UCZNIOWIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO NA KONFERENCJI NAUKOWEJ „ANALYSIS AND APPLICATIONS”

b_250_150_16777215_00___images_galeria_KONFERENCJANAUKOWA17_1lorawicz_konferencja_naukowa__5.jpgW dniach 4 – 8 września w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego odbywała się konferencja „Analysis and Applications”. Na zaproszenie organizatorów do stolicy Dolnego Śląska przyjechali najwybitniejsi matematycy naszych czasów: Jean Bourgain, Charles Fefferman, Elon Lindenstrauss i Terence Tao.

 

 

 

 

Wśród uczestników znaleźli się uczniowie klasy IIA o profilu matematycznym Katarzyna Broczkowska i Robert Matysiak, którzy z inicjatywy Pani Moniki Waloszek-Gąsior nauczycielki matematyki, mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach i wykładach w ramach tej konferencji. Młodzi matematycy poznawali tajniki teorii liczb podczas warsztatów prowadzonych przez dr Jarosława Wróblewskiego (IM UWroc.). Wysłuchali również wykładów prof. Pawła Strzeleckiego (UW), który z zaangażowaniem przedstawił analizę szeregów Fouriera oraz geniusza matematycznego Terence’a Tao (UCLA), który w wieku 31 lat otrzymał Medal Fieldsa (matematyczny odpowiednik Nagrody Nobla), a podczas konferencji przybliżył swoje rozwiązanie Erdos Discrepancy Problem.

Udział w konferencji był dla naszych uczniów jednocześnie inauguracją zajęć w ramach klubu uniwersyteckiego  KUMAM Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Kasia i Robert będą mieli możliwość w ciągu roku szkolnego uczestniczyć w zajęciach tego klubu. Gratulujemy i życzymy wytrwałości