Czytaj więcej...25 stycznia 2020r. w restauracji "Maria" w Dębnie Polskim odbył się kolejny bal studniówkowy I LO w Rawiczu. Wzięło w nim udział 213 osób, z czego 115 stanowili uczniowie z klas IIIA,B,C,D i K. Uroczystość prowadzili i wszystkich serdecznie powitali Aleksander Kubacki i Mieszko Jankowski z klasy IIIC. Następnie młodzież zatańczyła pięknego poloneza przy muzyce Krzesimira Dębskiego "Polonez Husarii". Kolejnym punktem balu były przemówienia dyrektora szkoły P. Łucji Dery i przewodniczącej Rady Rodziców P. Barbary Karkosz, po czym nastąpiło oficjalne cięcie wstęgi przez Panią dyrektor, wicedyrektorów, wychowawców oraz przewodniczącą Rady Rodziców. Po toaście sz uczniowie podziękowali dyrekcji szkoły, nauczycielom i rodzicom.

Czytaj więcej...Dnia 24 stycznia 2020 roku, w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia pierwszego semestru. Spotkanie prowadziła Pani Dyrektor, Łucja Dera, obecni również byli: Wicedyrektor Jacek Niemczynowski, Wicedyrektor Elżbieta Jagodzińska, przewodnicząca Rady Rodziców Barbara Karkosz, wychowawcy klas, samorządy klasowe i nagrodzeni uczniowie. Wręczone zostały Stypendia Dyrektora: naukowe oraz sportowe, otrzymali je Daria Jankowska z klasy IB i Bruno Maruwka z klasy IA. Rozdano także nagrody dla klas, za najwyższą średnią ocen oraz najwyższą frekwencję. W tym roku na pierwszym miejscu podium w obu kategoriach uplasowała się klasa IB. Podczas apelu listy gratulacyjne i upominki dostali wszyscy tegoroczni stypendyści. Byliśmy także świadkami symbolicznego przekazania urzędu przewodniczącego szkoły, którym została Martyna Jóska z klasy IIA. Miano zastępcy otrzymała Julia Sierpowska z tej samej klasy, a sekretarzem została Marta Krzyżosiak. Do Samorządu Szkolnego dołączyli w tym roku Jakub Sławiński oraz Jan Norman. 

Czytaj więcej...W dniu 17 stycznia 2020 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu odbyła się akademia z okazji 100-lecia powrotu Powiatu Rawickiego do   Polski. Uroczystość była częścią obchodów rocznicy, które odbyły się w   dniach 17 i 18 stycznia na terenie Powiatu Rawickiego. Uczestniczyli w niej : Starosta Rawicki - Adam Sperzyński , Wicestarosta Rawicki - Jakub Moryson , radni Powiatu   Rawickiego,   burmistrzowie Rawicza, Miejskiej Górki, Jutrosina, Bojanowa i wójt Pakosławia . Wśród zaproszonych   gości znaleźli się również   przedstawiciele służb   mundurowych, dyrektorzy szkół prowadzonych przez Powiat Rawicki, poczty sztandarowe szkół,   przedstawiciele samorządów szkolnych. Obok okolicznościowych przemówień ogłoszone zostały wyniku konkursów: historycznego Polskie drogi do niepodległości   oraz fotograficznego, których organizatorem   było Starostwo Powiatowe w Rawiczu. Nagrodzono również uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy otrzymali Stypendium Prezesa Rady Ministrów. 

10 stycznia 2020 roku ogłoszone zostały wyniki I etapu   XIV edycji Konkursu Wiedzy o Antyku organizowanego przez Instytut Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kolejny raz, wśród 20 najlepszych uczniów z całej Polski, finalistów tego konkursu znaleźli się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu: Kamil Moliński i Adam Świerzewski. 

Czytaj więcej...W zakończonych Mistrzostwach Powiatu Rawickiego w Koszykówce zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli pierwsze miejsca. W kategorii chłopców do rozgrywek zgłosiła się tylko drużyna liceum i to oni awansowali do zawodów rejonowych. W kategorii dziewcząt, licealistki w dwumeczu pokonały koleżanki z ZSZ i to one zagrają na szczeblu rejonu. Wszystkim gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie rozgrywek, które to odbędą się w sali sportowej I LO w lutym i marcu.

DYREKTOR I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W RAWICZU
OGŁASZA NABÓR 
na wolne stanowisko urzędnicze
REFERENTA
w I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W RAWICZU

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego  w  Rawiczu przyłączyli się do globalnej akcji pisania listów w obronie praw człowieka organizowanej przez Amnesty International. W roku 2019 na liście  znalazło się 10 bohaterów. Licealistów najbardziej poruszył los młodej kobiety z Iranu, która przeciwstawiła  się przepisom nakazującym zasłanianie twarzy, za co została skazana na 16 lat więzienia oraz niesprawiedliwość, jaka dotknęła wolontariuszy - ratowników z Grecji.  Łącznie młodzież napisała 345 listów,  które zostały wysłane do ambasad poszczególnych państw i  odpowiednich instytucji za granicą.  Wierzymy, że Maraton Pisania Listów mobilizujący do działania  ludzi na całym świecie wpłynie na poprawę  sytuacji  osób, których życie i wolność są zagrożone.  

Czytaj więcej...W imieniu organizatora koncertu - Stowarzyszenia Chóru Nauczycieli Gminy Rawicz oraz współorganizatorów - Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rawiczu, Chóru im. K. Kurpińskiego w Sarnowie i Domu Kultury w Rawiczu serdecznie zaprazamy na koncert charytatywny " Moja i Twoja Nadzieja", który odbędzie się 15 stycznia 2020 roku w Domu Kultury w Rawiczu.

Czytaj więcej...SERDECZNE ŻYCZENIA

 WSPANIAŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

NIEZAPOMNIANYCH CHWIL W GRONIE NAJBLIŻSZYCH

ORAZ WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI W NOWYM ROKU

             ŻYCZY           

                                 DYREKCJA I LO W RAWICZU       

Dyrekcja I LO w Rawiczu informuje, że 24 grudnia 2019r. szkoła bedzie nieczynna.

Czytaj więcej...Dnia 13 grudnia 2019r. uczniowie klasy II c wraz z nauczycielami panią Danutą Żurkowską i panią Katarzyną Szurek-Mika wyjechali po lekcjach do Wrocławia, aby wspólnie spędzić popołudnie i cieszyć się przedświąteczną atmosferą. Po emocjonujących grach w pokojach zagadek i spacerze w Parku im. Juliusza Słowackiego, uczniowie udali się na wrocławski rynek. Trwający tam Jarmark Bożonarodzeniowy wprowadził wszystkich w magię świąt. Unoszący się zapach leśnych choinek i czekoladowych pierników, liczne kolorowe światełka, piękne świąteczne podarunki, radosne kolędy i uśmiechy na twarzach; to wszystko sprawiło, że był to wyjątkowy czas. 

Czytaj więcej...W dniu 29 listopada 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu odbyło się spotkanie inaugurujące współpracę I LO oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zielonej Wsi z Pracownią Dialektologiczną UAM w Poznaniu. Do projektu przystąpili uczniowie klas pierwszych pod opieką pani Marleny Staśkiewicz. Współpraca dotyczy realizacji projektu edukacyjnego pt. Świat dziecka – badamy język mieszkańców okolic Rawicza, polegającego na zebraniu słownictwa dotyczącego wszystkiego, co dotyczy dziecka do około dziesiątego roku życia, czyli m.in. narodzin, opieki i pielęgnacji noworodka, ubioru i higieny dzieci, zabaw i obowiązków przypisanych niegdyś dzieciom, szkoły, chorób wieku dziecięcego itd. Zadaniem uczniów i dialektologów jest przeprowadzenie rozmów z najstarszymi mieszkańcami wsi okolic Rawicza oraz wykonanie fotografii związanych z tematem rozmów. Efektem wspólnych działań będzie tematyczny Słownik języka mieszkańców okolic Rawicza. Świat dziecka.

Czytaj więcej...I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu, podobnie jak w poprzednich latach, uczestniczyło w tegorocznej edycji projektu edukacyjnego Lekcje z ZUS. Jest on objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Celem tego projektu jest upowszechnienie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych zwłaszcza wśród młodych ludzi, którzy za kilka lat wejdą na rynek pracy i będą mieli możliwość korzystać ze świadczeń wypłacanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Projekt edukacyjny Lekcje z ZUS obejmował cykl 4 lekcji dotyczących historii ubezpieczeń, świadczeń i warunków ich wypłaty, polskiego systemu emerytalnego oraz obowiązków przedsiębiorcy wynikających z ubezpieczeń społecznych.

W tegorocznej edycji, organizowanej w jubileuszowym dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych roku (85-lecie istnienia) uczestniczyły klasy IA,IB, IC, ID oraz IK (łącznie 147 uczniów i uczennic). Start projektu miał miejsce 18 października 2019. W ramach tego projektu, I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu miało przyjemność gościć w murach naszej szkoły przedstawicieli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, panią Violettę Szymańską, kierownika Wydziału Obsługi Klientów i Korespondencji oraz pracowników Inspektoratu ZUS w Rawiczu – panią Teresę Krysiak oraz pana Leszka Stanka. Uczniowie z uwagą wysłuchali przekazywanych informacji oraz aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

Podkategorie