Czytaj więcej...Dnia 20.02.2020 roku, w naszej szkole odbyła się akcja krwiodawstwa. Zorganizowały ją Pani Danuta Żurkowska oraz Pani Danuta Żyto. Uczniowie naszej szkoły, którzy ukończyli 18. rok życia wraz z chętnymi osobami z zewnątrz, podjęli się wyzwania, jakim jest oddawanie krwi. Na apel organizatorów odpowiedziało 58 osób, z czego dokonano 51 pobrań. Z naszej szkoły zgłosiło się 43 uczniów, którzy oddali krew, by uratować zdrowie i życie innych. Wspólnie zebrano 22,95 litrów krwi. Dodatkowo 10 osób zarejestrowało się jako dawcy szpiku.   

 

AKCJA KRWIODAWSTWA

DATA:     20.02.2020 r.

GODZINA:      10.00-13.00

MIEJSCE: I LO ( SALA SPORTOWA)

Wały J. Dąbrowskiego 29

Zjedz śniadanie, zabierz dowód osobisty i przyjdź!

CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE!

 

W czwartek, 20 lutego 2020r. każdy będzie miał możliwość stać się superbohaterem. Tego dnia, na sali sportowej I LO (Wały J. Dąbrowskiego 29) w Rawiczu odbędzie się Akcja Krwiodawstwa. Zbiórka rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do godziny 13:00.

Czytaj więcej...14 lutego to szczególny dzień dla zakochanych. Wszyscy licealiści na pewno dobrze znają historię Romea i Julii, Tadeusza i Zosi lub Tristana i Izoldy. W literaturze jest wiele par, które darzą się wyjątkowym uczuciem, a motyw miłości występuje w utworach bardzo często. Z okazji Walentynek, w piątek, na trzech pierwszych godzinach lekcyjnych odbędzie się konkurs czytelniczy w bibliotece szkolnej. Dwuosobowe drużyny z każdej klasy będą musiały zmierzyć się z quizem walentynkowym, który sprawdzi znajomość przysłów, powiedzonek i związków frazeologicznych dotyczących spraw sercowych oraz lektur szkolnych i innych utworów prozatorskich, czy lirycznych o tematyce miłosnej. Uczniowie wykażą się też wiedzą o samej genezie Święta Zakochanych i ich patronie, czyli św. Walentym.

Czytaj więcej...25 stycznia 2020r. w restauracji "Maria" w Dębnie Polskim odbył się kolejny bal studniówkowy I LO w Rawiczu. Wzięło w nim udział 213 osób, z czego 115 stanowili uczniowie z klas IIIA,B,C,D i K. Uroczystość prowadzili i wszystkich serdecznie powitali Aleksander Kubacki i Mieszko Jankowski z klasy IIIC. Następnie młodzież zatańczyła pięknego poloneza przy muzyce Krzesimira Dębskiego "Polonez Husarii". Kolejnym punktem balu były przemówienia dyrektora szkoły P. Łucji Dery i przewodniczącej Rady Rodziców P. Barbary Karkosz, po czym nastąpiło oficjalne cięcie wstęgi przez Panią dyrektor, wicedyrektorów, wychowawców oraz przewodniczącą Rady Rodziców. Po toaście sz uczniowie podziękowali dyrekcji szkoły, nauczycielom i rodzicom.

Czytaj więcej...Dnia 24 stycznia 2020 roku, w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia pierwszego semestru. Spotkanie prowadziła Pani Dyrektor, Łucja Dera, obecni również byli: Wicedyrektor Jacek Niemczynowski, Wicedyrektor Elżbieta Jagodzińska, przewodnicząca Rady Rodziców Barbara Karkosz, wychowawcy klas, samorządy klasowe i nagrodzeni uczniowie. Wręczone zostały Stypendia Dyrektora: naukowe oraz sportowe, otrzymali je Daria Jankowska z klasy IB i Bruno Maruwka z klasy IA. Rozdano także nagrody dla klas, za najwyższą średnią ocen oraz najwyższą frekwencję. W tym roku na pierwszym miejscu podium w obu kategoriach uplasowała się klasa IB. Podczas apelu listy gratulacyjne i upominki dostali wszyscy tegoroczni stypendyści. Byliśmy także świadkami symbolicznego przekazania urzędu przewodniczącego szkoły, którym została Martyna Jóska z klasy IIA. Miano zastępcy otrzymała Julia Sierpowska z tej samej klasy, a sekretarzem została Marta Krzyżosiak. Do Samorządu Szkolnego dołączyli w tym roku Jakub Sławiński oraz Jan Norman. 

Czytaj więcej...W dniu 17 stycznia 2020 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu odbyła się akademia z okazji 100-lecia powrotu Powiatu Rawickiego do   Polski. Uroczystość była częścią obchodów rocznicy, które odbyły się w   dniach 17 i 18 stycznia na terenie Powiatu Rawickiego. Uczestniczyli w niej : Starosta Rawicki - Adam Sperzyński , Wicestarosta Rawicki - Jakub Moryson , radni Powiatu   Rawickiego,   burmistrzowie Rawicza, Miejskiej Górki, Jutrosina, Bojanowa i wójt Pakosławia . Wśród zaproszonych   gości znaleźli się również   przedstawiciele służb   mundurowych, dyrektorzy szkół prowadzonych przez Powiat Rawicki, poczty sztandarowe szkół,   przedstawiciele samorządów szkolnych. Obok okolicznościowych przemówień ogłoszone zostały wyniku konkursów: historycznego Polskie drogi do niepodległości   oraz fotograficznego, których organizatorem   było Starostwo Powiatowe w Rawiczu. Nagrodzono również uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy otrzymali Stypendium Prezesa Rady Ministrów. 

10 stycznia 2020 roku ogłoszone zostały wyniki I etapu   XIV edycji Konkursu Wiedzy o Antyku organizowanego przez Instytut Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kolejny raz, wśród 20 najlepszych uczniów z całej Polski, finalistów tego konkursu znaleźli się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu: Kamil Moliński i Adam Świerzewski. 

Czytaj więcej...W zakończonych Mistrzostwach Powiatu Rawickiego w Koszykówce zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli pierwsze miejsca. W kategorii chłopców do rozgrywek zgłosiła się tylko drużyna liceum i to oni awansowali do zawodów rejonowych. W kategorii dziewcząt, licealistki w dwumeczu pokonały koleżanki z ZSZ i to one zagrają na szczeblu rejonu. Wszystkim gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie rozgrywek, które to odbędą się w sali sportowej I LO w lutym i marcu.

DYREKTOR I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W RAWICZU
OGŁASZA NABÓR 
na wolne stanowisko urzędnicze
REFERENTA
w I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W RAWICZU

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego  w  Rawiczu przyłączyli się do globalnej akcji pisania listów w obronie praw człowieka organizowanej przez Amnesty International. W roku 2019 na liście  znalazło się 10 bohaterów. Licealistów najbardziej poruszył los młodej kobiety z Iranu, która przeciwstawiła  się przepisom nakazującym zasłanianie twarzy, za co została skazana na 16 lat więzienia oraz niesprawiedliwość, jaka dotknęła wolontariuszy - ratowników z Grecji.  Łącznie młodzież napisała 345 listów,  które zostały wysłane do ambasad poszczególnych państw i  odpowiednich instytucji za granicą.  Wierzymy, że Maraton Pisania Listów mobilizujący do działania  ludzi na całym świecie wpłynie na poprawę  sytuacji  osób, których życie i wolność są zagrożone.  

Czytaj więcej...W imieniu organizatora koncertu - Stowarzyszenia Chóru Nauczycieli Gminy Rawicz oraz współorganizatorów - Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rawiczu, Chóru im. K. Kurpińskiego w Sarnowie i Domu Kultury w Rawiczu serdecznie zaprazamy na koncert charytatywny " Moja i Twoja Nadzieja", który odbędzie się 15 stycznia 2020 roku w Domu Kultury w Rawiczu.

Czytaj więcej...SERDECZNE ŻYCZENIA

 WSPANIAŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

NIEZAPOMNIANYCH CHWIL W GRONIE NAJBLIŻSZYCH

ORAZ WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI W NOWYM ROKU

             ŻYCZY           

                                 DYREKCJA I LO W RAWICZU       

Dyrekcja I LO w Rawiczu informuje, że 24 grudnia 2019r. szkoła bedzie nieczynna.

Podkategorie