KONKURS „ANTYNARKOTYKOWY MEM” ROZSTRZYGNIĘTY

Czytaj więcej: KONKURS „ANTYNARKOTYKOWY MEM” ROZSTRZYGNIĘTYSzymon Poprawa z klasy IC zajął pierwsze miejsce w konkursie profilaktycznym „AntynarkotykowY mem”,  zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy na temat narkomanii oraz kształtowanie postaw asertywnych wobec zjawiska narkomanii.

UCZYLI SIĘ PODSTAW DZIENNIKARSZTWA RADIOWEGO

Czytaj więcej:  UCZYLI SIĘ PODSTAW DZIENNIKARSZTWA RADIOWEGO

W dniu 13 grudnia 2018 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu dr Jakub Jakubowski, wykładowca Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu, wygłosił interesujący wykład na temat: Lęk jako narzędzie sterowania ludźmi. Dotyczył on wpływu ludzkich emocji na odbiór reklam i kampanii społecznościowych. 

MŁODZIEŻOWE JURY W RAWICKIM FESTIWALU TEATRALNYM IM. KRYSTYNY SIENKIEWICZ

Czytaj więcej: MŁODZIEŻOWE JURY W RAWICKIM FESTIWALU TEATRALNYM IM. KRYSTYNY SIENKIEWICZGrupa uczniów I LO w Rawiczu w składzie: Agata Ziemlińska, Anna Poniewiera, Aleksandra Walkowiak, Kaja Kędzia, Przemysław Leciejewski i Krzysztof Kowalski obejrzała wszystkie spektakle  podczas tegorocznej edycji Festiwalu Teatralnego im. Krystyny Sienkiewicz. Uczniowie ci stanowili Młodzieżowe Jury, po każdym przedstawieniu dokonywali oceny i swoją nagrodę -  Maskę Młodzieżowego Jury przyznali  „Cudownej terapii” w reżyserii D. Taraszkiewicza. 

WARTA IK PRZY POMNIKU JANA PAWŁA II

Czytaj więcej: WARTA IK PRZY POMNIKU JANA PAWŁA IIW hołdzie dla ofiar  w 37 rocznicę wprowadzenia  stanu wojennego, 13 grudnia 2018 r. w samo południe uczniowie pierwszej klasy kadeckiej pełnili wartę przy pomniku Jana Pawła II na Rawickich Plantach. W tym czasie przedstawiciele powiatowych i gminnych władz samorządowych, służby mundurowe oraz mieszkańcy złożyli wiązanki kwiatów  i zapalili znicze.  

LEKCJA HISTORII Z INSTYTUTEM PAMIĘCI NARODOWEJ

Czytaj więcej:  LEKCJA  HISTORII Z INSTYTUTEM PAMIĘCI NARODOWEJ29 listopada 2018 r. w ramach obchodów „100- lecia odzyskania niepodległości” w I LO w Rawiczu odbył się wykład dotyczący Powstania Wielkopolskiego, który wygłosił  pracownik Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu - Witold Sobócki. Zrealizowany on został  ramach projektu pt. „Nie było jej, a jest”, w cyklu zamówionych lekcji przez szkołę.  

KONKURS ŚWIĄTECZNY

Czytaj więcej: KONKURS ŚWIĄTECZNYSerdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejsze świąteczne  życzenia. Zasady są bardzo proste. Należy napisać, w formie wierszowanej, bożonarodzeniowe życzenia świąteczne i wysłać na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. w terminie do 19 grudnia. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody oraz publikacja autorskich życzeń na stronie szkoły. Powodzenia! 

"PO WYPŁACIE" Drugie wydanie

Czytaj więcej: W tym wydaniu:

 http://en.calameo.com/read/0057516627dab3644781d

 - Świąteczna Ankieta 

- EuroWeek Szkoła Liderów

- Weihnachtsmarkt

- Kolejna wizyta Kevina w naszych domach

. - Lektura pod choinkę

- Magia światełek i ozdób świątecznych

- Przepis na udaną zabawę sylwestrową

- Święta w listopadzie?

- Sporty zimowe warte uwagi

- Dawniej i dziś czyli o zwyczajach bożonarodzeniowych

 
 
 
 
 

SPOTKANIE Z AKTOREM – ZBIGNIEWEM WALERYSIEM

Czytaj więcej: SPOTKANIE Z AKTOREM – ZBIGNIEWEM WALERYSIEM7 grudnia 2018 r. w murach I LO w Rawiczu ponownie gościł znakomity aktor - Zbigniew Waleryś.  Aktor polskiej sceny filmowej i teatralnej spotkał się tym razem  z młodzieżą klas drugich i przy dźwiękach muzyki interpretował wybrane utwory  Adama Mickiewicza. Wiersze przeplatane były opowieścią o pobycie romantycznego  poety w Wielkopolsce. 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIATU

 

Czytaj więcej: MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIATUWolontariusze z I LO wzięli udział w obchodach Międzynarodowego dnia Wolontariatu, który odbył się  05.12.2018r. w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu. Ten dzień był okazją do tego, by pokazać jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych. Celem imprezy było uznanie pracy  szkolnych wolontariuszy za ich trud, czas i umiejętności.  

ERYK ŚWIERGOCKI NOMINOWANY NA NAJLEPSZEGO SPORTOWCA ROKU. GŁOSUJMY!

Czytaj więcej: ERYK ŚWIERGOCKI NOMINOWANY NA NAJLEPSZEGO SPORTOWCA ROKU. GŁOSUJMY!Eryk Świergocki – na co dzień uczeń klasy II K o profilu mundurowym - został nominowany na najlepszego sportowca roku w plepiscycie Głosu Wielkopolskiego w kategorii Sportowiec Junior Roku. Głosy dla Eryka można oddawać na nr 72355 o treści : PJC.109 (koszt 2,46zl z VAT).