TYTUŁ MISTRZÓW POWIATU DLA I LO

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image //images/Tytul_dla_I_LO.jpeg
There was a problem loading image //images/Tytul_dla_I_LO.jpeg

Czytaj więcej: TYTUŁ MISTRZÓW POWIATU DLA I LODrużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu wywalczyła tytuł Mistrzów Powiatu w Piłce Nożnej w ramach Licealiady 2014/2015. Tegoroczne Mistrzostwa rozegrano na Orliku w Jutrosinie. Udział wzięły w nich dwie rawickie placówki: Zespół Szkół Zawodowych i I Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół w Jutrosinie i Zespół Szkół Przyrodniczo -Technicznych CKU w Bojanowie.

DZIEŃ ZIEMI W I LO

Czytaj więcej: DZIEŃ ZIEMI W I LOObchodzony  22 kwietnia  Światowy Dzień Ziemi był  motywacją   do przeprowadzenia  interdyscyplinarnych zajęć terenowych, w  których uczestniczyli uczniowie klasy I  o profilu biologiczno-chemicznym pod opieką nauczycieli biologii i chemii. Celem zajęć było   samodzielne przeprowadzenie oceny stanu ekologicznego naszego najbliższego  środowiska z wykorzystaniem   podstawowych metod  badawczych.

DRUKARKI 3D DZIEŁEM MŁODYCH KONSTRUKTORÓW Z I LO

Czytaj więcej: DRUKARKI 3D DZIEŁEM MŁODYCH KONSTRUKTORÓW Z I LO  Drukowanie trójwymiarowe to pasja Jakuba Jóski i Michała Juskowskiego -  uczniów I Liceum Ogólnokształcącego  w Rawiczu klasy 2A  o profilu matematyczno – fizycznym. Licealiści  osiągnęli wielki sukces - samodzielnie skonstruowali drukarki 3D, które prezentują podczas spotkań z uczniami . Omawiają zasady ich działania, a także starają się przybliżyć obsługę programu do projektowania trójwymiarowego.

I LO – SZKOŁĄ, DO KTÓREJ CHCE SIĘ WRACAĆ

Czytaj więcej: I LO – SZKOŁĄ, DO KTÓREJ CHCE SIĘ WRACAĆ17 kwietnia 2015 roku  klasa II A miała przyjemność gościć na zajęciach Patryka Andrzejewskiego, można by powiedzieć, nieco starszego kolegę. Jeszcze niedawno, jako uczeń siedział w szkolnej ławce, dziś już student Politechniki Wrocławskiej (kierunek Mechanika i budowa maszyn na Wydziale mechanicznym), radny i aktywny działacz społeczny.

 

WIZYTA LICEALISTÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4

Czytaj więcej: WIZYTA LICEALISTÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 417 kwietnia 2015 r. trzech uczniów klasy 3A (Jakub Mikołajczak, Rafał Skotarek i Oskar Czerniak) złożyło wizytę swoim młodszym kolegom i koleżankom w Szkole Podstawowej nr 4. Podczas spotkania maturzyści zaprezentowali swoje hobby, jakim są układanie kostki Rubika oraz fizyczne doświadczenia z użyciem magnesów neodymowych. Rafał z Oskarem pokazali, jak skutecznie rozpocząć przygodę z kostką Rubika- w prosty sposób omówili mechanizm logicznej zabawki, zaznaczając, że jest to rozrywka przynosząca wiele dodatkowych korzyści, jak np. ćwiczenie przestrzennego myślenia.

 

„TRUPY, SZTYWNIAKI I KOŚCI- ANTROPOLOG SĄDOWY NA TROPIE” CZYLI Z WIZYTĄ NA POZNAŃSKIM FESTIWALU NAUKI I SZTUKI W COLLEGIUM BIOLOGICUM

Czytaj więcej: „TRUPY, SZTYWNIAKI I KOŚCI- ANTROPOLOG SĄDOWY NA TROPIE” CZYLI Z WIZYTĄ NA POZNAŃSKIM FESTIWALU...15 kwietnia uczniowie z klas 1b i 2b I LO w Rawiczu, pod opieką nauczycielek J. Malepszej- Węcłaś i E. Franciszkiewicz - Łakomej wybrali się na Poznański Festiwal Nauki i Sztuki. Tym razem wybrany został Wydział Biologii UAM w Kampusie Morasko.

 

UDANY DEBIUT ŁUCJI SKIBNIEWSKIEJ

Czytaj więcej: UDANY DEBIUT ŁUCJI SKIBNIEWSKIEJŁucja Skibniewska reprezentująca I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu zajęła III miejsce w Festiwalu Piosenki Francuskiej. W sobotę, 18 kwietnia 2015 r., uczennica naszego liceum, Łucja Skibniewska, wzięła po raz pierwszy udział  w XXXIII Festiwalu Piosenki Francuskiej w Poznaniu  wykonując piosenkę Edith Piaf „Dans ma rue”.

TECHNIK KRYMINALISTYKI NASZYM GOŚCIEM

Czytaj więcej: TECHNIK KRYMINALISTYKI NASZYM GOŚCIEM16 kwietnia uczniowie klasy 1b I LO w Rawiczu mieli okazję wzięcia udziału w zajęciach prowadzonych przez technika kryminalistyki z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu. Spotkanie odbyło się w ramach spotkań „z ciekawymi ludźmi” oraz nauki przez doświadczenie. Uczniowie mieli okazję zapoznania się z metodami pracy funkcjonariuszy podczas pierwszych czynności wykrywczych na miejscu przestępstwa oraz sprzętem na co dzień używanym w kryminalistyce.

 

TARGI EDUKACYJNE I DRZWI OTWARTE

Czytaj więcej: TARGI  EDUKACYJNE I DRZWI OTWARTEW miniony piątek  nasza szkoła brała udział w Rawickim Festiwalu Nauki w Gimnazjum w Sierakowie.  Była to dla gimnazjalistów okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną przyszłej szkoły.

MATGURA - SUKCES ADAMA I JAKUBA

Czytaj więcej: MATGURA - SUKCES ADAMA I JAKUBAZnamy już laureatów III Konkursu Matematycznego MATGURA, który odbył się w środę 25 marca 2015r. w auli LO w Górze.

Laureatem I miejsca został Adam Giżewski z klasy 2b, uczeń pani Katarzyny Chromicz.
Laureatem III miejsca został Jakub Chudy z klasy 2a, uczeń pani Anny Kwiecińskiej.