Czytaj więcej...I edycja Turnieju dobiega końca. Już wkrótce finał. 

W ostatnim czasie, dzięki owocnej współpracy Dyrekcji z Radą Rodziców, szkoła wzbogaciła się o nową pomoc dydaktyczną w postaci detektora jakości powietrza.

Urządzenie to w sposób ciągły dokonuje pomiaru stężeń podstawowych czynników zanieczyszczenia powietrza takich jak pył zawieszony PM10 i PM2,5. Wielokolorowy wskaźnik zanieczyszczenia, jasny i wyraźny, pozwala na kontrolę warunków bez wyciągania telefonu czy uruchamiania komputera.

Dodatkowo podawana jest aktualna temperatura powietrza, jego wilgotność względna oraz ciśnienie atmosferyczne.

Dane online z adresu szkoły dostępne są na platformie cyfrowej www.air-fox.pl w celu wdrożenia ogólnokrajowego systemu pomiaru zanieczyszczeń. Analiza danych z detektorów jakości powietrza oraz aktualnie działających stacji GIOŚ (Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska) pozwoli na lepszą ocenę aktualnego stanu zanieczyszczenia powietrza na danym obszarze lub w konkretnych punktach pomiarowych.

Pedagog szkolny – Pani Joanna Bukowska

zaprasza na konsultacje i porady do szkolnego gabinetu pedagoga (I piętro).  


GODZINY PRACY:
Poniedziałek
10:00 - 14:30
Wtorek
10:00 - 14:30
Środa
10:00 - 14:30
Czwartek
10:00 - 14:30
Piątek
10:00 - 14:00

Kontaktować można się poprzez:

  • dziennik LIBRUS                                                                                                                                                            
  • tel. I LO: 65 546 44 82 wew.20
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ponadto można także skorzystać z pomocy

w PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ  W RAWICZU

  • Poradnia PP w Rawiczu, uL. Grota Roweckiego 9 e
  • tel. 65 6141854
  • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • www.poradniarawicz.pl

Przypominamy wszystkim  uczniom, rodzicom i nauczycielom o możliwości uzyskania wsparcia  specjalistów poradni w związku z przedłużającym się nauczaniem zdalnym spowodowanym trwającą pandemią COVID-19.

Wsparcie dotyczy każdej niepokojącej, kryzysowej sytuacji w domu, w szkole, w kontaktach z rówieśnikami, w szczególności związanej ze skutkami trwającej pandemii.

Istnieje możliwość zapraszania pracowników/specjalistów  poradni         w ramach platform edukacyjnych ( np. zoom lub inne)  na zebrania           z rodzicami, czy rady pedagogiczne.

Zapraszamy do  korzystania z poniedziałkowych telefonicznych dyżurów specjalistów, uzyskiwania porad, pomocy, odbywania konsultacji.

Dyżury odbywają się w każdy poniedziałek, w godzinach

od 16.00 do 18.00 pod numerem telefonu poradni: 65 6141854.

W sytuacjach kryzysowych wsparcie  można również uzyskać od specjalistów w godzinach ich pracy w poradni.

 

I Liceum Ogólnokształcące od lat współpracuje z Biblioteką Publiczną. To właśnie dzięki temu nasi uczniowie mogli brać udział w spotkaniach z ciekawymi ludźmi czy wykładach pracowników naukowych UAM w Poznaniu. Często uczestniczyliśmy też w warsztatach literacko-językowych czy dziennikarskich. Pandemia zmieniła tylko formułę tej współpracy. Teraz możemy korzystać z wykładów online, przygotowanych przez pracowników naukowych UAM w Poznaniu z różnych dziedzin – z przedmiotów humanistycznych czy ścisłych. 

Czytaj więcej...Uwaga! To już dziś o 18:20 pierwszy mecz półfinałowy. Organizatorzy zapraszają. 

Czytaj więcej...

Pomimo przejścia na tryb pracy zdalnej w I LO w Rawiczu nie zrezygnowano z organizacji szóstej już edycji Szkolnej Ligi Historycznej - konkursu zapoczątkowanego w roku szkolnym 2015/2016 przez grupę uczniów z klasy humanistycznej na czele z Julią Mazur i Piotrem Tycą. Opracowano wówczas regulamin, który z niewielkimi korektami obowiązywał do obecnego roku szkolnego. Tegoroczni organizatorzy, a zeszłoroczni zwycięzcy, Adam Świerzewski, Emanuel Musioł i Przemysław Leciejewski postanowili przeprowadzić rywalizację za pomocą komunikatora Discord, co wymusiło dokonanie zmian w regulaminie, aby dostosować go do zdalnej formy rywalizacji. Okazało się, że nowa formuła sprawdza się w czasach pandemii doskonale, a uczniowie zainteresowani historią poprzez udział w SLH podnoszą poziom swojej wiedzy i umiejętności. Pierwszą część dotyczącą starożytności przeprowadzono jeszcze w szkole, dwie następne już w formie zdalnej. Na czele rywalizacji, w której uczestniczy 10 trzyosobowych drużyn jest reprezentacja klasy IIcp w składzie: Gracjan Jurga, Artur Starzyński i Mikołaj Sura.  

Podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do Olimpiady Historycznej, którą ze względu na pandemię, przeprowadzono w formie zdalnej. W etapie szkolnym startowali Adam Świerzewski, Gracjan Jurga i Artur Starzyński. Uczniowie napisali prace badawcze, a następnie za pomocą aplikacji Teams wzięli udział w części ustnej. Cała trójka zaprezentowała się bardzo dobrze i zakwalifikowała się do etapu okręgowego. Przeprowadzono go online na specjalnie przygotowanej platformie. Najlepszy wynik uzyskał Artur Starzyński, który przeszedł do części ustnej. Dobrze zaprezentowali się również Adam i Gracjan. 

W wyniku wyborów do SU, które odbyły się 28 stycznia br. zmienił się skład Samorządu Uczniowskiego w liceum. Aktualnie tworzą go dziewczyny: przewodniczącą szkoły została Marta Krzyżosiak, jej zastępczynią - Patrycja Wilkowska, funkcję skarbnika i sekretarza szkoły pełni Oliwia Andrzejewska, a Milena Misiek i Klaudia Spychalska uzupełniają skład SU. Dotychczasowy SU tworzyli w większości uczniowie klas maturalnych, którzy za kilka miesięcy opuszczą mury szkoły. Symboliczne przekazanie władzy nastąpi w późniejszym terminie. 

Czytaj więcej...Trwa I licealna edycja TURNIEJU COUNTER STRIKE'A. Znamy daty półfinałów.

Z okazji Jubileuszu  ukazały się dwie drukowane publikacje:

Jubileusz 100-lecia Państwowego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu
– publikacja jubileuszowa w cenie 35 zł

Księga Profesorów i Absolwentów  Państwowego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu 
- w cenie 15 zł

 Czytaj więcej... Czytaj więcej...

Książki można zakupić w sekretariacie szkoły.

Możemy je również przesłać pocztą, należy wówczas wpłacić na konto Rady Rodziców  odpowiednią kwotę plus koszt przesyłki – 10 zł. W treści przelewu proszę podać Imię i Nazwisko oraz adres.

Nr konta Rady Rodziców

89 1090 1287 0000 0001 3470 0631Czytaj więcej...Miło nam poinformować, że I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu po raz kolejny otrzymało tytuł BRĄZOWEJ SZKOŁY w prestiżowym rankingu najlepszych liceów w Polsce, Perspektywy 2021. Zgodnie z postanowieniem Kapituły Rankingu, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach 25%, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych 30% oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych 45%. Ranking uwzględnia szkoły, w których egzamin dojrzałości w czerwcu 2020 r. zdawało minimum 12 maturzystów ( w I LO w Rawiczu było ich 135) oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej. Ponadto w rankingu zostały wzięte pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. Uzyskana wysoka ocena jest potwierdzeniem wysokiego poziomu kształcenia i osiąganych sukcesów, jest dla nas powodem do radości i dumy, ale również zobowiązaniem do dalszej rzetelnej pracy, do dbałości o wszechstronny rozwój i potrzeby naszych uczniów. 

1lutego rozpoczyna się II półrocze bieżącego roku szkolnego, wprowadzone zostały małe zmiany w planie, warto się z nimi zapoznać. Zgodnie z rozporządzeniem  MEiN nauka będzie odbywać się w trybie zdalnym do 14 lutego br. i nadal będziemy pracować na platformie TEAMS.

Elżbieta Jagodzińska

wicedyrektor

Trwa I licealna edycja TURNIEJU COUNTER STRIKE'A. Już wkrótce półfinały!

Czytaj więcej...

Podkategorie