Czytaj więcej...

W roku szkolnym 2021/22 po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie szkolnym XXXVII już edycji Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo, 

na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 stycznia 2022 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty, w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od dnia 31.01.2022 r. do dnia 27.02.2022 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu zostaje wprowadzone nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (platforma Teams). 

Szczegółowe wytyczne dotyczące organizacji zdalnego nauczania zostaną przekazane przez Wychowawców. 

Arnold Ratajski 

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu 

Czytaj więcej...
17 stycznia 2022 r. w Rawiczu odbyła się uroczystość upamiętniająca 102 rocznicę przyłączenie Rawicza do Polski. Jak co roku w uroczystości uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły. 

Czytaj więcej...

I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu ponownie otrzymało tytuł BRĄZOWEJ SZKOŁY w prestiżowym rankingu najlepszych liceów w Polsce, Perspektywy 2022.  

Kilkukrotne uzyskanie przez I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu tytułu BRĄZOWEJ SZKOŁY oraz przesunięcie  w rankingu o 40 miejsc w górę i zajęcie  854 miejsca, cieszy tym bardziej, że ubiegłoroczni maturzyści przygotowywali się do matury w warunkach nauki zdalnej. W województwie wielkopolskim uplasowaliśmy się na 73 miejscu.

Czytaj więcej...

Z okazji 103. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego uczniowie klas mundurowych wraz z wicedyrektorem Szymonem Kaczmarkiem i panem Tomaszem Matysiakiem wzięli udział w uroczystościach upamiętniających to doniosłe wydarzenie. Na Cmentarzu Parafialnym pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich delegacja ILO złożyła pamiątkowy wieniec, a młodzież wystawiła honorową wartę i sztandar. W szkole uczniowie mogą obejrzeć wystawę poświęconą Powstaniu Wielkopolskiemu.

Czytaj więcej...

Piątek 17-12-2021r. – FINAŁ. 

Długo wyczekiwany turniej – i jest – zbiórka 8.30.

Do turnieju przystąpiły trzy drużyny: Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych w Bojanowie, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie oraz gospodarze I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu. Spotkania zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. 

Czytaj więcej...

W poniedziałek 20 grudnia odbyła się trzecia rozgrywka z historii w ramach Wielkopolskiej Ligi Liceów. Nasza drużyna w składzie Weronika Pazoła, Kamil Zaremba i Mikołaj Sura odnotowała bardzo duży sukces zajmując drugie miejsce. Po feralnej pierwszej rundzie, kiedy to brak prądu wyeliminował nas z rywalizacji o czołowe miejsca oraz trzeciej lokacie w II meczu, dzisiejszy wynik pozwolił przesunąć się naszej drużynie na 9 miejsce wśród 24 startujących.

Czytaj więcej...

W dniu 16 grudnia 2021 r. uczniowie klasy III d o profilu dziennikarsko - prawnym uczestniczyli w zajęciach on-line na platformie Microsoft Teams. Tematem były wydarzenia związane z wprowadzeniem stanu wojennego 13 grudnia 1981 r. Julia Kilanowska - pracownica IPN w Poznaniu, przedstawiła przyczyny i konsekwencje wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Mówiła także o życiu Polaków i sytuacji osób internowanych.

Czytaj więcej...

13 grudnia, w Teatrze Miejskim w Lesznie, odbył się finał konkursu recytatorskiego #Pan Tadeusz. Organizatorem konkursu było Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie we współpracy Teatru Miejskiego i Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

 
 
WOŚP w Rawiczu zaprasza młodzież zainteresowaną wolontariatem
 
na zebranie dotyczące organizacji 30. Finału WOŚP.
 
Gdzie ➡️ Biuro Park Home ul. Piastowska - Rawicz
 
Kiedy ➡️ czwartek 9 grudnia br. o godz. 17:00.

Czytaj więcej...

Co roku 1 grudnia świat jednoczy się, aby okazać wsparcie osobom żyjącym z HIV i chorym na AIDS. Symbolem tego dnia jest Czerwona Kokardka, obecna w przestrzeni publicznej, prasie, w Internecie. Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów poprzez udział w konkursie profilaktycznym NIE DAJ SZANSY AIDS. Zadanie polegało na wykonaniu infografiki - graficznej wizualizacji informacji, danych i wiedzy związanej z hasłem.

Czytaj więcej...

30 listopada 2021 r. odbył się finał II Wielkopolskiego Konkursu Świadomego Obywatelstwa #glosujedecyduje . Patronem merytorycznym konkursu byli:

– Polskie Towarzystwo Nauk Politycznych o/Poznań

– Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Zgłoś rodzinę do Szlachetna PACZKA

Szukamy ludzi w trudnej sytuacji, których dotknął los, jest im ciężko. Chcą jednak walczyć o swoją przyszłość. Chcemy docierać do Rodzin w potrzebie w ciągu pierwszego roku od momentu, gdy nastąpiło w ich życiu załamanie. Pomagamy innym tak, jak sami byśmy chcieli, by ktoś nam pomógł, gdy nas dotknie bieda.

Podkategorie