114131