NAUCZYCIEL NA MEDAL I SZKOŁA PRZYJAZNA UCZNIOM 2018

Czytaj więcej: NAUCZYCIEL NA MEDAL I SZKOŁA PRZYJAZNA UCZNIOM 2018
Troje nauczycieli naszej szkoły bierze udział w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego Nauczyciel na medal 2018. Są to: Joanna Kaczmarek, Marta Maćkowiak oraz Tomasz Maruwka. Zachęcamy do głosowania na nich. Szczegółowe informacje można znaleźć, klikając na poniższy link: https://gloswielkopolski.pl/p/kandydaci/nauczyciel-na-medal%2C1001190/?groupId=15439
Ponadto nasze liceum zostało wytypowane i bierze udział w plebiscycie Szkoła przyjazna uczniom: https://gloswielkopolski.pl/p/kandydaci/nauczyciel-na-medal%2C1002213/?groupId=16967
Zachęcamy do głosowania.

WIZYTA UCZNIÓW I LO W PRZEDSZKOLU

Czytaj więcej: WIZYTA UCZNIÓW I LO W PRZEDSZKOLU Dnia 26 października uczniowie naszej szkoły, którzy uczą się języka hiszpańskiego, wraz z nauczycielami Katarzyną Szurek-Mika i Danutą Żurkowską odwiedzili rawickie przedszkole, aby zapoznać przedszkolaków z Hiszpanią i nauczyć ich podstawowych zwrotów. Była to już druga podobna wizyta naszych uczniów w przedszkolu. Jeszcze przed wakacjami nasi uczniowie odwiedzili Niepubliczne Przedszkole  Małych  Odkrywców, a tym razem wybrali się do Przedszkola Nr 6 im. Kubusia Puchatka.  

KLASY I NA WYCIECZCE EDUKACYJNO-KULTURALNO-INTEGRACYJNEJ WE WROCŁAWIU

Czytaj więcej: KLASY I NA WYCIECZCE EDUKACYJNO-KULTURALNO-INTEGRACYJNEJ WE WROCŁAWIUDnia 25 października uczniowie klasy I C i I D wraz z nauczycielami wychowawcami Danutą Żurkowską i Katarzyną Szurek-Mika wyjechali na wycieczkę szkolną do Wrocławia.   

SUKCES NATALII W FINALE KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Czytaj więcej: SUKCES NATALII W FINALE KONKURSU RECYTATORSKIEGOW dniu 26 października 2018 roku w Auli Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie odbył się finał Konkursu Recytatorskiego # Pan Tadeusz. Organizatorem  konkursu   jest   Zarząd Województwa Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu a  był   on   skierowany  do  uczniów  szkół   ponadgimnazjalnych   województwa   wielkopolskiego.  

WYCIECZKA DO BERLINA

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO BERLINA26 października uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć stolicę zachodniego sąsiada Polski – Berlin. Bogaty program wyjazdu rozpoczął się od East Side Gallery – galerii stworzonej przez artystów z całego świata na fragmencie Muru Berlińskiego o długości 1300 metrów. 

POZNAŃ PRZYCIĄGA RAWICKICH LICEALISTÓW

Czytaj więcej: POZNAŃ PRZYCIĄGA RAWICKICH LICEALISTÓW24 października młodzież klas III I LO w Rawiczu spotkała się z przedstawicielami uczelni poznańskich, którzy zaprezentowali różnorodne kierunki studiów. 

DZIEŃ MOLA PO RAZ DRUGI

Czytaj więcej: DZIEŃ MOLA PO RAZ DRUGIDzień Mola to święto, obchodzone przez chemików i fizyków, nawiązujące do prac Amadeo Avogadro -  naukowca rozwijającego atomistyczną teorię budowy materii. Data święta (23 października, od godz. 6:02) nie jest przypadkowa, stała Avogadro wynosi bowiem 6,02 x1023.
Szkolne obchody to konkurs chemiczno – fizyczny dla uczniów klas trzecich realizujących rozszerzoną chemię i rozszerzoną fizykę. 

JESIENNY RAJD ROWEROWY

Czytaj więcej: JESIENNY RAJD ROWEROWYW dniu 20 października 2018 r. uczniowie Koła Krajoznawczo-Turystycznego w I LO w Rawiczu wzięli udział w Jesiennym Rajdzie Rowerowym  - cyklicznej imprezie turystycznej organizowanej przez rawicki Oddział PTTK,  Starostwo Powiatowe i Gminę Rawicz.  

KONKURS WIEDZY O HISTORII SZKOŁY

Czytaj więcej: KONKURS WIEDZY O HISTORII SZKOŁYW  październiku br.  odbyła się szósta edycja szkolnego konkursu wiedzy o historii naszej szkoły: „Historia Seminarium Nauczycielskiego i I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu”. W konkursie wzięło udział 18 uczniów klas I A, B, C, D, K.

KONCERT JUBILEUSZOWY KONIUGACJI

Już dziś serdecznie zapraszamy na  Koncert Jubileuszowy Koniugacji, który odbędzie się 17 listopada 2018 r.

Czytaj więcej: KONCERT JUBILEUSZOWY KONIUGACJI