LICEALISTKA NA OLIMPIADZIE JĘZYKA FRANCUSKIEGO

Czytaj więcej: LICEALISTKA NA OLIMPIADZIE JĘZYKA FRANCUSKIEGOAnna Pykało, uczennica klasy IID o profilu ogólnym, znalazła się w gronie 53 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy zakwalifikowali się do etapu okręgowego Olimpiady Języka Francuskiego w Poznaniu (w skład okręgu wchodzą województwa wielkopolskie, lubuskie i zachodniopomorskie). Zawody II stopnia miały miejsce 11 stycznia w Instytucie Filologii Romańskiej w Poznaniu i składały się z 2 części.  W pierwszej Ania wykonywała zadania pisemne w języku francuskim (rozumienie tekstu pisanego, zadania leksykalne i gramatyczne, rozumienie ze słuchu oraz produkcję tekstu pisanego), a w drugiej udzielała odpowiedzi na zadane zagadnienia  przez 3 osobową komisję.

SUKCES KADETA JAKUBA JAROSZA

Czytaj więcej: SUKCES KADETA JAKUBA JAROSZAHalle, jest miejscowością we wschodnich Niemczech niedaleko Lipska, właśnie tam 1 grudnia 2018 roku odbyły się zawody Taekwondo, w których wsławił się uczeń naszej szkoły. Jakub Jarosz z klasy I K, bo o nim właśnie mowa, wywalczył złoty medal, pokonując swojego niemieckiego przeciwnika na trzydzieści sekund przed zakończeniem rundy drugiej, zdobywając przy tym trzydzieści dwa punkty do jednego.

KADECI WSPARLI WOŚP

Czytaj więcej: KADECI WSPARLI WOŚPPodczas finału XXVII edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie zabrakło również licealistów. Kadeci z klas mundurowych przygotowali pokaz musztry i marszu, pięknie zaprezentowali się w rawickim domu kultury. Zebrana publiczność oglądała z zachwytem i nagrodziła gromkimi brawami. Brawo Kadeci!

POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY „DROGI POLSKI DO NIEPODLEGŁOŚCI”

Czytaj więcej: POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY „DROGI POLSKI DO NIEPODLEGŁOŚCI”Miło nam poinformować, że tegoroczną edycję powiatowego konkursu historycznego, „Drogi Polski do niepodległości”, skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych wygrał Adam Świerzewski – uczeń kl. IA, II miejsce zajął Kamil Moliński z klasy IIC, natomiast Aleksander Kubacki, również z klasy IIC otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy. 

ZADBAJMY O CZYSTE POWIETRZE!

Czytaj więcej: ZADBAJMY O CZYSTE POWIETRZE!Uczniowie klasy I  o profilu biologicznym włączyli się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez fundację ekologiczną ARKA mającej  na celu promowanie antysmogowych działań.
W ramach zajęć z biologii i chemii licealiści zdobywali wiedzę dotyczącą zanieczyszczeń  powietrza, sposobów jego ochrony  oraz rodzajów i składu   chemicznego smogu.

PRÓBNA MATURA Z NOWĄ ERĄ

Czytaj więcej: PRÓBNA MATURA Z NOWĄ ERĄW dniach 4 - 11 stycznia br. uczniowie klas III zmierzyli się z zadaniami maturalnymi przygotowanymi przez wydawnictwo Nowa Era. Licealiści rozwiązywali arkusze na poziomie podstawowym i rozszerzonym. 

KAMPANIA „DRUGIE ŻYCIE”

Czytaj więcej: KAMPANIA „DRUGIE ŻYCIE”W tym roku szkolnym nasza szkoła ma zaszczyt być jedną z trzydziestu  szkół województwa wielkopolskiego , które zostały zakwalifikowane do udziału w kampanii „Drugie życie”. Ma ona na celu promowanie idei  transplantacji oraz walkę z mitami  dotyczącymi tego tematu. Akcja ma zmieniać negatywne nastawienie do przeszczepów. 
Liderzy szkolnej kampanii , czyli grupa uczniów z klasy IIIb o  profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyła w uroczystej inauguracji  tegorocznej kampanii i konferencji, które odbyły się w Poznaniu.  

100 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

Czytaj więcej: 100 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO27 grudnia społeczność I LO w Rawiczu wspólnie z władzami samorządowymi i przedstawicielami różnych instytucji oraz mieszkańcami uczciła pamięć Powstańców Wielkopolskich. Główne uroczystości odbyły się na rawickim cmentarzu, przy Obelisku Powstańców Wielkopolskich. Delegacja złożyła kwiaty, a uczniowie klasy mundurowej- IK pełnili wartę honorową. 

SZKOLNA LIGA HISTORYCZNA

Czytaj więcej: SZKOLNA LIGA HISTORYCZNAW grudniu obyła się trzecia część tegorocznej edycji Szkolnej Ligi Historycznej. Uczniowie rywalizowali z wiedzy dotyczącej czasów nowożytnych od 1492 do 1815 r. Tym razem uczniowie weszli na najwyższy poziom wiedzy wykorzystując wszystkie 100 pytań przygotowanych przez prowadzącego zawody, Roberta Matysiaka. Do finałowej rozgrywki przeszły te same zespoły co w części drugiej, czyli uczniowie z klasy IIc: Kamil Moliński, Aleksander Kubacki i Mieszko Jankowski oraz drużyna reprezentująca klasy Ia i Ik w składzie: Adam Świerzewski, Emanuel Musioł i Przemysław Leciejewski.  

PAMIĘTAMY O POWSTANIU!

Czytaj więcej: PAMIĘTAMY O POWSTANIU!20 grudnia w ramach obchodów 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego grupa młodzieży z  I LO w Rawiczu wzięła udział w lekcji muzealnej  w Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach pod hasłem: Misja Powstanie! Wysłuchali ciekawych informacji dotyczących sytuacji w zaborze pruskim na przełomie XIX i XX w., przyczyn i okoliczności wybuchu powstania oraz jego przebiegu i znaczenia. Obejrzeli bogate zbiory muzealne, m.in. mundury i uzbrojenie powstańcze oraz dużą ilość zdjęć, wśród których można było odnaleźć fotografie powstańcze z ziemi rawickiej.