DBAMY O POPRAWNOŚĆ JĘZYKOWĄ

Czytaj więcej: DBAMY O POPRAWNOŚĆ JĘZYKOWĄTradycją naszej szkoły stają się już coroczne konkursy związane z poprawnością językową oraz ortografią. Uczniowie z różnych klas licznie przystąpili w ostatnich dniach do obydwóch konkursów. 

ZAINICJOWALI ZAJĘCIA Z EDUKACJI PRAWNEJ

Czytaj więcej:    ZAINICJOWALI ZAJĘCIA Z EDUKACJI PRAWNEJ  W  dniu  19 października  2018 roku  uczniowie  klasy  2c o  profilu dziennikarsko – prawnym i humanistycznym  oraz uczniowie klasy 2d  o profilu ogólnym  rozpoczęli zajęcia z edukacji prawnej.  

LICEUM NAJLEPSZE W FINALE POWIATOWYM

Czytaj więcej: LICEUM NAJLEPSZE W FINALE POWIATOWYM

Na rawickiej pływalni odbył się  dniu 19.10.2018 r. Finał w Drużynowym Pływaniu. Reprezentacja I LO w Rawiczu zwyciężyła w kategorii dziewcząt i chłopców w wyścigach sztafetowych 6 x 50 m stylem dowolnym. 

DZIEŃ DRZEWA

Czytaj więcej: DZIEŃ DRZEWAW tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, przyłączyliśmy się do obchodów „Dnia drzewa”. Uczniowie klasy 1B o profilu biologicznym przygotowali materiały informacyjne dotyczące święta, wykonali tematyczną gazetkę oraz zaangażowali się w sadzenie drzewka na terenie szkoły.

KADECI ĆWICZYLI W CENTRUM SZKOLENIA WOJSK LĄDOWYCH W POZNANIU

Czytaj więcej: KADECI ĆWICZYLI W CENTRUM SZKOLENIA WOJSK LĄDOWYCH W POZNANIU19 października kadeci z rawickiego liceum uczestniczyli w zajęciach  w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. 

STYPENDYŚCI 2018

Czytaj więcej: STYPENDYŚCI 2018Miesiąc październik, to także okazja do nagrodzenia i wręczenia stypendium zasłużonym uczniom. W tym roku Stypendium Starosty  otrzymali:  Katarzyna Broczkowska z klasy IIIA za bardzo wysokie wyniki w nauce oraz za liczne zwycięstwa w konkursach matematycznych oraz Eryk Świergocki z klasy IIK za liczne sukcesy sportowe, w tym III miejsce w dziesięcioboju podczas Mistrzostw Polski 2018 w Chorzowie. 

WYNIKI KONKURSU „LAS W OBIEKTYWIE”

Czytaj więcej: WYNIKI KONKURSU „LAS W OBIEKTYWIE”W tym roku w naszej szkole odbyła się już ósma edycja Przyrodniczego  Konkursu Fotograficznego. Tematem przewodnim zdjęć  uczniów był  ekosystem lasu. 

SZKOLNA LIGA LEKKOATLETYCZNA

Czytaj więcej: SZKOLNA LIGA LEKKOATLETYCZNAWe wtorek 9 października 2018r w Lesznie odbyły się lekkoatletyczne zawody rejonowe. Przebiegały w nietypowej formie, ponieważ zarówno reprezentacja dziewcząt jak i chłopców walczyły o miano najlepszej drużyny. Indywidualne wyniki zawodników przeliczane były na punkty, które następnie sumowano. Nasi lekkoatleci zapewnili sobie udział w zawodach po wygraniu Mistrzostw Powiatu Rawickiego. 

FILM Z DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Czytaj więcej: FILM Z DNIA EDUKACJI NARODOWEJZapraszamy do obejrzenia filmu ze szkolnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Film nakręcili i zmontowali uczniowie z klasy ID o profilu dziennikarsko-prawnym: Krzysztof Słocki i Jakub Sławiński.

https://youtu.be/gy-Hh3nedIc

DKF - KOLEJNE SPOTKANIE