Czytaj więcej...Dnia 13 grudnia 2019r. uczniowie klasy II c wraz z nauczycielami panią Danutą Żurkowską i panią Katarzyną Szurek-Mika wyjechali po lekcjach do Wrocławia, aby wspólnie spędzić popołudnie i cieszyć się przedświąteczną atmosferą. Po emocjonujących grach w pokojach zagadek i spacerze w Parku im. Juliusza Słowackiego, uczniowie udali się na wrocławski rynek. Trwający tam Jarmark Bożonarodzeniowy wprowadził wszystkich w magię świąt. Unoszący się zapach leśnych choinek i czekoladowych pierników, liczne kolorowe światełka, piękne świąteczne podarunki, radosne kolędy i uśmiechy na twarzach; to wszystko sprawiło, że był to wyjątkowy czas. 

Czytaj więcej...W dniu 29 listopada 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu odbyło się spotkanie inaugurujące współpracę I LO oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zielonej Wsi z Pracownią Dialektologiczną UAM w Poznaniu. Do projektu przystąpili uczniowie klas pierwszych pod opieką pani Marleny Staśkiewicz. Współpraca dotyczy realizacji projektu edukacyjnego pt. Świat dziecka – badamy język mieszkańców okolic Rawicza, polegającego na zebraniu słownictwa dotyczącego wszystkiego, co dotyczy dziecka do około dziesiątego roku życia, czyli m.in. narodzin, opieki i pielęgnacji noworodka, ubioru i higieny dzieci, zabaw i obowiązków przypisanych niegdyś dzieciom, szkoły, chorób wieku dziecięcego itd. Zadaniem uczniów i dialektologów jest przeprowadzenie rozmów z najstarszymi mieszkańcami wsi okolic Rawicza oraz wykonanie fotografii związanych z tematem rozmów. Efektem wspólnych działań będzie tematyczny Słownik języka mieszkańców okolic Rawicza. Świat dziecka.

Czytaj więcej...I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu, podobnie jak w poprzednich latach, uczestniczyło w tegorocznej edycji projektu edukacyjnego Lekcje z ZUS. Jest on objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Celem tego projektu jest upowszechnienie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych zwłaszcza wśród młodych ludzi, którzy za kilka lat wejdą na rynek pracy i będą mieli możliwość korzystać ze świadczeń wypłacanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Projekt edukacyjny Lekcje z ZUS obejmował cykl 4 lekcji dotyczących historii ubezpieczeń, świadczeń i warunków ich wypłaty, polskiego systemu emerytalnego oraz obowiązków przedsiębiorcy wynikających z ubezpieczeń społecznych.

W tegorocznej edycji, organizowanej w jubileuszowym dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych roku (85-lecie istnienia) uczestniczyły klasy IA,IB, IC, ID oraz IK (łącznie 147 uczniów i uczennic). Start projektu miał miejsce 18 października 2019. W ramach tego projektu, I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu miało przyjemność gościć w murach naszej szkoły przedstawicieli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, panią Violettę Szymańską, kierownika Wydziału Obsługi Klientów i Korespondencji oraz pracowników Inspektoratu ZUS w Rawiczu – panią Teresę Krysiak oraz pana Leszka Stanka. Uczniowie z uwagą wysłuchali przekazywanych informacji oraz aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

Czytaj więcej...Uczniowie klasy IIK o profilu mundurowym w bieżącym roku szkolnym realizują zajęcia z programu MON „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”. Starostwo Powiatowe w Rawiczu po złożeniu wniosku na to zadanie uzyskało dotację na realizację tego projektu. Całkowity koszt realizacji ustala się na kwotę 72 900 złotych, na którą składają się suma 52 500 złotych na zakup pakietu szkoleniowego oraz kwota 20 400 złotych na zakup pakietu umundurowania dla 24 uczniów. Wysokość dotacji przyznanej Powiatowi Rawickiemu, który jest beneficjentem wynosi 58 320 złotych, co stanowi 80% kwoty potrzebnej do sfinansowania zadania, pozostałe 20% zapewnia beneficjent, jest to kwota 14 580 złotych. 

Czytaj więcej...Forma memu internetowego okazała się dla uczestników nie lada wyzwaniem. Wymagała kreatywności i spełnienia wielu wymogów organizatora, WSSE w Poznaniu.Tylko kilka prac w szkole wzięło udział w rywalizacji konkursowej, a praca Zuzi okazała się nie tylko najlepsza w szkole, ale także w powiecie rawickim. Dyplom oraz nagrody rzeczowe zostały wręczone uczennicy na forum swojej klasy IIID, w dniu 3 grudnia przez Panią dyrektor rawickiego oddziału PSSE Grażynę Marczyńską.
W ramach „Światowego Dnia AIDS” odbyły się również mini warsztaty edukacyjne NIE DAJ SZANSY AIDS. Ich mottem przewodnim było hasło z konkursu: „W życiu jak w tańcu, każdy krok ma znaczenie”. 

19.XI.2019 r. ODBĘDĄ SIĘ ZEBRANIA Z RODZICAMI WG HARMONOGRAMU:

17.00 – SPOTKANIE Z WYCHOWAWCĄ

17.30 - 18.30 - INDYWIDUALNE KONSULTACJE RODZICÓW Z NAUCZYCIELAMI

KLASA (profil nauczania)

WYCHOWAWCA

SALA

1AP (matematyczno-fizyczny)

M. Maćkowiak

15

1BP (biologiczno-chemiczny)

D. Flasza

28

1CP (humanistyczny)

N. Kopczyńska-Flasza

22

1EP (matematyczny)

E. Juszkowska

6

1FP (językowy)

K. Wawrzyniak-Balcer

16

1KP (mundurowy)

B. Kasprzak

23

1A (matematyczny)

T. Maruwka

30

1B (biologiczny)

K. Popiel

13

1C (humanistyczny, ogólny)

M. Staśkiewicz

10

1D (dziennikarsko-prawny)

R. Skowronek

3

1K (mundurowy)

J. Kaczmarek

27

2A (matematyczny)

D. Węgielnik

5

2B (biologiczny)

J. Malepsza-Węcłaś

11

2C (humanistyczny, ogólny)

D. Żurkowska

4

2D (dziennikarsko-prawny)

K. Szurek-Mika

21

2K (mundurowy)

M. Waloszek-Gąsior

9

3A (matematyczny)

M. Niedźwiadek

25

3B (biologiczny)

E. Franciszkiewicz-Łakoma

14

3C (humanistyczny, dziennikarsko-prawny)

I. Guzikowska

2

3D (ogólny)

K. Chromicz

20

3K (mundurowy)

E. Jagodzińska

12

Czytaj więcej...

12.11.2019r. w Pałacu  Pakosław odbył się turniej polonistyczny „O pióro gżegżółki” zorganizowany przez Fundację Rodziny Duda. W językowych potyczkach udział wzięły uczennice klasy 1CP o profilu humanistycznym: K. Bojek, M. Borowicz,  A. Holumbovska, M. Krzyżosiak, M. Stasiak, M. Szymkowiak oraz P. Wilkowska, jak i  około 40 uczniów z powiatu rawickiego.

Czytaj więcej...W dniu 7 listopada 2019 r. gościliśmy muzyków z krakowskiej SCENY. Artyści, na podłożu własnych aranżacji jazzowych, zrealizowali w naszej szkole autorski program profilaktyczny „Co wybierasz, śmierć czy życie?”.W spotkaniu wzięło udział ponad stu uczniów. Aula na dwie godziny stała się forum świetnej muzyki połączonej z poruszającymi wypowiedziami wokalistki i multiistrumentalistki Oli Dudziak. W programie artystka zwróciła ona uwagę na moc i znaczenie słów, na schematy zaniżania standardów moralnych, na zjawiska zastępczej tożsamości i hejtingu oraz na procesy i mechanizmy konformizmu, które często skutkują odrzuceniem jednostek przez grupę, autodestrukcją, nałogami i innymi formami degradacji. 

Czytaj więcej...8 listopada odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego święta Niepodległości,  podczas którego odśpiewano hymn Polski. tym samym szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu".

Czytaj więcej...Jak co roku młodzież z  I LO pamięta o tych, którzy odeszli i włącza się w różne akcje, mające na celu przypomnienie o wielu wartościowych postaciach, które odcisnęły swe piętno w historii Rawicza i szkoły. W holu liceum jest miejsce pamięci z nazwiskami pracowników, każda klasa na przełomie października i listopada idzie na cmentarz i zajmuje się grobem wskazanego nauczyciela. Ponadto uczniowie klas mundurowych dołączyli do ogólnopolskiej akcji "mundurowa pamięć" i zapalili znicze przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich na rawickim cmentarzu.

Czytaj więcej...Uczniowie klas  pierwszych   I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu, którzy interesują się   fotografią  i filmem , w dniu 17  października 2019 roku po  raz  szósty, rozpoczęli  cykl zajęć dotyczących podstaw dziennikarstwa . Biorą  w ten sposób  udział w projekcie  Sylwetki Wielkopolan , który obejmuje 20 godzin dydaktycznych zajęć.   Jest on  realizowany przez Fundację Filmowiec z Poznania oraz jest  współfinansowany  przez  Marszałka Województwa  Wielkopolskiego. Zajęcia w ramach projektu odbywają się w 5 miastach w Wielkopolsce. 

Czytaj więcej...Wśród uczniów zakwalifikowanych do stypendium Prezesa Rady Ministrów znalazł się Mikołaj Zawada, uczeń klasy IIA o profilu matematycznym. Mikołaj w minionym roku szkolnym uzyskał średnią ocen 5,77. Na co dzień jest bardzo skromnym oraz niezwykle pracowitym i sumiennym uczniem, niewątpliwie to umysł ścisły. Interesuje się matematyką i chemią, w konkursach z tych przedmiotów zawsze bierze udział, w minionym roku szkolnym był laureatem międzypowiatowego konkursu  MATGURA. 

Czytaj więcej...Aykut'a Ozmen- mieszkaniec Turcji  i Justine Mirabelle, mieszkanka Filipin, przez kilkanaście dni gościli w naszym liceum. Przybyli do Polski w ramach programu AISEC  i w zeszłym tygodniu opuścili już naszą szkołę. Spędzili w niej niemal trzy tygodnie. Zapewne każdy z uczniów już ich poznał- jak nie na zoorganizowanej w ich pierwszy dzień w liceum prezentacji - to na swoich zajęciach językowych. 

Podkategorie