DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY - Istota kina

Czytaj więcej: DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY - Istota kinaZapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego, szczegóły w artykule.

PRÓBNY EGZAMIN MATURALNY W I LO

Czytaj więcej: PRÓBNY EGZAMIN MATURALNY W I LO W dniach 4 – 12 stycznia 2018 r. uczniowie klas trzecich I LO w Rawiczu przystępują do próbnego egzaminu maturalnego z Nową Erą, w trakcie którego rozwiązują arkusze z języka polskiego, matematyki i wybranego języka obcego na poziomie podstawowym oraz  z wybranych przedmiotów na poziomie rozszerzonym.

ŚLUBOWANIE KOLEJNEGO KADETA

Czytaj więcej: ŚLUBOWANIE KOLEJNEGO KADETAW dniu 3 stycznia ślubowanie na ucznia klasy mundurowej złożył Mikołaj Wyrzykiewicz, który dołączył do zespołu IK pod koniec listopada.

SPOTKANIE WIGILIJNE 2017

Czytaj więcej: SPOTKANIE WIGILIJNE 2017W dniu 22 grudnia uczniowie Koła Poezji Śpiewanej POETON wykonali koncert kolęd i pastorałek z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Utwory przeplatane były komentarzem, wierszami oraz życzeniami przygotowanymi przez uczniów ze Szkolnego Koła Teatralnego i Samorządu Uczniowskiego.

„ZIELONA KLASA” NA BOISKU SZKOLNYM W I LO W RAWICZU

Czytaj więcej: „ZIELONA KLASA” NA BOISKU SZKOLNYM W I LO W RAWICZUW I LO w Rawiczu dobiegła końca budowa altany  na boisku szkolnym.  Altana, nazwana przez uczniów „zieloną klasą” powstała z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, który wystąpił z takim pomysłem w minionym roku szkolnym, w celu możliwości prowadzenia niektórych zajęć poza tradycyjną klasą.

WESOŁYCH ŚWIĄT!

.

INFORMACJA O WYNIKACH NABORU NA STANOWISKO REFERENTA W I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W RAWICZU

Czytaj więcej: INFORMACJA O WYNIKACH NABORU NA STANOWISKO REFERENTA W I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W RAWICZUKomisja Rekrutacyjna informuje, że w wyniku zakończenia procedury naboru, na wyżej wymienione stanowisko została wybrana Pani Marta Kurkiewicz zamieszkała w Rawiczu.

O ROLI WSPÓŁCZESNYCH MEDIÓW W I LO W RAWICZU

Czytaj więcej: O ROLI  WSPÓŁCZESNYCH MEDIÓW W I LO W RAWICZU W dniu 14 grudnia 2017 r. w auli  I Liceum  Ogólnokształcącego w Rawiczu   dr Marcin  Piechocki, wykładowca  Wydziału Nauk  Politycznych i Dziennikarstwa  UAM w Poznaniu,  wygłosił  wykład na temat  manipulacji i  dezinformacji  w mediach. Jego uczestnikami  byli  uczniowie  klas o  profilu dziennikarsko – prawnym i humanistycznym. 

INFORMACJA O WYNIKACH NABORU PARTNERA DO PROJEKTU

Czytaj więcej: INFORMACJA  O WYNIKACH NABORU PARTNERA DO PROJEKTUDyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu uprzejmie informuje, iż dnia 18 grudnia br. zakończono postępowanie ofertowe dotyczące wspólnego przygotowania i realizacji projektu finansowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020; VIII Osi Priorytetowej Edukacja; Działanie 8.1 Ograniczenie i zapobieganie przedwczesnemu kończeniu nauki szkolnej oraz wyrównanie dostępu do edukacji przedszkolnej i szkolnej; Podziałanie 8.1.2  Kształcenie ogólne – projekty konkursowe.

SZKOLNA LIGA HISTORYCZNA

Czytaj więcej: SZKOLNA LIGA HISTORYCZNA8 grudnia 2018 r. odbyła się trzecia część Szkolnej Ligi Historycznej. Tym razem uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat historii nowożytnej do roku 1795 z zakresu powszechnego oraz z historii Polski. Do rywalizacji stanęło dziewięć zespołów – jeden mniej niż w częściach poprzednich, ponieważ zrezygnowała jedna grupa z klas IIIb2.