ZADBAJMY O CZYSTE POWIETRZE!

Czytaj więcej: ZADBAJMY O CZYSTE POWIETRZE!Uczniowie klasy I  o profilu biologicznym włączyli się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez fundację ekologiczną ARKA mającej  na celu promowanie antysmogowych działań.
W ramach zajęć z biologii i chemii licealiści zdobywali wiedzę dotyczącą zanieczyszczeń  powietrza, sposobów jego ochrony  oraz rodzajów i składu   chemicznego smogu.

PRÓBNA MATURA Z NOWĄ ERĄ

Czytaj więcej: PRÓBNA MATURA Z NOWĄ ERĄW dniach 4 - 11 stycznia br. uczniowie klas III zmierzyli się z zadaniami maturalnymi przygotowanymi przez wydawnictwo Nowa Era. Licealiści rozwiązywali arkusze na poziomie podstawowym i rozszerzonym. 

KAMPANIA „DRUGIE ŻYCIE”

Czytaj więcej: KAMPANIA „DRUGIE ŻYCIE”W tym roku szkolnym nasza szkoła ma zaszczyt być jedną z trzydziestu  szkół województwa wielkopolskiego , które zostały zakwalifikowane do udziału w kampanii „Drugie życie”. Ma ona na celu promowanie idei  transplantacji oraz walkę z mitami  dotyczącymi tego tematu. Akcja ma zmieniać negatywne nastawienie do przeszczepów. 
Liderzy szkolnej kampanii , czyli grupa uczniów z klasy IIIb o  profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyła w uroczystej inauguracji  tegorocznej kampanii i konferencji, które odbyły się w Poznaniu.  

100 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

Czytaj więcej: 100 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO27 grudnia społeczność I LO w Rawiczu wspólnie z władzami samorządowymi i przedstawicielami różnych instytucji oraz mieszkańcami uczciła pamięć Powstańców Wielkopolskich. Główne uroczystości odbyły się na rawickim cmentarzu, przy Obelisku Powstańców Wielkopolskich. Delegacja złożyła kwiaty, a uczniowie klasy mundurowej- IK pełnili wartę honorową. 

SZKOLNA LIGA HISTORYCZNA

Czytaj więcej: SZKOLNA LIGA HISTORYCZNAW grudniu obyła się trzecia część tegorocznej edycji Szkolnej Ligi Historycznej. Uczniowie rywalizowali z wiedzy dotyczącej czasów nowożytnych od 1492 do 1815 r. Tym razem uczniowie weszli na najwyższy poziom wiedzy wykorzystując wszystkie 100 pytań przygotowanych przez prowadzącego zawody, Roberta Matysiaka. Do finałowej rozgrywki przeszły te same zespoły co w części drugiej, czyli uczniowie z klasy IIc: Kamil Moliński, Aleksander Kubacki i Mieszko Jankowski oraz drużyna reprezentująca klasy Ia i Ik w składzie: Adam Świerzewski, Emanuel Musioł i Przemysław Leciejewski.  

PAMIĘTAMY O POWSTANIU!

Czytaj więcej: PAMIĘTAMY O POWSTANIU!20 grudnia w ramach obchodów 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego grupa młodzieży z  I LO w Rawiczu wzięła udział w lekcji muzealnej  w Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach pod hasłem: Misja Powstanie! Wysłuchali ciekawych informacji dotyczących sytuacji w zaborze pruskim na przełomie XIX i XX w., przyczyn i okoliczności wybuchu powstania oraz jego przebiegu i znaczenia. Obejrzeli bogate zbiory muzealne, m.in. mundury i uzbrojenie powstańcze oraz dużą ilość zdjęć, wśród których można było odnaleźć fotografie powstańcze z ziemi rawickiej. 

TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORA I LO W RAWICZU

Czytaj więcej: TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORA I LO W RAWICZUW dniu 18 grudnia 2018 r. na hali sportowej I LO w Rawiczu, odbyły się mecze finałowe 8 edycji Pucharu Dyrektora. W tegorocznej imprezie udział wzięło 6 zespołów, podzielone na 2 grupy, drużyny z pierwszego i drugiego miejsca awansowały do półfinałów. Przegrani z półfinałów zagrali mecz o brązowy medal, a wygrani zmierzyli się w meczu o złoto.  W meczu o 3 miejsce pomiędzy Liskami a Black Power padł wynik 4:0,  w wielkim finale również padł taki sam wynik, a Różowe Landryny wygrały z zeszłorocznymi triumfatorami Zemsta Szymanowo. 

Po Wypłacie: Trzecie Wydanie

Czytaj więcej: Po Wypłacie: Trzecie Wydanie

https://en.calameo.com/read/00575166256e5d620ed0a

- Karnawałowy szał, czyli jak zabłysnąć na parkiecie?

- Nowy rok, nowe postanowienia noworoczne

- Co zrobić, aby dobrze wykorzystać dwa tygodnie ferii

                          - Wyjątkowy wieczór

                          - Sto dni do matury

                          - Czerwone serce WOŚP

                          - Każdy może pomóc

SPOTKANIE WIGILIJNE 2018

Czytaj więcej: SPOTKANIE WIGILIJNE 2018W dniu 21 grudnia uczniowie klasy IA o profilu matematycznym oraz młodzież z Koła Poezji Śpiewanej POETON  przygotowali dla  społeczności szkolnej i emerytów przedstawienie bożonarodzeniowe pt. „Cud świętej nocy”. Inscenizacja przeplatana była kolędami i pastorałkami oraz piosenkami świątecznymi w języku polskim, angielskim i  francuskim, nie zabrakło też życzeń od Samorządu Uczniowskiego.

OLIWIA MACIEJAK STYPENDYSTKĄ PREZESA RADY MINISTRÓW

Czytaj więcej: OLIWIA MACIEJAK STYPENDYSTKĄ PREZESA RADY MINISTRÓWW dniu 20 grudnia  br. Oliwia Maciejak  z klasy IIIA o profilu matematycznym I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu wzięła udział w uroczystym wręczeniu dyplomów Stypendium Prezesa Ministrów, które odbyło się w  Zespole Szkół nr 2 w Lesznie. Oliwia znalazła się  w gronie najlepszych i najzdolniejszych uczniów z Wielkopolski w minionym roku szkolnym.