PASJA POŁĄCZYŁA POKOLENIA

Czytaj więcej: PASJA POŁĄCZYŁA POKOLENIA22 kwietnia 2016 r. w auli naszego liceum rozegrana została symultana szachowa z utytułowanym zawodnikiem RUKS „Korona-Rawbud Rawicz” panem Piotrem Markowskim. Kandydat na mistrza rozegrał 16 partii i z wszystkich wyszedł zwycięsko.

ZAKOŃCZYŁA SIĘ KOLEJNA EDYCJA TURNIEJU O PUCHAR KATEDRY WF

Czytaj więcej: ZAKOŃCZYŁA SIĘ KOLEJNA EDYCJA TURNIEJU O PUCHAR KATEDRY WFTegoroczny turniej cieszył się dużą popularnością, wzięło w nim udział 31 zawodników. W tym roku zmieniła się nieco forma rywalizacji. Wybrano 4 kapitanów, którzy dobierali swoje zespoły. W ten sposób powstały drużyny reprezentujące bardzo wyrównany poziom tj. „Wczorajsi”, „Burza mózgów”, „Pro-prosiaczki” i „Kalesony Boga Wojny”.

1050. ROCZNICA CHRZTU MIESZKA I

Czytaj więcej: 1050. ROCZNICA CHRZTU MIESZKA IAby uczcić 1050. rocznicę chrztu Mieszka I, który dał początek polskiej państwowości, zorganizowana została w naszej szkole wystawa prezentująca okoliczności, przyczyny oraz konsekwencje i znaczenie tego doniosłego wydarzenia. Ponadto szesnaścioro uczniów  wzięło udział w Szkolnym Konkursie Historycznym: Powstanie i rozwój państwa polskiego X-XV w.

 

SUKCES PIOTRA SOBKOWIAKA NA GNIEŹNIEŃSKICH IGRZYSKACH AKADEMICKICH

Czytaj więcej: SUKCES PIOTRA SOBKOWIAKA NA GNIEŹNIEŃSKICH IGRZYSKACH AKADEMICKICH27 kwietnia w Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Poznaniu z siedzibą w Gnieźnie odbyły się pierwsze Gnieźnieńskie Igrzyska Akademickie z wiedzy o kulturze zachodnioeuropejskiej,  które zakończyły się ogromnym sukcesem Piotra Sobkowiaka z klasy Ic. Po pierwszej, testowej części rywalizacji Piotr znalazł się w gronie dziesięciu uczniów z najlepszymi rezultatami, a w wyniku dogrywki uplasował się ostatecznie na trzecim miejscu (gratulujemy!). W nagrodę otrzymał m.in. smartwatch i monografię dotyczącą historii Gniezna i jego okolic.

O NARKOTYKACH I DOPALACZACH INACZEJ… KRAKOWSKIE CENTRUM PROFILAKTYKI W I LO W RAWICZU

Czytaj więcej: O NARKOTYKACH I DOPALACZACH INACZEJ…  KRAKOWSKIE CENTRUM PROFILAKTYKI W I LO W RAWICZU22 kwietnia 2016 r. krakowscy aktorzy zagrali dla nas spektakl „100 km/h przez życie”.  Spodobał nam się realistyczny sposób przedstawienia wydarzeń z życia młodych ludzi. Przemyślana ścieżka muzyczna dopełniła całości. Słowa znanej pieśni „Dżemu” zaśpiewane przez Panią Basię poruszyły nasze emocje, pobudziły do refleksji, że żyjąc w  pośpiechu, niemądrze,  możemy  wiele w życiu stracić, a nawet zatracić siebie bezpowrotnie.

NOC PASJI I TALENTÓW W I LO

Czytaj więcej: NOC PASJI I TALENTÓW W I LOJednością silni, rozumni szałem, razem, młodzi przyjaciele! było mottem tegorocznej Nocy Pasji i Talentów, która odbyła się 22 kwietnia w naszym liceum. Impreza, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski I LO, po raz pierwszy skierowana była do uczniów I LO i ZS nr 3.

ZAPROSZENIE

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image //images/zaproszenie-page-001.jpg
There was a problem loading image //images/zaproszenie-page-001.jpg

Czytaj więcej: ZAPROSZENIEStarosta Rawicki oraz Burmistrz Gminy Rawicz, zapraszają na obchody związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja.

OD STARTU DO METY

Czytaj więcej: OD STARTU DO METY  W czwartek, 25 kwietnia 2016 r. grupa uczniów naszej szkoły, wraz ze słuchaczami Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, miała możliwość uczestniczenia w wykładzie poświęconym Kazimierzowi Cepurskiemu - profesorowi rawickiego gimnazjum i liceum.

SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM

Czytaj więcej: SPOTKANIE Z ABSOLWENTEMDnia  22 kwietnia 2016 r na zajęciach katechezy  w klasie III A  gościliśmy naszego absolwenta Jakuba Mikołajczaka, który mówił do młodzieży na temat XXXIII Obozu Adaptacyjnego Duszpasterstw  Akademickich Wrocławia i Opola w Białym Dunajcu.

POZNAŃSKI FESTIWAL NAUKI I SZTUKI

Czytaj więcej: POZNAŃSKI FESTIWAL NAUKI I SZTUKI W dniu 20 kwietnia 2016 r. uczniowie profili matematyczno-geograficznego i biologiczno-chemicznego uczestniczyli w części wielkiego projektu, jakim jest XIX już Poznański Festiwal Nauki i Sztuki