IMG 9981W tym roku uczestnicy Zlotu Krajoznawczego mieli okazję poznać ponownie gościnność i walory turystyczne Gminy Jutrosin. Ostatnio gmina gościła turystów z powiatu rawickiego w 2016 r.
Członkowie Koła Krajoznawczo-Turystycznego I LO w Rawiczu spotkali się na miejscu zbiórki 21 września 2019 r. na parkingu koło szkoły o godz. 815  i jadąc przez Szymanowo, Słupię Kapitulną, Chojno, Golejewko, Pakosław i Dubin stawili się na starcie w Jutrosinie o godz. 955 . Ten etap rajdu liczył ok. 25 km.   
Na miejsce rozpoczęcia Zlotu na rynku w Jutrosinie przyszło i przyjechało około 180 osób - miłośników pieszych i rowerowych wycieczek krajoznawczych ze szkół podstawowych i średnich oraz liczni uczestnicy indywidualni. Uczestników Powiatowego Zlotu Krajoznawczego uroczyście przywitał Prezes Zarządu Oddziału PTTK w Rawiczu – p. Wacław Szymczak.

         Drużyny szkolne i turyści indywidualni z siodełka roweru poznali następnie atrakcje turystyczne gminy Jutrosin na trasie krajoznawczej liczącej ok. 18 km.  Trasa prowadziła przez Dubin do Zaborowa, Zmysłowa, Nad Stawem i następnie wzdłuż malowniczych poletek kwiatowo-warzywnych firmy Legutko do stadionu miejskiego.
Na miejskim stadionie odbyło się podsumowanie Zlotu, rozdanie nagród konkursowych i dyplomów uczestnictwa. Przy ciepłym posiłku i jeszcze letniej aurze , młodzież mogła podzielić się wrażeniami z trasy rajdu.Po zakończeniu rajdu rowerzyści mieli jeszcze długą drogę powrotną do Rawicza, przez Sielec Stary, Grąbkowo, Konary, Miejską Górkę i Sarnowę. Tym samym uczniowie Koła Krajoznawczo- Turystycznego pokonali dystans około 80 km.
Brawa dla wszystkich za wytrwałość!


    W XVII Zlocie Krajoznawczym pod opieką Andrzeja Liska udział wzięli:

1.    Michał Lipowczyk       - I EP
2.    Kamil Szybaj             - I AP
3.    Weronika Kajak         - II B
4.    Julia Poniecka           - II B
5.    Rafał Sowiński           - II K
6.    Klaudia Kujawa          - III K
7.    Katarzyna Ostrowska   - III A
8.    Kacper Górny              - IIIK

       Opracował: Andrzej Lisek

IMG 9963IMG 9968IMG 9979