VI EDYCJA NARODOWEGO CZYTANIA 2017 W I LO W RAWICZU

b_250_150_16777215_00___images_galeria_czytanie17_1lorawicz_narodowe_czytanie__3.JPG2 września, w całej Polsce, odbyła się już szósta edycja projektu Narodowe Czytanie, zainicjowanego przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego, a kontynuowana przez obecnego Prezydenta Andrzeja Dudę. Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród czterech propozycji. Dzieło Wyspiańskiego konkurowało m.in. z Przedwiośniem Stefana Żeromskiego,Pamiątkami Soplicy Henryka Rzewuskiego iBeniowskim Juliusza Słowackiego.

 

 

 

 

 

W sobotnie przedpołudnie panie dyrektorki Łucja Dera i Elżbieta Jagodzińska, nauczyciele, uczniowie oraz wszyscy zainteresowani akcją zebrali się w sali sportowej I LO w Rawiczu, by uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Obecnych powitała zastępca pani dyrektor- Elżbieta Jagodzińska, która odczytała fragment listu Prezydenta Andrzeja Dudy, dotyczący Narodowego Czytania 2017. Następnie zebrani wysłuchali najciekawszych fragmentów Wesela. Dużym zaangażowaniem w prezentację  wykazali się zarówno nauczyciele, jak i uczniowie I LO. Fragmenty dramatu  przeczytały zebranym również panie dyrektor Łucja Dera i Elżbieta Jagodzińska.  W całość prezentacji wplecione zostały utwory muzyczne, w pełni oddające wyjątkowość dzieła Wyspiańskiego.

Zebrana publiczność miała okazję nie tylko wysłuchać najciekawszych fragmentów dramatu, ale również otrzymać okolicznościową pieczątkę. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w Narodowym Czytaniu i mamy nadzieję, iż  w  przyszłym roku również spotkamy się podczas odczytu dzieł kolejnego z naszych wielkich Polaków.

Opracowała: Marlena Staśkiewicz

b_250_150_16777215_00___images_galeria_czytanie17_1lorawicz_narodowe_czytanie__1.JPG

b_250_150_16777215_00___images_galeria_czytanie17_1lorawicz_narodowe_czytanie__3.JPG