OLA I MICHAŁ REPREZENTOWALI ILO NA XXIV KONKURSIE CHEMICZNYM UAM

Czytaj więcej: OLA I MICHAŁ REPREZENTOWALI  ILO NA XXIV KONKURSIE CHEMICZNYM UAM1 grudnia 2018 r. odbył się II etap konkursu chemicznego organizowanego przez Wydział Chemii UAM w Poznaniu. W tym roku naszą szkołę reprezentowali uczniowie Aleksandra Wojtera i Michał Wojtera z klasy 3B o profilu biologiczno-chemicznym. 

MISTRZOWIE POWIATU RAWICKIEGO ZAJĘLI 5 MIEJSCE W ZAWODACH REJONOWYCH

Czytaj więcej: MISTRZOWIE POWIATU RAWICKIEGO ZAJĘLI 5 MIEJSCE  W ZAWODACH REJONOWYCH

W środę, 29.11.2018 r. na sali ZSOiZ w Krobi został rozegrany Finał Rejonowy w Piłce Nożnej Halowej w ramach  Licealiady.  Do turnieju przystąpiło 6 zespołów z rejonu leszczyńskiego:  ZSOiZ Krobia, ZSP Kościan, ZSZ Gostyń, ZSZ Wolsztyn, ZSE Leszno, I LO Rawicz – Mistrzowie Powiatu Rawickiego.

REJONOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

Czytaj więcej: REJONOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGOW dniu 23 listopada w Kościanie w ramach Licealiady odbył się rejonowy turniej tenisa stołowego. Naszą szkołę reprezentowały: Patrycja Bogdańska, Anna Dworniczak, Goździk Julia oraz Katarzyna Jórdeczka.  

ZAJĘCIA KADETÓW W AKADEMII WOJSK LĄDOWYCH WE WROCŁAWIU

Czytaj więcej: ZAJĘCIA KADETÓW W AKADEMII WOJSK LĄDOWYCH WE WROCŁAWIU28 listopada 2018 r. uczniowie klas mundurowych wzięli udział w zajęciach  w Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Licealiści zostali wprowadzeni w struktury szkoły przez jej adeptów drugiego rocznika, którzy w sympatyczny sposób oprowadzili kadetów po jednostce, a także udzielili im niezbędnych informacji na temat rekrutacji i wymagań. Ponadto opowiedzieli o życiu w akademii oraz swoich własnych przeżyciach. Udzieli również odpowiedzi na wszelkie cisnące się kadetom na usta pytania.

KONKURS "THE SPELLING MASTER" 2018/19

Czytaj więcej: KONKURS I etap konkursu odbył się 31 października i brały w nim udział 62 osoby z klas I-III. Uczestnicy zmierzyli się z dyktandem w j. ang. Uczestnicy pisali teksty dopasowane do ich poziomu znajomości języka.     

ALFIK MATEMATYCZNY

Czytaj więcej: ALFIK MATEMATYCZNY21 listopada uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego przystąpili do XXIV edycji ogólnopolskiego konkursu Alfik Matematyczny. Konkurs ten motywuje uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty  matematyczne. 

"DZIEŃ DRESA"

Czytaj więcej: 13 listopada w naszej szkole zorganizowany został „Dzień dresa”. Podobnie jak w ubiegłym roku Samorząd Uczniowski zorganizował w owym dniu dwa tematyczne konkursy. Pierwszy miał wyłonić klasę, która najliczniej przebrała się w dres. Zwycięzcami tej konkurencji zostali uczniowie klasy 3A. 

SZKOLNA LIGA HISTORYCZNA

Czytaj więcej: SZKOLNA LIGA HISTORYCZNA16 listopada obyła się druga część tegorocznej edycji Szkolnej Ligi Historycznej. Uczniowie rywalizowali z wiedzy dotyczącej historii średniowiecza. Rozgrywka była bardzo pasjonująca o czym świadczy wykorzystanie prawie 100 pytań przygotowanych przez prowadzącego zawody, Roberta Matysiaka. Do finałowej rozgrywki przeszli uczniowie z klasy IIc: Kamil Moliński, Aleksander Kubacki i Mieszko Jankowski oraz zespół reprezentujący klasy Ia i Ik w składzie: Adam Świerzewski, Emanuel Musioł i Przemysław Leciejewski. 

SREBRO DLA LICEALISTÓW W FINALE WOJEWÓDZKIM W PŁYWANIU

Czytaj więcej: SREBRO DLA LICEALISTÓW W FINALE WOJEWÓDZKIM W PŁYWANIUW dniu 16 listopada 2018 r. reprezentacja dziewcząt i chłopców wystartowała w Finale Wojewódzkim w Pływaniu Drużynowym na Termach w Poznaniu. Start naszych uczniów zakończył się ogromnym sukcesem. Wystartowało 30 drużyn z całej Wielkopolski. Sztafeta męska w składzie: Marcin Jankowiak, Szymon Szynalski, Filip Kusztelak, Hubert Stasiak, Rafał Sowiński, Eryk Świergocki  oraz rezerwowy Mikołaj Urbaniak obroniła ubiegłoroczny wynik i chłopcy  kolejny raz zostali srebrnymi medalistami województwa! 

PROJEKT SZKOLENIOWY EUROWEEK – SZKOŁA LIDERÓW

Czytaj więcej: PROJEKT SZKOLENIOWY EUROWEEK – SZKOŁA LIDERÓWW dniach 14-18 listopada grupa uczniów z klas: I A, I B, I D i II C pod opieką Katarzyny Szurek-Mika i Danuty Żurkowskiej wzięła udział obozie szkoleniowym EuroWeek - Szkoła Liderów w Międzygórzu prowadzonym przez wolontariuszy z całego świata. EUROWEEK to program edukacyjny, którego celem jest doskonalenie języka angielskiego, nauka wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwój kreatywności.