LEKKA ATLETYKA "5X5"

b_250_150_16777215_00___images_LEKKAATLETYA5X55.06.2018_IMG_1205.JPGWe wtorek 5 czerwca 2018r w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się druga seria Drużynowej Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej. Wzięło w niej udział pięcioro uczniów naszej szkoły i zaprezentowali się znakomicie. Wszyscy wrócili z medalami.

Ola Jędryczka nareszcie stanęła na najwyższym stopniu podium. Skoczyła w dal 5m i 50 cm i nie dała szans rywalkom. Skakała jak natchniona z każdym skokiem poprawiając wynik i prowadząc od pierwszego do ostatniego skoku. Razem z Olą w konkursie wystąpiła także Wiktoria Dziura. Dwa bardzo udane skoki wystarczyły, aby i ona stanęła na podium i zdobyła brązowy medal. Nie gorzej od naszych dziewczyn wystartował Eryk Świergocki. Z wynikiem 6m i 2 cm również uplasował się na trzeciej pozycji. Kolejną brązową medalistką mistrzostw została Beata Wybierała, która wspierana przez swą koleżankę Weronikę Marchewkę uzyskała trzeci wynik w konkursie, z czego niezmiernie się cieszyła. A Weronika z właściwą sobie pogodą ducha pchnęła najdalej i zdobyła złoty medal. Wszystkim zawodnikom i ich trenerom klubowym gratulujemy świetnych występów i życzymy dalszych sukcesów. (I.S)