ZAPROSZENIE DO NARODOWEGO CZYTANIA 2017

b_250_150_16777215_00___images_galeria_DSD.jpgSerdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli oraz zainteresowanych do udziału w szóstej edycji projektu Narodowe Czytanie, które odbędzie się 2 września 2017r. o godz. 10.00 na boisku szkolnym (w razie niepogody na auli ) I LO im. Jarosława Dąbrowskiego w Rawiczu.

 

 

 

 

W ubiegłych latach czytaliśmy Pana Tadeusza, dzieła Aleksandra Fredry, Sienkiewiczowską Trylogię, Lalkę Bolesława Prusa i Quo vadis Henryka Sienkiewicza. W tym roku, w drodze głosowania, do wspólnej lektury podczas Narodowego Czytania 2017 zostało wybrane Wesele Stanisława Wyspiańskiego. W liście inaugurującym akcję Prezydent RP Andrzej Duda napisał: „Zachęcam Państwa, abyśmy tego dnia przypomnieli sobie niepowtarzalny nastrój Wesela, wyjątkowych bohaterów dramatu, jego refleksyjność, ale też ironię i cięty język. Doceńmy piękną polszczyznę, dialog z tradycją, a także przenikliwe diagnozy dotyczące losów Rzeczypospolitej. Serdecznie zapraszam wszystkich Państwa do wspólnego czytania Wesela (…). Wierzę, że odnajdą Państwo radość zarówno w czytaniu z podziałem na role, w większej grupie, jak też
w indywidualnym spotkaniu z książką.”
 
Włączmy się jak co roku do tej pięknej akcji. Również zachęcamy do przybycia z własnym egzemplarzem Wesela Stanisława Wyspiańskiego, na którym będzie można otrzymać okolicznościową pieczęć, upamiętniającą tegoroczną akcję.
 
 
 
                                                                                                                          Marlena Staśkiewicz