DSC 0503Dnia 21.02.2020r. na sali sportowej naszej szkoły odbył się finał Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora I LO w Rawiczu. Po wielu rozgrywkach, fani drużyn biorących udział w turnieju, nareszcie poznali laureatów tegorocznego turnieju. Puchar Dyrektora Szkoły wygrała Zemsta, na drugim miejscu uplasowała się Policja/Chłopcy Radarowcy, a trzecie zajęła Banda Świrów. Turniej o Puchar Dyrektora ILO jest tradycją, która w naszej szkole przechodzi z pokolenia na pokolenie, prowadzona jest przez chętnych i gotowych podjąć się tego wyzwania uczniów naszej szkoły pod nadzorem nauczycieli wychowania fizycznego. Tegoroczna 9. edycja prowadzona była przez uczniów klas III, Mikołaja Wyrzykiewicza z klasy kadeckiej oraz Mateusza Nogałę z klasy ogólnej.  Na co dzień zwykli uczniowie, którzy organizują jedno z najciekawszych wydarzeń szkolnych. Oto kilka pytań, na które obaj Panowie zgodzili się odpowiedzieć.

A więc Mateuszu, Mikołaju od kiedy zajmujecie się prowadzeniem tego wydarzenia?

Do prowadzenia turnieju zgłosiliśmy się jako ochotnicy w klasie drugiej i tak się stało również w tym roku.

Dużo pracy wkładacie w organizację tego przedsięwzięcia?

Raczej nazwałbym to przyjemnością, aniżeli pracą, ponieważ organizacja takiego wydarzenia i oglądanie efektów tego to coś wspaniałego. W poprzednim roku gdy byliśmy raczej zdani sami na siebie, było nam ciężej, ale teraz gdy wiemy już co i jak to nie mamy z tym najmniejszego problemu.

Odkąd zaczęliście się tym zajmować minął już rok czy wprowadziliście jakieś innowacje? Czy raczej trzymacie się sprawdzonej klasyki?

Organizując turniej, trzymamy się sztywno podstaw takich jak np. sędzia na każdym meczu. Mamy też bardziej elastyczne zasady, w zależności od ilości chętnych zmieniamy np. ilość zawodników na boisku lub zmienia się całkowicie schemat rozgrywania meczy.

Jak prezentuje się poziom gry zawodników w tym roku?

Poziom jest zdecydowanie wyższy niż w poprzednich latach. Wcześniej mieliśmy po 1 może 2 drużyny, które były faworytami. W tym roku nawet kobieca drużyna zaskakuje.

Skoro mowa o kobiecej drużynie, jak prezentuje się ich pozio, zważając na to, że większość to męskie drużyny?

Niektóre dziewczyny technicznie dorównują chłopakom, za to genetyki nikt nie przeskoczy i widać różnicę podczas starć "bark w bark"

Tegoroczna kobieca drużyna jest pierwszą czy zdarzały się już takie zespoły?

Z tego co pamiętam to w zeszłym roku były nawet dwie drużyny żeńskie, ale poziomem zdecydowanie odstawały od tej, którą możemy podziwiać w tym roku.

Czy zdradzicie naszym czytelnikom komu w tym roku kibicujecie?

Ja udzielam się w grupie ,,Avengers" i to dosyć zawzięcie, jestem z nimi całym sercem, natomiast Mateusz kibicuje swojej byłej drużynie, czyli ,,Zemście".

Dziękujemy obu chłopakom za udzielenie odpowiedzi na nasze pytania oraz podjęcie się tego niełatwego zadania. Życzymy dla obu Panów jak i nauczycieli wychowania fizycznego dalszych sukcesów w prowadzeniu tego wydarzenia. Poniżej zamieszczamy dla ciekawskich, spis drużyn startujących w tegorocznych zawodach oraz serdecznie gratulujemy zwycięskiej drużynie.

Grupa A

Zemsta 9 pkt rozegrane 3 bilans +14

Banda 9 pkt rozegrane 4 bilans +10

Tutti frutti 3 pkt rozegrane 3 bilans -10

Avangers 3 pkt rozegrane 3 bilans -3

Krecik team 0 pkt rozegrane 3 bilans -13

Grupa B

Policja 9 pkt rozegrane 3 bilans +5

Black star 6 pkt rozegrane 3 bilans +7

Sj zajawka 1 pkt rozegrane 3 bilans -5

Rugas Bugas 1 pkt rozegrane 3 bilans -7

Król strzelców:

Nikodem Karkosz 10

Konrad Szaroleta 4

Kamil Cugier 4

Filip Bojdo 4

Miłosz Knasiak 3

Marcel Maciejak 3

Katarzyna Poprawa- uczennica klasy IID  o profilu dziennikarsko-prawnym

IMG 5050DSC 0654DSC 0673DSC 0682DSC 0696IMG 4828IMG 4856IMG 4863IMG 4875IMG 4882IMG 4888IMG 4908IMG 4912