W dniu 10 maja 2019 roku  w Poznaniu obradował  III Sejmik  Młodzieży Województwa Wielkopolskiego. W  posiedzeniu  powiat  rawicki  reprezentowali: Maksymilian Huliński  i Kamil Jankowiak, uczniowie  klasy  II c  o  profilu dziennikarsko – prawnym.  Okazją  do  obrad  było  15-lecie  akcesji  Polski  do  Unii Europejskiej. Posiedzenie  Sejmiku  otworzył Wiesław Szczepański - Przewodniczący  Sejmiku  Województwa Wielkopolskiego, przedstawiając  zasady  i cele funkcjonowania  tego  urzędu.  

Czytaj więcej...3 maja delegacja uczniów, nauczycieli i dyrekcji  naszej szkoły  wzięła udział w powiatowych uroczystościach z okazji 228 rocznicy Świeta Konstytucji 3 Maja. 

Czytaj więcej...Po sukcesie Kamila Molińskiego i Adama Świerzewskiego w I etapie Olimpiady Mediewistycznej przyszedł jeszcze większy, odniesiony w ogólnopolskim finale tejże olimpiady, rozegranym 24 kwietnia 2019 r. w Czersku. Obaj reprezentanci naszego liceum wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami z dziedziny średniowiecza. W pierwszej części finału Kamil i Adam musieli wykazać się znajomością historii sztuki, w drugiej geografii historycznej, a w trzeciej analizowali teksty źródłowe. Ich wynik zagwarantował Adamowi dziesiąte miejsce i tytuł finalisty  Olimpiady Mediewistycznej, a Kamilowi tytuł laureata i przejście do czwartej, ostatniej części rywalizacji, w której odpowiadał na pytania ze znajomości lektur oraz wybranego przez Siebie zagadnienia, którym było kształtowanie się państwa polskiego. Odpowiadał przed komisją, której przewodniczył prof. Uniwersytetu Gdańskiego, dr hab. Sobiesław Szybkowski. Kamil zaprezentował się bardzo dobrze i ostatecznie zajął siódme miejsce.
Gratulujemy!

Czytaj więcej...

 

26 kwietnia, w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu, odbyło się zakończenie roku szkolnego 2018/2019 klas trzecich, 103 uczniów ukończyło szkołę. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i powitaniu wszystkich zebranych, dyrektor szkoły, pani Łucja Dera w swym przemówieniu nawiązała do pamięci i wspomnień, przypominając wydarzenia z minionych 3 lat spędzonych przez uczniów w murach liceum. Kończąc życzyła abiturientom powodzenia na egzaminach maturalnych oraz właściwych wyborów w kolejnych etapach życia. 

Czytaj więcej...Agata Nadrowska została podwójną laureatką w XIII Konkursie Literackim o Nagrodę FanFila.

Serdecznie gratulujemy! 

Czytaj więcej...W sobotę 6 kwietnia 2019 r. młodzież Koła Krajoznawczo-turystycznego I LO w Rawiczu uczestniczyła w rajdzie rowerowym połączonym z bardzo pożyteczną akcją sadzenia lasu.
Celem rajdu i spotkania było wspólne posadzenie lasu w leśnictwie Krasnolipka, a dokładnie w kompleksie leśnym znajdującym się w pobliżu boiska sportowego w miejscowości Sarnowa.
Zarząd Oddziału PTTK w Rawiczu przygotował trasę rowerową liczącą ok. 25 km (Rawicz – Łaszczyn – Konarzewo – Zakrzewo – Miejska Górka – Sarnowa).

Czytaj więcej...6 kwietnia uczniowie naszej szkoły, Julia Ptak (2c) i Mikołaj Zawada (1a) wzięli udział w finale X Konkursu Matematycznego Origami " Żuraw", który odbywał się w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego.  Udział w finale dały im perfekcyjnie wykonane modele matematyczne w technice origami, wysoko ocenione przez jury konkursu. 

22 marca br. dwóch uczniów naszej szkoły: Kamil Moliński i Adam Świerzewski wzięło udział w ogólnopolskiej Olimpiadzie Mediewistycznej. Pierwszy etap odbył się w dwunastu  miastach w całej Polsce. Kamil i Adam startowali we Wrocławiu. 

Czytaj więcej...

29 marca dobiegł końca II etap 17 edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej organizowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych, Fundację GPW oraz partnera strategicznego - Fundację im. Lesława A. Pagi. Spośród 5102 drużyn szkolnych z całego kraju do końca tej części gry dotrwało tylko 1121. Wśród tejże elity znalazło się 6 zespołów I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu: „Black Power”, „Akcjonatywa”, „Dziobaki z ILO”, „Boerse”, „JBBF” oraz „Andrzeje z WZ-93”.
W II etapie SIGG, który trwał od 25 lutego do 29 marca, każdy z zespołów miał za zadanie inwestowanie kwoty wirtualnych 10 000 złotych w kontrakty terminowe na indeksy WIG20, mWIG40, waluty oraz kontrakty akcyjne. 

W związku z zawieszeniem strajku z dniem 27 kwietnia 2019r. od poniedziałku 29 kwietnia 2019r. zajęcia lekcyjne zostają wznowione. Od tego dnia obowiązuje nowy plan lekcji.

Łucja Dera
dyrektor szkoły

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Dąbrowskiego w Rawiczu

serdecznie zapraszają na akademię z okazji

POŻEGNANIA MATURZYSTÓW

Uroczystość odbędzie się 26 kwietnia 2019 r. o godz.16.30 w auli I LO

Dzisiaj, 24 kwietnia 2019r. w godz. 10.00 – 13.00 odbywają się konsultacje ze wszystkich przedmiotów.
Ponadto uczniowie mogą skorzystać z konsultacji z historii i wiedzy o społeczeństwie, w godz. 7.40 – 10.15 w sali nr 8.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów.

Łucja Dera
dyrektor szkoły

Dyrektor szkoły informuje, że w dniu 8 kwietnia br. I Liceum Ogólnokształcęce w Rawiczu przystępuje, do ogólnopolskiego strajku oświatowego. W związku z powyższym, w tym dniu szkoła zorganizuje opiekę uczniom, którzy do niej przybędą. O ewentualnej kontynuacji strajku w kolejnych dniach wszyscy nauczyciele, uczniowie i rodzice zostaną poinformowani poprzez dziennik elektroniczny LIBRUS.

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu

Łucja Dera

Podkategorie