Na stronie MEN ukazały się nowe regulacje prawne dotyczące egzaminu maturalnego oraz wytyczne przygotowania do egzaminów. Warto się z nimi zapoznać.

https://www.gov.pl/web/edukacja/zasady-przeprowadzania-egzaminow-w-2020-r--regulacje-prawne

https://www.gov.pl/web/edukacja/przygotowania-do-egzaminow-zewnetrznych-wytyczne-men-cke-i-gis

UWAGA ÓSMOKLASIŚCI! SĄ JUŻ ZNANE NOWE, AKTUALNE TERMINY REKRUTACJI. WSZYSTKIE SZCZEGÓŁY ZNAJDZIECIE, KLIKAJĄC NA PONIŻSZY LINK:

https://www.gov.pl/web/edukacja/harmonogram-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-20202021

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ!

Czytaj więcej...W pierwszym tygodniu maja od 4.05. do 8.05. tegoroczni maturzyści, w innych warunkach i scenerii niż zawsze, z zachowaniem środków ostrożności i bezpieczeństwa, odebrali świadectwa ukończenia szkoły. W tym roku szkolnym liceum ukończyło 130 abiturientów, w tym 26 z wyróżnieniem. Wszyscy oni zamykają listę absolwentów stulecia I LO w Rawiczu. Uczniowie , którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem, mieli 100% frekwencję lub działali w szkole w na różnych płaszczyznach życia szkolnego i lokalnego otrzymali bony upominkowe do księgarni, odznaczenia SKS "Sagitta" oraz inne nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców I LO w Rawiczu, za które serdecznie dziękujemy. Tradycją liceum jest przyznawanie medalu LABORES PARIUNT HONORES (trudy przynoszą zaszczyty) uczniom za wybitne osiągnięcia w jednej dziedzinie lub kilku dziedzinach, w tym roku takie odznaczenie, decyzją Rady Pedagogicznej, otrzymali: Aleksander Kubacki, Agata Ziemlińska, Kamil Moliński z klasy 3C oraz Krzysztof Kowalski i Eryk Świergocki z klasy 3K. 

30 kwietnia tragicznie zmarł Filip Bogdanowicz  - uczeń klasy IFP, o profilu językowym. Zapamiętamy Filipa jako zawsze pogodnego, koleżeńskiego  i niezwykle sympatycznego młodego człowieka, aktywnego w wielu działaniach oraz chętnie służącego pomocą innym. Na pewno będzie nam Go brakowało. 

Łucja Dera

Dyrektor szkoły

Uwaga maturzyści! CKE ogłosiła nowy harmonogram egzaminów maturalnych. Możesz się z nim zapozanać, klikając na poniższy link:

https://www.oke.poznan.pl/files/cms/90/harmonogram_e8_eg_em_2020_aktualizacja.pdf

Świadectwa ukończenia liceum będą wydawane przez wychowawców klas w  holu  głównego budynku  szkoły. Podczas odbioru należy stosować się do zasad ogólnie obowiązujących w przestrzeni publicznej (maseczki, odległość między osobami).  
Na teren szkoły wchodzimy bramą wjazdową na parking szkolny i tu oczekujemy na swoją kolej. O wyznaczonej godzinie wchodzimy do budynku szkoły wejściem od strony boiska i przechodzimy do biblioteki w celu rozliczenia się z bankiem podręczników (szczegóły w module WIADOMOŚCI na e-dzienniku) i wypełnienia karty obiegowej (proszę przyjść ze swoim długopisem i rękawiczkami). Następnie przechodzimy do  holu, gdzie  wychowawca  wyda świadectwo ukończenia liceum, dyplomy i nagrody oraz dokumenty gimnazjalne.  Po otrzymaniu świadectwa wychodzimy  wejściem głównym od strony ulicy. W budynku szkoły może znajdować się tylko jedna osoba odbierająca dokumenty. 
Obiór dokumentów w innym terminie będzie możliwy tylko po wcześniejszym, telefonicznym  umówieniu terminu w sekretariacie szkoły.  

Czytaj więcej...

 

DRODZY NAUCZYCIELE, UCZNIOWIE I RODZICE!!!

Dzisiejszy dzień jest dniem szczególnym, to dzień, który oznacza, że czas pobytu w Liceum zbliża się ku końcowi, że zamyka się kolejny etap w życiu, a lata spędzone w szkole przechodzą do historii.

Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego dzisiaj powinna mieć miejsce uroczysta akademia z okazji pożegnania maturzystów, z udziałem przedstawicieli Starostwa Powiatowego, Nauczycieli, Uczniów, Rodziców. Niestety nie było nam to dane.

Przyszło nam się żegnać w bardzo trudnym momencie, kiedy cały  świat walczy z pandemią.

Chciałabym chociaż w formie zdalnej skierować do Was i Waszych Rodziców kilka słów.

Drodzy Uczniowie,

w ostatnich dniach mieliście tylko możliwość nauczania zdalnego. Za nauczanie i uczenie w tych trudnych warunkach, za wspólną pracę i współpracę oraz   wzajemne zrozumienie dziękuję Nauczycielom i Wychowawcom, Uczniom i ich Rodzicom.

We wtorek, podczas zebrania Rady Pedagogicznej, zatwierdzono wyniki klasyfikacji. Wszystkim uczniom gratuluję ukończenia szkoły i wspaniałych osiągnięć. 

Świadectwa, dyplomy i nagrody zostaną wydane uczniom  w pierwszym tygodniu maja.

Szczegółowy tryb i terminy odbioru świadectw zostaną podane przez moduł Wiadomości w dzienniku elektronicznym.

Łucja Dera

Dyrektor

Czytaj więcej...

Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krystyny Łybackiej, absolwentki I LO w Rawiczu z roku 1964. Pani Krystyna Łybacka, wywodząca się z Jutrosina, zmarła 20 kwietnia w wieku 74 lat. Po ukończeniu rawickiego liceum kształciła się na UAM w Poznaniu, na Wydziale Matematyczno-Fizyczno-Chemicznym, póżniej zawodowo związana była z Politechniką Poznańską. Od 1991r. uzyskiwała mandat posłanki na Sejm RP kolejnych kadencji. W latach 2001- 2004 pełniła funkcję Ministra Edukacji Narodowej i Sportu. W latach 2014-2019 była europosłanką VIII kadencji Parlamentu Europejskiego. Podczas wielu wizyt na ziemiach powiatu rawickiego, często z sentymentem i dumą, wspominała czas spędzony w liceum. Swą szkołę średnią odwiedziła m.in. 5 września 2003r. w charakterze Ministra Edukacji Narodowej i Sportu, a 29 kwietnia 2014r. była gościem honorowym podczas debaty „Europa w naszych oczach” zorganizowanej z okazji 10 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. 
 
Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.  

images

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy 
dużo zdrowia, spokoju i wytrwałości.

Pomimo trudnej sytuacji i zagrożeń, niech te Święta Wielkanocne

będą dla wszystkich źródłem siły, radości, nadziei i optymizmu na cały rok.

Dyrekcja I LO w Rawiczu


 

 

Drodzy Uczniowie i Rodzice

W związku z Rozporządzeniem  Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie przedłużenia ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz w sprawie szczególnych rozwiązań w tym okresie, informuję, że podstawowym kanałem przekazywania informacji pomiędzy dyrekcją, nauczycielami, wychowawcami, uczniami i rodzicami jest dziennik elektroniczny LIBRUS.

Jeżeli Uczeń lub Rodzic ma problem z dostępem do Librusa, to proszę przekazać informację wychowawcy klasy, który będzie pośrednikiem w przekazaniu dostępu do Librusa.

Jesteśmy w trakcie ustalania dalszych szczegółów dot. organizacji nauczania na odległość, które będzie obowiązywało od 25 marca.

Szczegóły zostaną przekazane Uczniom i Rodzicom w dniu 24 marca 2020r. za pomocą modułu WIADOMOŚCI w e-dziennku.

Łucja Dera

dyrektor 

W związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2 i ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce, wszystkie sprawy  prosimy załatwiać telefonicznie  lub drogą elektroniczną,  lub przez dziennik elektroniczny Librus. Sekretariat czynny będzie w godz.8.00-12.00.

Tel: 65 546 4482

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Łucja Dera

dyrektor

Proszę o zapoznanie się z poniższym komunikatem MEN.

Dyrektor szkoły

Łucja Dera

DECYZJA MEN W SPRAWIE ZAWIESZENIA ZAJĘĆ

Podkategorie