GOŚĆ Z KRAJU KWITNĄCEJ WIŚNI W I LO w RAWICZU

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image http://strona2013.1lorawicz.pl/images/Galeria/japonia/7.JPG
There was a problem loading image http://strona2013.1lorawicz.pl/images/Galeria/japonia/7.JPG

7.JPG
W czwartek, 9 października, w I LO w Rawiczu pojawił się niecodzienny gość. Młodzież klas III spotkała się z panią Kaori Inomata – Japonką, obecnie studiującą w Kanadzie. Pani Inomata mówiła o swoim życiu w Toronto i o swojej przygodzie z językiem angielskim.

Zachęcała uczniów do uczenia się języków obcych wskazując na własnym przykładzie, wynikające z tego korzyści. Kaori Inomata lubi gotować i dla nas przygotowała sushi. Młodzież miała okazję spróbować tego tradycyjnego japońskiego dania przy użyciu pałeczek. A łatwo nie było!

W drugiej części spotkania rozmawialiśmy o Japonii. Kaori Inomata pokazała nam również zapis swojego nazwiska w trzech różnych, obowiązujących w Japonii sposobach zapisu (alfabetach); próbowaliśmy wzajemnie nauczyć się podstawowych wyrażeń i zwrotów.

Kaori chwaliła polską kuchnię. Absolutnym zaskoczeniem dla nas był fakt, że jednym z jej ulubionych potraw jest mizeria.

Radosna osobowość i pogoda ducha naszego gościa sprawiły, iż atmosfera spotkania była sympatyczna a czas szybko nam minął. Takie spotkania pozwalają dowiedzieć się nowych rzeczy, poszerzyć horyzonty i lepiej rozumieć otaczający nas świat.

Brawami podziękowaliśmy naszemu uroczemu gościowi.

Marzanna Niedźwiadek

nauczyciel języka angielskiego