Czytaj więcej...Dnia 21.02.2020r. na sali sportowej naszej szkoły odbył się finał Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora I LO w Rawiczu. Po wielu rozgrywkach, fani drużyn biorących udział w turnieju, nareszcie poznali laureatów tegorocznego turnieju. Puchar Dyrektora Szkoły wygrała Zemsta, na drugim miejscu uplasowała się Policja/Chłopcy Radarowcy, a trzecie zajęła Banda Świrów. Turniej o Puchar Dyrektora ILO jest tradycją, która w naszej szkole przechodzi z pokolenia na pokolenie, prowadzona jest przez chętnych i gotowych podjąć się tego wyzwania uczniów naszej szkoły pod nadzorem nauczycieli wychowania fizycznego. Tegoroczna 9. edycja prowadzona była przez uczniów klas III, Mikołaja Wyrzykiewicza z klasy kadeckiej oraz Mateusza Nogałę z klasy ogólnej. 

Czytaj więcej...W piątek, 21 lutego 2020r. w naszej szkole odbył się konkurs języka polskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Uczestniczyły w nim dwuosobowe zespoły z klas I i II. Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli języka polskiego i Samorząd Uczniowski. Zadania były rozmaite, dotyczyły odmiany i poprawnej pisowni. Znalazły się również zadania wymagające dobrej, sprawnej dykcji oraz kreatywności. Najlepsi okazali się: Karol Mrówka i Filip Mikołajczyk z klasy IIA, Maria Pięta i Wiktoria Duda z klasy IID, Patrycja Stefanowska i Adrian Pruchnik z klasy IA.

Czytaj więcej...Dnia 20.02.2020 roku, w naszej szkole odbyła się akcja krwiodawstwa. Zorganizowały ją Pani Danuta Żurkowska oraz Pani Danuta Żyto. Uczniowie naszej szkoły, którzy ukończyli 18. rok życia wraz z chętnymi osobami z zewnątrz, podjęli się wyzwania, jakim jest oddawanie krwi. Na apel organizatorów odpowiedziało 58 osób, z czego dokonano 51 pobrań. Z naszej szkoły zgłosiło się 43 uczniów, którzy oddali krew, by uratować zdrowie i życie innych. Wspólnie zebrano 22,95 litrów krwi. Dodatkowo 10 osób zarejestrowało się jako dawcy szpiku.   

Czytaj więcej...W sobotę, 8 lutego kilkadziesiąt osób wraz z dyrekcją i przedstawicielami Rady Rodziców wzięli udział w Balu Absolwentów w ramach 100-lecia istnienia szkoły. Uroczystość była miejscem spotkań i wspólnych wspomnień byłych uczniów I LO w Rawiczu.

Sala widowiskowa Domu Kultury w Rawiczu, w sobotni wieczór była świadkiem historycznego wydarzenia. Po raz pierwszy I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu wraz z Radą Rodziców i Starostwem Powiatowym w Rawiczu zorganizowało Bal Absolwentów. Impreza ta była pierwszą z cyklu zaplanowanych w ramach 100-lecia Jubileuszu założenia Państwowego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu.

Spotkanie było również okazją do powrotu do wspomnień sprzed lat. Rówieśnicy ze szkolnych ławek, odtańczenie poloneza no i sala Domu Kultury, w której niegdyś odbywały się bale studniówkowe I LO powodowały, że goście czuli się znakomicie. Podczas imprezy zaprezentowano obecne osiągnięcia szkoły, na skrzypcach zagrał Kacper Psarski - uczeń klasy ID, historię oraz działalność Ruchu Artystycznego „Koniugacja”. Jednym z punktów balu była loteria fantowa. Zebrane podczas niej środki posłużą do organizacji dalszych działań związanych z Jubileuszem 100-lecia Państwowego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu.

 

AKCJA KRWIODAWSTWA

DATA:     20.02.2020 r.

GODZINA:      10.00-13.00

MIEJSCE: I LO ( SALA SPORTOWA)

Wały J. Dąbrowskiego 29

Zjedz śniadanie, zabierz dowód osobisty i przyjdź!

CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE!

 

W czwartek, 20 lutego 2020r. każdy będzie miał możliwość stać się superbohaterem. Tego dnia, na sali sportowej I LO (Wały J. Dąbrowskiego 29) w Rawiczu odbędzie się Akcja Krwiodawstwa. Zbiórka rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do godziny 13:00.

Czytaj więcej...14 lutego to szczególny dzień dla zakochanych. Wszyscy licealiści na pewno dobrze znają historię Romea i Julii, Tadeusza i Zosi lub Tristana i Izoldy. W literaturze jest wiele par, które darzą się wyjątkowym uczuciem, a motyw miłości występuje w utworach bardzo często. Z okazji Walentynek, w piątek, na trzech pierwszych godzinach lekcyjnych odbędzie się konkurs czytelniczy w bibliotece szkolnej. Dwuosobowe drużyny z każdej klasy będą musiały zmierzyć się z quizem walentynkowym, który sprawdzi znajomość przysłów, powiedzonek i związków frazeologicznych dotyczących spraw sercowych oraz lektur szkolnych i innych utworów prozatorskich, czy lirycznych o tematyce miłosnej. Uczniowie wykażą się też wiedzą o samej genezie Święta Zakochanych i ich patronie, czyli św. Walentym.

Czytaj więcej...25 stycznia 2020r. w restauracji "Maria" w Dębnie Polskim odbył się kolejny bal studniówkowy I LO w Rawiczu. Wzięło w nim udział 213 osób, z czego 115 stanowili uczniowie z klas IIIA,B,C,D i K. Uroczystość prowadzili i wszystkich serdecznie powitali Aleksander Kubacki i Mieszko Jankowski z klasy IIIC. Następnie młodzież zatańczyła pięknego poloneza przy muzyce Krzesimira Dębskiego "Polonez Husarii". Kolejnym punktem balu były przemówienia dyrektora szkoły P. Łucji Dery i przewodniczącej Rady Rodziców P. Barbary Karkosz, po czym nastąpiło oficjalne cięcie wstęgi przez Panią dyrektor, wicedyrektorów, wychowawców oraz przewodniczącą Rady Rodziców. Po toaście sz uczniowie podziękowali dyrekcji szkoły, nauczycielom i rodzicom.

Czytaj więcej...Dnia 24 stycznia 2020 roku, w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia pierwszego semestru. Spotkanie prowadziła Pani Dyrektor, Łucja Dera, obecni również byli: Wicedyrektor Jacek Niemczynowski, Wicedyrektor Elżbieta Jagodzińska, przewodnicząca Rady Rodziców Barbara Karkosz, wychowawcy klas, samorządy klasowe i nagrodzeni uczniowie. Wręczone zostały Stypendia Dyrektora: naukowe oraz sportowe, otrzymali je Daria Jankowska z klasy IB i Bruno Maruwka z klasy IA. Rozdano także nagrody dla klas, za najwyższą średnią ocen oraz najwyższą frekwencję. W tym roku na pierwszym miejscu podium w obu kategoriach uplasowała się klasa IB. Podczas apelu listy gratulacyjne i upominki dostali wszyscy tegoroczni stypendyści. Byliśmy także świadkami symbolicznego przekazania urzędu przewodniczącego szkoły, którym została Martyna Jóska z klasy IIA. Miano zastępcy otrzymała Julia Sierpowska z tej samej klasy, a sekretarzem została Marta Krzyżosiak. Do Samorządu Szkolnego dołączyli w tym roku Jakub Sławiński oraz Jan Norman. 

Czytaj więcej...W dniu 17 stycznia 2020 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu odbyła się akademia z okazji 100-lecia powrotu Powiatu Rawickiego do   Polski. Uroczystość była częścią obchodów rocznicy, które odbyły się w   dniach 17 i 18 stycznia na terenie Powiatu Rawickiego. Uczestniczyli w niej : Starosta Rawicki - Adam Sperzyński , Wicestarosta Rawicki - Jakub Moryson , radni Powiatu   Rawickiego,   burmistrzowie Rawicza, Miejskiej Górki, Jutrosina, Bojanowa i wójt Pakosławia . Wśród zaproszonych   gości znaleźli się również   przedstawiciele służb   mundurowych, dyrektorzy szkół prowadzonych przez Powiat Rawicki, poczty sztandarowe szkół,   przedstawiciele samorządów szkolnych. Obok okolicznościowych przemówień ogłoszone zostały wyniku konkursów: historycznego Polskie drogi do niepodległości   oraz fotograficznego, których organizatorem   było Starostwo Powiatowe w Rawiczu. Nagrodzono również uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy otrzymali Stypendium Prezesa Rady Ministrów. 

10 stycznia 2020 roku ogłoszone zostały wyniki I etapu   XIV edycji Konkursu Wiedzy o Antyku organizowanego przez Instytut Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kolejny raz, wśród 20 najlepszych uczniów z całej Polski, finalistów tego konkursu znaleźli się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu: Kamil Moliński i Adam Świerzewski. 

Podkategorie