Czytaj więcej...7 marca 2019 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w fazie eliminacyjnej Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich w Poznaniu. Kamil Moliński, Aleksander Kubacki i Mieszko Jankowski z klasy 2c oraz Robert Matysiak z 3a zmierzyli się z 3 tezami związanymi z tematami ekonomicznymi, politycznymi. Przed debatami odbyło się szkolenie związane z budowaniem argumentacji na przykładzie tematu, który odpadł w losowaniu.

 Uczniowie debatowali dwukrotnie jako strona opozycji i  z drużynami z Warszawy z dwóch szkół oraz z Poznania jako strona  opozycji. Opiekunem drużyny była nauczycielka języka polskiego pani Anna Noga. Dzięki udziałowi w MPDO zyskaliśmy cenne doświadczenia.

Czytaj więcej...https://en.calameo.com/read/0057516624428b367144c

W tym wydaniu:

- Jaki profil wybrać?

- Rekrutacja 2019

 

Czytaj więcej...7 marca uczniowie naszej szkoły z klas 1A, 2A i 2B wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym. Formuła konkursu dostarcza uczestnikom rozrywki umysłowej oraz sprawdza ich umiejętności. Ważny jest także aspekt popularyzacji oraz pogłębiania wiedzy z zakresu chemii.  
Zgodnie z regulaminem wyniki zostaną ogłoszone przez organizatora do 30 maja 2019 r.

Czytaj więcej...06.03.2019 roku w sali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu odbyły się XX Igrzyska Młodzieży Szkolnej Wielkopolskiej Licealiady Rejonu Leszno w koszykówce chłopców. 
Do rywalizacji stanęły zespoły, które zajęły pierwsze miejsca w swoich powiatach:
- Zespół Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Zawodowego w Lesznie
- Liceum Ogólnokształcące w Wolsztynie
- Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu
- I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu. 
Zespoły zagrały pomiędzy sobą mecze eliminacyjne, z których wyłoniono finalistów oraz drużyny, które zagrały o 3 miejsce. W pierwszym z meczów ZSTCKZiU w Lesznie gładko wygrało z LO w Wolsztynie 57:26. W drugim ze spotkań ekipa gospodarzy wygrała z ZSZ w Gostyniu ( 66:41). 

Czytaj więcej...Dnia 5 marca uczniowie klas Ic i Id wraz z wychowcami panią Danutą Żurkowską i Katarzyną Szurek-Mika wyjechali po lekcjach do Leszna. W wyciecze towarzyszyła im Cristine z Włoch – studentka przebywająca w liceum w ramach programu AIESEC. 
Celem wycieczki była zabawa na kręgielni w Lesznie. Oprócz rywalizacji sportowej uczniowie również szlifowali swój język angielski podczas rozmów z Cristine. Było to dla wszystkich uczestników wycieczki bardzo mile spędzone popołudnie. 

Czytaj więcej...21 uczniów z I LO w Rawiczu z opiekunami: Jackiem Niemczynowskim, Pawłem Nawrotem  i Tomaszem Maruwką  uczestniczyło w wycieczce sportowo-turystycznej do Czech. Uczniowie zwiedzili region narciarski, jeżdżąc na nartach i snowboardzie w Rokietnicy, Pasekach i Harrachovie. Dzięki przepięknej pogodzie na stokach można było doskonalić swoje umiejętności narciarskie i snowboardowe, a w chwilach wypoczynku zażywać kąpieli słonecznych na leżakach. 
  Po południu licealiści spacerowali po Harrachowie, który do niedawna znanym był przede wszystkim ze skoków narciarskich. W ostatni dzień „białej szkoły” Czechy żegnały nas deszczem, który w żaden sposób nie wpłynął na nasze dobre samopoczucie. Oprócz zmęczonych mięśni po wyjeździe do Czech zostały nam  miłe wspomnienia. Następny wyjazd już za rok. Zapraszamy!

Czytaj więcej...Od 24 lutego do 9 marca gościliśmy w naszej szkole wolontariuszy z międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC – Cristnie z Włoch oraz Mohammeda z Maroko. Oprócz wykładu zawierającego prezentację krajów, z których pochodzą, prowadzili także zajęcia w języku angielskim, których celem było m.in. zrozumienie odmienności ludzi innych kultur, nauka tolerancji, rozwijanie chęci podróżowania i poznawania świata. Dzięki tym lekcjom i luźnym rozmowom podczas przerw z obcokrajowcami uczniowie mieli okazję podszkolić i sprawdzić swoje umiejętności komunikacji w języku angielskim.  

Czytaj więcej...21 lutego 2019 roku w auli szkolnej przeprowadzone zostały warsztaty na temat pisania poprawnego CV oraz prowadzenia rozmowy rekrutacyjnej.  Warsztaty przeprowadzili studenci Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, a udział w nich   wzięli uczniowie klas II a, II c i II k. 

Podkategorie