20190913 150722Grupa uczniów z klas II b,c i d podczas  wycieczki   do   Cichowa uczestniczyła w niecodziennej akcji ratowniczej. Nad jeziorem, gdzie wypoczywali uczniowie, pojawił się bocian - zdezorientowany i wystraszony,   z połamanym skrzydłem, bez możliwości ucieczki. Widać było, że jest ranny i potrzebuje ratunku. Aby mu pomóc, trzeba było go złapać i ulokować w bezpiecznym miejscu. Nie było to jednak łatwe, ponieważ  zdenerwowany   bronił się za pomocą dzioba. Na szczęście wśród uczniów była Agata Lisiecka z klasy II b, która od dawna interesuje się bocianami, wielokrotnie uczestniczyła w ich obrączkowaniu, potrafi umiejętnie i bezpiecznie je chwytać. Agata sprawnie umieściła boćka w kartonowym pudełku.

Profesjonalną opiekę zapewnił mu pan Krzysztof Konieczny, przyrodnik i ornitolog, który o szczegółach akcji i o tym, co dalej działo się z bocianem napisał na swoim przyrodniczym blogu „Dbaj o bociany”.

 Bardzo serdecznie zachęcamy do przeczytania i polubienia artykułu „I Liceum Ogólnokształcące z Rawicz ratuje bociana” http://dbajobociany.pl Jeżeli pojawi się co najmniej 500 polubień, prowadzący bloga odwiedzi naszą szkołę i spotka się z młodzieżą, aby opowiedzieć o bocianach i nie tylko…..

 

Gratulujemy Agacie Lisieckiej umiejętności, a panu Krzysztofowi Koniecznemu serdecznie dziękujemy za szybką pomoc i opiekę nad „naszym” boćkiem.

Uczestnicy wycieczki do Cichowa