SIATKARKI ZAGRAJĄ W FINALE WOJEWÓDZKIM

b_250_150_16777215_00___images_Siatkowkaplazowarejon23.05.2018_IMG_1153.JPGŚroda, 23 maja 2018 r. była bardzo szczęśliwym dniem dla Alicji Kaźmieruk i Wiktorii Kendzi. Dziewczyny w zawodach rejonu leszczyńskiego w siatkówce plażowej pokonały wszystkie rywalki, zdobyły złoty medal i awansowały do finału wojewódzkiego.

Co można napisać o tych zawodach? Dla Ali i Wiktorii była to na pewno próba charakterów. Pogoda piękna, słoneczna i upalna. Do Jutrosina przyjechało sześć najlepszych żeńskich zespołów rejonu leszczyńskiego. Nasze dziewczyny znalazły się w grupie z bardzo silnymi zespołami z Leszna, Gostynia i Wolsztyna. Awansując do drugiej rundy rozgrywek z pierwszego miejsca w grupie B trafiły na faworyta grupy A, który niespodziewanie uległ reprezentantkom Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Mecz półfinałowy z parą z „leszczyńskiej dwójki” był bardzo dramatyczny, ale ostatecznie zakończył się zwycięstwem naszych dziewczyn 2:1. O pierwsze miejsce ponownie zagrały z uczennicami ZSO Gostyń. Takiego scenariusza nasze rywalki z pewnością się nie spodziewały. Pierwszego seta gostynianki wygrały po zaciętej walce 16:14, drugiego przegrały  14:16 mając piłkę meczową przy wyniku 14:13. Przed trzecim setem nastąpiła przerwa, ponieważ nasze filigranowe dziewczyny były potwornie zmęczone i niezbędna była pomoc medyczna. Grały piąty mecz i czwarty tie-break. Rywalki przyglądały się nam uważnie….Ala i Wiktoria weszły ponownie na boisko i …..wygrały decydującego seta 11:2 !!!. Tak grają najlepsi. A wszystko dzięki „magicznym okularom”;-)    (I.S)
                                        Iza Seifert (nauczyciel WF)

OSTATECZNA KOLEJNOŚĆ
1. I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu,2. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu,3. Zespół Szkół nr 2 w Lesznie,4. Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu, 5-6. Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu,I Liceum Ogólnokształcące w Lesznie, 7-8. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wolsztynie.