WYCIECZKA EDUKACYJNA DO POZNANIA

b_250_150_16777215_00___images_aktualnosci_1lorawicz_wycieczka_poznan__2.jpgUczniowie klasy 2A2 z opiekunami p. Edytą Juszkowską i p. Marleną Staśkiewicz byli na Dniu dla Dziewczyn w ramach Drzwi Otwartych na Politechnice Poznańskiej. Młodzież uczestniczyła w różnych prezentacjach wydziałowych: wykładach, pokazach i warsztatach, które odbywały się w Centrum Wykładowym Politechniki.


Dużą popularnością cieszyły się pokazy Wydziału Architektury: Kolory z ziemi, czyli jak powstaje fresk, Desing z recyklingu, Architektura szyta na miarę – konstruowanie form strojów inspirowanych architekturą oraz pokaz młodych fizyków: Fiza rządzi, fiza radzi, fiza nigdy Cię nie zdradzi....kobiecy pogląd na prawa fizyki i Fizyczne kwiatki. Na stoiskach Politechniki Poznańskiej uczniowie mogli dowiedzieć się wszystkiego o kierunkach i specjalnościach studiów, o szczegółach rekrutacji 2017/2018. Z Politechniki uczniowie udali się na pieszą wycieczkę po Poznaniu, zwracając uwagę na zabytki i architekturę stolicy Wielkopolski. Pomimo zmęczenia wszyscy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu.


Edyta Juszkowska
nauczycielka matematyki, przyrody i fizyki

b_250_150_16777215_00___images_aktualnosci_1lorawicz_wycieczka_poznan__1.jpg1lorawicz wycieczka poznan  21lorawicz wycieczka poznan  31lorawicz wycieczka poznan  4