SZKOLNA LIGA LEKKOATLETYCZNA

b_250_150_16777215_00___images_Lapazdziernik2018_IMG_1520.jpgWe wtorek 9 października 2018r w Lesznie odbyły się lekkoatletyczne zawody rejonowe. Przebiegały w nietypowej formie, ponieważ zarówno reprezentacja dziewcząt jak i chłopców walczyły o miano najlepszej drużyny. Indywidualne wyniki zawodników przeliczane były na punkty, które następnie sumowano. Nasi lekkoatleci zapewnili sobie udział w zawodach po wygraniu Mistrzostw Powiatu Rawickiego.
 W Lesznie  wystartowało 13 reprezentacji kobiet  i 15 mężczyzn. Młodzież biegała na dystansach 100, 200, 400, 800, 1500 metrów i w sztafecie 4x100m, skakała w dal, pchała kulą i rzucała oszczepem. Startowali zarówno utytułowani zawodnicy klubów, reprezentanci kraju jaki i debiutanci. Poziom poszczególnych konkurencji był bardzo zróżnicowany. Pchnięcie kulą o wadze 4 kg zdominowały rawiczanki. Weronika Marchewka kolejny raz udowodniła, że jest najlepsza. Wygrała konkurencję i zdobyła złoty medal. Na drugim stopni podium stanęła Beata Wybierała a trzecia była Aleksandra Ratajczak z ZSZ w Rawiczu. Skoczkinie w dal nie zdobyły tym razem medalu w swojej konkurencji, ale znakomicie pobiegły w sztafecie 4x100m. Aleksandra Jędryczka, Wiktoria Dziura razem z Moniką Paszkowską i Andżeliką Kromą wywalczyły brązowy medal. W pozostałych konkurencjach dziewczyny także bardzo dzielnie walczyły o punkty i dzięki temu, nasza żeńska reprezentacja w klasyfikacji drużynowej zajęła  bardzo wysokie, drugie miejsce.
Panowie zdobyli jeden, ale złoty medal. Najdalej spośród 22 zawodników skoczył Mateusz Skrzypek. Tuż za podium był Mikołaj Duszak, czwarty w biegu na 200m i sztafeta 4x100m w składzie: Jakub Kunysz, Kamil Jankowiak, Mikołaj Duszak, Mateusz Skrzypek. Wyniki pozostałych reprezentantów pozwoliły uplasować się  męskiej drużynie na ósmej pozycji, czyli  w połowie stawki.
Warto wspomnieć, że na zawodach w roli sędziego pomocniczego skoku w dal i rzutu oszczepem wystąpiła także uczennica naszej szkoły, Anna Dworniczak.
Dalszy ciąg Drużynowej Szkolnej Ligii lekkoatletycznej zaplanowano na wiosnę. Wszystko jest zatem  jeszcze możliwe…..(I.S.)